Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır?

Lazer epilasyon işindeki potansiyeller, kar marjı nedir?


Lazer epilasyon merkezi açmak mantıklı mıdır? Lazer epilasyon merkezi nasıl açılır? Güzellik merkezleri günümüz şartlarında nasıl görülmektedir? Sektörün alanı yeterli iş sahasına sahip midir? Bu ve buna benzer soruları sizler için cevaplayacağız.

Günümüzde güzellik kavramı değişmiş durumunda. Önceden insanlar birçok kişisel bakımını evde yapardı. Ancak teknolojinin gelişmesi ve hayatın getirdiği kolaylıklar sonrasında alışkanlıklarımızdan vazgeçtik. Bazı kişisel bakımlarımızı evde yapmayı bıraktık. Güzellik salonlarının çoğalması bunda en büyük etken. Diğer bir etken ise, çalışma hayatı. Daha fazla iş hayatı olunca kendimize yeteri kadar vakit ayıramaz olduk. Kişisel ihtiyaçlarımızı giderebilmek adına farklı alternatifler arar olduk.

Güzellik salonları, kişisel bakıma adeta bir can gibi geldi. Kişisel bakımlar daha da profesyonelleşti. Kadınlardan tutunda erkeklere kadar birçok kesim kendine daha iyi bakabilmek için güzellik salonu, manikür pedikür ve lazer epilasyonların yolunu tuttu. Fakat kişisel bakıma en çok önem verenlerin başını yine kadınlar çekti. Daha güzel ve temiz görünebilmek için güzellik salonlarından hizmet almaya başladı. Sonunda da dünya çapında güzellik sektörü doğdu.

Geniş bir yayılım gösteren sektör kendi içinde de farklı dallara ayrıldı. Lazer epilasyonda bunlardan birisi. Kadınların fazlasıyla rağbet göstermesi girişimcilere de yeni bir iş sahası açmış oldu. Birçok yeni girişimci lazer epilasyon merkezi açmak için kolları çoktan sıvadı. Her ilde ya da ilçe birden fazla güzellik salonları ile ilgili dükkanlar çoğaldı.

 

Lazer Epilasyon Dükkanı Kurulum Maliyeti

Bir işe başlamanın en önemli noktası sermayedir. Sermaye olmadan bir işe girişmek neredeyse imkansız. Sermaye işin seyrini ciddi derece de etkiler. Yani ne kadar fazla sermaye harcarsanız o kadar gelir imkanı artar. Ancak her şey sermaye demek değildir. Bazı işlerde az maliyetlerle daha çok kazanç sağlanabilir.

Lazer epilasyon sektöründe alınacak olan cihazların fiyatları maliyetin önemli bir kısmını oluşturur. Avrupa ya da Amerika menşeili ürünler biraz daha pahalı olmaktadır. Fakat Asya ülkelerinde üretilen makinelerin bir kısmı batı ülkelerinden daha ucuza satılır. Yurtdışında getirilecek olan ürünler Dolar ve Euro bazlı olduğunu bilmenizi isterim. Ortalama cihazların başlangıç fiyatları 15 – 20 bin Dolar ya da Euro. Asya ülkelerinden daha ucuza lazer epilasyon aletleri getirmek mümkün. Kısacası lazer epilasyon merkezi açmak isteyenler en az 100 bin lirayı gözden çıkarmaları gerek.

 

Lazer Epilasyon Dükkanında Lokasyon Önemi

Kişisel bakım sektörünün önemli tarafı da iyi bir konuma sahip olmaktır. Merdiven altı tabir edilen konumlar müşteri kaybına yol açar. Dükkan seçiminde lokasyonu ince eleyip sık dokumalısınız. Sıradan konumlardan uzak durulmalı. Daha çok potansiyeli yüksek ve herkesin ulaşabileceği muhitler seçilmelidir. Yurtdışından gelecek müşterileri de düşünenler için ulaşımı kolay olan mekanlar artı avantaj katacağını söyleyelim. Sonuç olarak iyi konum iyi de kazanç sağlar.

 

Lazer Epilasyon İşinde Kar Marjı

Lazer epilasyon sektöründe kar marjı oldukça yüksektir. Kaliteli ve profesyonel hizmet veren işletme büyük ölçüde kazanır. Sağladığı hizmet sayesinde müşteriler fiyatı ikinci plana atar. Ayrıca yapacağınız kampanyalar ile birlikte müşterileri daha cazip hale getirebilirsiniz. Dijitalin gücünü kullanarak internet üzerinden de müşteri çekerseniz, iyi karlar elde edebilirsiniz. Yani ortalama kazancınız aylık bazda 10 bin ile 50 bin lira arasında olabilir. Yaşanılacak yoğunluğa göre bu fiyat 100 bin, hatta 200 bin liraya kadar çıkabilir.

 

Sonuç

Lazer epilasyon merkezi açmak için tüm şartları sağladınız. Ancak en önemli kısmı atlamamız gerekecektir. Açacağınız salonda en az bir doktor bulundurma zorunluluğu vardır. İşletme sahibi olarak doktor unvanına sahip olmayabilirsiniz. Ancak yanınızda çalıştıracağınız kişileri konusunda uzman doktorlardan seçmelisiniz. Lazer epilasyon birazda sağlık sektörünü ilgilendirmektedir. Bazı konularda Sağlık Bakanlığı ile iletişimde bulunmanız gerekecektir.


 

Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans