Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Linkedin’de Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin şirket hesabının faydaları nelerdir? Linkedin kurumsal sayfası nasıl açılır?


Bir işletmenin iş hayatı sadece geleneksel pazar üzerinde olmamalı. Dijital argümanlar işletme tarafından aktif kullanılması gerekli. Günümüzde dijital iş dünyasını yok sayan şirketler kaybetmeyi göze alır. Ticaret hacminin artık büyük bölümü dijital ortama taşındı. Bu yüzden iş sektörü fark etmeksizin e-ticaret tercihi masada olmalıdır.

Özellikle sosyal medya platformları kullanılmalı. İş sahası için en iyi alternatiflerden biri de Linkedin. İyi bir Linkedin şirket hesabı açmak işinizi fazlasıyla kolaylaştırır.

Linkedin, diğer sosyal medya platformlarından ayrışır. Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlar sadece ticari amaçla kullanılmaz. Bilgi, eğlence, tartışma, insanların gündelik paylaşımlarını da kapsar. Ancak Linkedin tamamen iş odaklı bir platformdur. İş bulmak isteyen ve işletmeler genellikle yer alır. Peki Linkedin şirket hesabı açmak bir işletmeye ne gibi faydası olur?

Linkedin, 2002 yılında Reid Hoffman ve birçoğu Hoffman gibi “PayPal Mafyası” olarak adlandırılan on diğer kurucu ortak tarafından kuruldu. 2003 yılında Linkedin, Google, Apple, PayPal, YouTube, WhatsApp ve daha fazlası gibi sayısız "Unicorn"a yaptığı yatırımlarla tanınan bir risk sermayesi şirketi olan Sequoia Capital tarafından yönetilen bir dizi A Yatırım turunu gündeme getirdi. Burada başarılı olmasıyla birlikte şirket şimdi 570 milyondan fazla insana hizmet veriyor. Şimdi gelin biraz daha bu alemde şirket hesabı açmanın faydalarına göz atalım.

 

İşletmenizin neden bir Linkedin şirket sayfasına ihtiyacı var?

Linkedin şirket hesabı açmak için birden fazla sebebiniz var. Linkedin, müşteri bulma konusunda olduğu kadar yeni iş ortaklıkları da sağlar. İşletme hesabı oluşturmanın 3 ana sebebi ise;

Müşteri adayı oluşturma: LinkedIn, potansiyel müşterilere ulaşmak için mükemmel bir yerdir. HubSpot'a göre LinkedIn, potansiyel müşteri yaratmada Twitter ve Facebook'tan %277 daha etkili. B2B pazarlamacılarının sosyal medya potansiyellerinin %80'inin Linkedin'den geliyor.

İşe alım: Harika insanları işe almak ve elde tutmak, bir işletmeyi yönetmenin en büyük zorluklarından biridir ve yüksek riskler içerir. Ancak Linkedin bunun için iyi bir alternatiftir.

Tanıtım: Linkedin üzerinden kendi reklamınızı her şekilde daha kolay ve basit yapabilirsiniz. Müşteriler işletmelerin genellikle Linkedin hesaplarına göz atar. Şirketlerin web siteleri kadar Linkedin şirket sayfaları da önemli.

 

Linkedin şirket hesabı açmak için izlenecek 6 adım

  1. Linkedin hesabı açın ve hesaba giriş yapın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki "İş" simgesine sekmesine tıklayın. Daha sonrasında açılır pencerenin en altına doğru gidin. Burada "Şirket Sayfası Oluştur"u seçin.
  3. Yaptığınız iş ile alakalı işletme türünü seçin.
  4. Şirket ya da kurum ayrıntılarınızı, sayfa kimliğinizi ve diğer profil ayrıntılarını ekleyin. En ince detayına kadar şirketinizin bilgilerini doğru bir şekilde girin.
  5. Sayfayı oluşturma ve sahipliğini alma yetkiniz olduğunu onaylayan doğrulama kutusunu işaretleyin. Bu onaylama ve doğrulama kutusunu onaylamayı unutmayın.
  6. Son olarak “Sayfa Oluştur” seçeneğini tıklayın. Bu işlemle birlikte Linkedin şirket hesabı açmak aşaması bitmiş olur. Sayfa oluşturma sekmesinde logo ekleme, daha ayrıntılı bir açıklama ve konum ayrıntıları ekleyebilirsiniz.

 FirmaKuruyorum Linkedin hesabına ulaşmak için tıklayın. 

 

Linkedin’de Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans