Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kumpir Dükkanı Nasıl Açılır?

Kumpir dükkanı açmak istiyorsunuz. Nelere dikkat etmelisiniz? Kumpir dükkanı için lokasyon seçimi, kar marjı nedir?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Şirket kuruyorum prensibiyle çıktığımız bu yolda bir az sermayeli sektörü daha buluşturuyoruz. Kumpirci dükkanı açmak isteyenlere sevindirici bir haberi başta verelim. Böyle bir işe kalkışmak isteyenler 50 bin liranın altında bir sermaye ile dükkan açabilir.

Kimine göre 50 bin lira çok gelebilir. Ancak günümüzde belli bir sermaye harcamadan yapılan bir iş var mı? İlla belli bir harcamalar yapmak gerekir. Ayrıca dövizin sürekli dalgalanması ve piyasaların durumunu göz önüne aldığımızda 50 bin lira ve altında bir fiyat ile dükkan açabilmek cazip gelmeli.

Kumpir, ülkemizin artık yöreselleşmiş bir lezzetidir. Bu lezzetin oluşması ise şu şekilde gerçekleşmiştir: Közlenmiş patates tam ortadan ikiye ayrılarak, daha sıcakken içine çeşitli malzemelerin koyularak hazırlandığı bir yiyecek çeşidi. Kumpir kimine göre aperatif kimine göre ise, bir öğün gibi yenilebilir. Kumpirin olmazsa olmaz malzemelerinin başında ise, Amerikan salatası, turşu, kaşar, sosis ve mısır gelir.

Kumpir, hamburger yiyeceğine de bir yönüyle benzerlik gösterir. Ayak üstü atıştırmalık gibi tercih edilen hamburger, aynı özelliği kumpirde de kendini bizlere gösterir. Hemen ve çabucak olması insanların kısa sürede tüketmesine yardımcı olur. Kumpir dükkanı nasıl açılır? Konusuna yavaşça giriş yapalım.

Kumpir sektöründe yer alacak girişimcilerin en önemli noktası hız ve lezzettir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok insanın ayak üstü hemen tüketimi tercih ediyor. Bu yüzden hızlı servis birinci öncelik. İkinci öncelik ise lezzet. Belli bir lezzet tutturan işletme sahibi müşterisini kaçırmaz, hatta günden güne çoğaltır.

 

Kumpir Dükkanı Kurulum Maliyeti

Yazının en başında da belirttiğimiz gibi sermayesi oldukça düşük olan sektörlerden biri. Kumpirci dükkanı açmak isteyenlere bu iyi haber. Fakat maliyetin düşük olması kumpir dükkanlarının sayısını çoğaltabilir. Bu yüzden bulduğunuz bölgede ilk açacak kişi olmanız oldukça önemlidir. Dönem dönem 20 bin liraya kadar maliyetle kumpir dükkanları açıldığı görülmüştür. Fakat günümüzde bu rakamın biraz daha fazla olacağını düşünebiliriz. Ortalama 30 bin ile 50 bin lira arasında bir sermaye ile dükkan açılabilir.

 

Kumpir Dükkanı Lokasyonun Önemi

Bir iş yeri açmanın en can alıcı noktasıdır. Her iş yeri kuracak girişimcinin kafasında bu bilinmezlik oluşur. Ancak para kazanmanın önemli safhası da iyi bir lokasyondur. Kumpir dükkanı açarken etrafında bu işi yapanın olmaması gerekir. Ayrıca Waffle hizmeti veren kişilerinde bazen kumpir sattığı göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden seçileceği alan iyi tespit edilmelidir. Çarşı ve AVM gibi yerlerde kazancı olumlu etkileyebilir.

 

Kumpir Dükkanı Kar Marjı

Kumpirin en güzel yanı da fazla pahalı olmayışıdır. İnsanlar bu yüzden bolca tüketir. Fiyatların ortalama olması müşterinin de her zaman gelmesini sağlar. Aldığınız malzemeler ve çalıştırdığınız elemanların maliyetlerini çıkardığımızda aylık ortalama 5 bin lira getiri sağlayabilir. Konumun iyi olması ve satışların güzel yapılması haline kazanç 10 bin ya da 20 binlere kadar çıkabilir.

 

Kumpir Dükkanı Açmayı Neden Düşünmeliyim?

Öncelikle düşük sermaye ile bir iş yapmak istiyorsanız kumpir sektörünü deneyebilirsiniz. Bu işi daha önceden yaptıysanız ve tecrübeli iseniz yine yapabilirsiniz. Yeni bir girişimcilik için az sermaye ile giriş yapabilirsiniz.

 

Sonuç

Kumpirci dükkanı açmak mantıklı gibi gözükebilir. Az bir sermayenin olması insanlara cazip geliyor. Ancak yine de bu işi yapan kişilere danışmak gerekiyor. Maliyetler sürekli değişkenlik göstermesi canınızı sıkar. Ancak yine de bu işi 50 bin lira ile mal etmeniz mümkün. Elbette 100 bin lira harcayarak da bir işletme sahibi olabilirsiniz. Giriş düzeyinden başlamak daha az risk doğurur. Unutmadan kumpir dükkanı açmak için devletin belli hibelerinden veya kredilerinden yararlanmak mümkün.


 

Kumpir Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans