Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kreş Nasıl Açılır?

Kreş nasıl açılır? Kreş açarken lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Kreş işinde kar marjları nasıldır?

Kreş nasıl açılır? Iş fikrini anlatmadan önce şunu söylemekte fayda var çocukla anlaşabilen herkes kreş açmaya kalkmamalıdır. İşi yaparım demekle sürecin içinde bulunmak apayrı şeylerdir. Kreş açmak için bazı şartlar vardır. Bu yazımızda kres nasıl açılır? Detaylı bilgi vereceğiz.

Kreş Açma Maliyeti

Bir yatırımcı olduğunuzu düşünün. Kreş açmak istiyorsunuz lakin bu fikri henüz hayata geçirmek sizi korkutuyor. Bu araştırmayı sizler için yaptık. Kreş açmak için ilkokul mezunu olmanız yeterlidir. Sicil kaydınızın temiz olması da aranan özellikler arasındadır. Şartlar tamamsa kreş açmak için kararlıysanız sıra maliyete gelir. Çocuklar için hazırlanmış bir ortamda özellikle bir de eğitim veriliyorsa çok fazla detay olacaktır. Oyuncaklar, kitaplar, dekorasyon bunlar hep maliteyin içinde düşünülmelidir. Durum böyle olunca da maliyet bir hayli artacaktır. Kreş açmak için yeterli bütçeniz yoksa masraflar sizi sıkıştırabilir.  Çocuğunuzu kreşe yollayacak olsaydınız nasıl bir kreş seçerdiniz? Bu sorunun cevabını baz alarak ilerleyin. Bütçe konusunda sıkıntınız yoksa iyi bir kreş açabilirsiniz.

 

Kreş Açarken Lokasyonun Önemi

Çocukların iç ve dış ortamda da kendini güvende hissetmesi önemlidir. Kreş açarken bahçesinin olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sizi rakiplerinize karşı güçlü yapacaktır. Kreşi nereye açmalıyım? Sorusu da aklınızı kurcalıyor olabilir. Kreşi havası temiz, gürültüsü az, geniş alanlı bir yerde açmanız tercih edilme oranınızı artırır. Çocuklarla zaman zaman dışarıda sosyalleşme etkinlikleri düzenlenebilir. Bu sebeple kültür sanat faaliyetlerine uzak bir lokasyon seçmek iyi olmayacaktır. Kütüphaneye, oyun parkına yakın bir kreş açmak ebeveynlerin kreş tercihini olumlu yönde etkiler.

 

Kreş Açmanın Kar Marjı

Tam donanımlı bir kreş açmışsanız her şey sizin için çok iyi olacaktır. Herkes verdiği ücretin hakkını almak ister. Özellikle küçük çocukların eğitimi şakaya gelmez. Ebeveynlerden tam puan almanız önemlidir. Pek çok niteliği eksik bir kreşe hiçbir ebeveyn boşuna para ödemek istemez. Sizi rakiplerinizden ayıran herhangi bir fark yoksa da ortalama bir fiyatla anlaşma sağlarsınız. Kreşiniz için belirlenen ödeme eğitim içeriğiyle doğru orantılı olmalıdır. Kar marjı bunlara göre değişime uğrayacaktır.

 

Neden Kreş Açmalıyım?

Kreş geleceğe yatırım yapmak için mükemmel bir iş seçimidir. Yönetmekte iyiyseniz, derin düşünebiliyorsanız bu işe girmelisiniz. Özellikle çocukların eğitimi üzerine çok fazla araştırma yapıyorsanız çekimser kalmayın. Kreş açmak maliyetli olsa da 350 bin lira gibi orta ölçekli bir bütçeyle çok iyi bir kreş açabilirsiniz. Günümüzde ebeveynlerin kreş seçiminde son derece titiz davrandıkları ortadadır. Özellikle çalışan anneler kapsamlı kreşleri tercih etmektedir. Çocuklarının güzel vakit geçirmesi, eksiksiz beslenme saatleri, kültürel aktiviteler aranılan başlıca özelliklerdir. Boş bir girişim hiçbir işinize yaramaz. Ben sahiden iyi hizmet veren bir kreş açmak istiyorum diyorsanız bu işe kalkışın.

 

Sonuç
Kreş açmak sermaye işidir. Nasıl kreş açılır? Konusunda yalnızca internetten bilgi alarak başarılı olamazsınız. Danışmanlık hizmeti alarak bu işin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Hedefiniz çocuklar olduğu için daha profesyonel bir yaklaşım sergilemelisiniz. Kreş açmak hafife alınmamalıdır. Kreş açma şartlarını yerine getiriyorsanız gerekli belgeleri alabilirsiniz. Bu sizi daha fazla heyecanlandıracaktır. Başvurduğunuz kurumlar sizi bu girişim için yeterli görüyorsa kendinize güvenmelisiniz. Rakiplerinizi inceleyerek daha iyi ne yapabilirim şeklinde işinize odaklanın. Çocukların geleceğine yönelik kusursuz bir eğitimin başlangıcı kreşlerdir. Öğrenmeyi sevdirirseniz kreş yalnızca eğlence yeri değil aynı zamanda mükemmel bir eğitime giriş yeri olacaktır.

 

Kreş Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans