Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Kurye Şirketi Nasıl Açılır?

Kurye şirketi işi karlı mıdır? Neden kurye şirketi kurmalıyım? Kurye şirketi işinde fırsatlar nelerdir?


Bu alanda hizmet bekleyen ve halihazırda hizmet alan şirketler vardır. Ancak günümüzde halen böyle bir ihtiyacın olması nedeniyle yapılabilecek iş sahalarından biri olarak gözükmektedir.

Küçük ölçekli bir kurye şirketi açmak basit gelmesin. Kurye şirketinin ufak çaplı olmasına karşın sağlanan hizmet iyi olduktan sonra müşteri sahanız genişler. Kurye işi ülkemizde maalesef çok iyi yapılamamakta ya da yeterli bir hizmet sağlanamamaktadır. Bu alanda başarı yakaladığınız zaman işletme sahibi olarak istediğiniz ve hedeflediğiniz konuma ulaşabilirsiniz.

Küçük ölçekli şirketin yanında orta ölçekli bir kurye şirketi de kurabilirsiniz. Her ne olursa olsun kurduğunuz ve yaptığınız işi küçümsemeyin. Yukarıda da söylediğim gibi verilen hizmet son derece önemlidir. Hizmeti iyi sağladığınız sürece müşterinin gözünde daha değerli olursunuz. Kurye işinde en önemlisi de günübirlik ve acil teslimat. Her iki konunun altından kalktığınız zaman büyümenin önü açılır. Özellikle de bu işi yerel pazarda yaparsanız, güzel kazançlar elde etmek mümkün.

 

Kurye Şirketi Kurulum Maliyeti

Kurye şirketi kurulum maliyeti yaptığın iş alanına ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Bunun için hangi sektörde hizmet vereceğinizi seçmelisiniz. Paketleme işlemi, taşıma, personel, sigorta ve bir dükkan gibi giderler kurulum maliyetinin içinde yer alır. Bunlar içinde en önemlisi taşıma ve paketlerin sigortalanması. Hiçbir müşteri ürünlerinin başına bir şey gelmesini istemez. Bu yüzden işletme sahibi olarak ilk yapmanız gereken genel kapsamlı bir sigorta.

İkinci ise paketlerin güvenli şekilde taşınması. Bunun içinde araç kiralama ya da satın alma seçeneğine gitmelisiniz. Genellikle kurye işlerinde araç kiralama daha çok yaygındır. Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde yaşayanlar için motosiklet en azından bir tane bulunmalıdır. Yapılacak işin hacmine göre araba da temin edilmelidir. Tüm bunları düşündüğümüzde bir işletme kurabilmek için 50 ile 250 bin lira arasında bütçe ayırmak gereklidir.

 

Kurye Şirketinde Lokasyonun Önemi

Kurye servisi işi kurmak için illa önemli bir lokasyona sahip olmanıza gerek yok. Yani bir cafe açmak istemediğiniz için ana caddelerde bulunmak fuzuli masraf olur. Dükkan kirasını da hesaba katarak daha uygun bütçeli yerler seçilmelidir. Paketleme işlerinin kolay yapılacağı ve araçlar için park sorunu bulunmayan lokasyonlar seçilmelidir. Araçların çabuk ve hızlı şekilde ulaşacağı konumda şirket için önemlidir.

 

Kurye Şirketinde Kar Marjı

Kurye işinde para kazanmak için rekabetçi olmanız gereklidir. Yeni bir işletme olmanız nedeniyle piyasanın biraz daha aşağısında çalışmalısınız. Yani sürümden kazanma politikasını yürütmelisiniz. Herhangi bir kurye şirketinin fiyat politikası 11 lira iken sizde 10 lira yapabilirsiniz. Ya da aynı fiyatla farklı bir hizmet sağlayabilirsiniz. Daha kısa sürede teslimat müşterilerin en çok seveceği yenilik olabilir. Tüm bunları düşündüğümüzde kazancınız yaptığınız işe göre değişecektir.

 

Neden Kurye Şirketi Açmalıyım

Kurye şirket alanında bir eksiklik gördüyseniz, bu işi yapmalısınız. Bu sektörde en iyisi olmak için tercih edebilirsiniz. Sektörün belli bir eksikliğini görerek, bu eksikliği gidermek için kurye şirketi açmak işine girişebilirsiniz.

 

Sonuç

Kurye şirketi açmak küçük ve orta ölçekli şirketler için bir avantaj olabilir. Hizmeti iyi sağlayan bir işletme sahibi sektöre çözüm getirebilir. Özellikle de yerel pazarda isim yaparak güzel işler başarabilmek mümkündür.


 

Kurye Şirketi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans