Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Lojistik Firması Nasıl Kurulur?

Lojistik firması kurmak için önemli etkenler nelerdir? Lojistik firması kuruluş maliyetleri nelerdir? Lojistik firmalarında karlılık beklentileri ne düzeydedir?


Meslek hayatını şekillendirmeye çalışan gençlerin aklında ‘’ kariyerimi ne üzerine yapmalıyım? ‘' sorusu vardır. Günümüzde işi garantiye almak çok ciddi bir problem haline gelmiştir. Buna ilaç gibi gelen bir sektör vardır. Taşımacılık yani daha nitelikli anlamıyla lojistik sektörü! Son yıllarda lojistiğe düşkünlük artmıştır. Bu artışın perde arkasını elde edilen kazan ve talep oluşturur. İş kurmaya hevesli gençler lojistik sektörünü düşünebilir. Yalnız bilgi birikimi ve tecrübenin bu meslekte ciddi önem taşıdığı bir gerçektir. Lojistik sektörünün ihtiyaçlarını araştırmak yetmez. Talepleri karşılamanız da gerekir. Tecrübe işin içine girdikçe kazanılacaktır. Nitekim iş yapılmadan ve sektöre sabitlenmeden tecrübe kazanmak imkansızdır.

 

Lojistik Firması Kuruluş Maliyeti Nedir?

Lojistik firmasının maliyeti şudur demek yanlış olur. Lakin bu firma kurulumu için gerekli pek çok belgeye ihtiyaç duyulur. İşte bu belgelerin bile belli bir ücrete tabii tutulduğu düşünülürse, kuruluş maliyetinin tahmininizden yüksek çıkma olasılığı fazladır. Bütünüyle bir firma sahibi olacağınızı düşünürseniz ciddi bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Lojistik firması kuruluşu yaptığınız döneme ait vergi fiyatlarını da incelemeyi unutmayın. Harcadığınız miktara göre vergi oranı değişkenlik gösterebilir.

 

Lojistik Firmalarında Lokasyonun Önemi Nedir?

Her işyeri açılışı gibi lojistik firmasının büyümesinde de lokasyonun önemi vardır. İhtiyaçlarına göre kişi veya kişiler firmanızın adresine çok fazla arama yapmadan ulaşmak isterler. Yer seçimi yaparken mümkün olduğunca uzun yıllar orada hizmet verecekmiş gibi davranın. Ayrıca açtığınız lojistik firması sektörde yalnızca başına değil! Bunu unutmadan yet seçimi yapmak işlerinizin azalmasını engelleyecektir. Kim rakip firmayla yan yana iş yapmak ister. Firmanıza ispat alanı bırakmak için lokasyonu iyi ayarlamalısınız.

 

Lojistik Firması Karlılık Beklentisi

 Maliyeti iyi yönettiğiniz takdirde lojistik sektörünün sahibine dönüşü verimli olur. Tabii burada tanınmak ve kendini ispat etmek önemlidir. Kendini ispat eden lojistik firmaları günümüzde dev markalar arasına girmeyi başarmıştır. Lojistik sektörüne küçük çaplı bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız şahıs şirketi tercih etmeniz kar oranını değiştirebilir. Yalnız sektörde birine dayanmışsanız, yeni bir lojistik firması olsanız bile işin altından kalacağınıza eminseniz limited şirketi açmanız kar elde etme konusunda başarı ihtimalinizi artırır. Lojistik firması yönetimi stratejilerle iyileştirilebilir. Kesin bir ifadeyle kar oranı açıklamak yetersiz kalacaktır. Şirketinizin gidişatını sizin tercihleriniz belirler. Deneyimli kişilerden yardım almayı ihmal etmeyin.

 

Neden Lojistik Firması İşine Girilmelidir?

Lojistik firmaları yan görevleri de rahatlıkla yerine getirebilmelidir. Bu işin yükü çok fazla olabilir ama maddi olarak güvencesi vardır. Lojistik firmaları doğru bir hizmet verdiği müddetçe sektörde değer göreceklerdir. Mesleğin geleceği parlaktır. Günümüzde de lojistik firmaları trend olmuştur. Stratejinizi geleceğe odaklı yaptığınızda firmanızın uzun ömürlü olmaması için negatif hiçbir sebp yoktur. Mükemmele yakın iş çıkardığınız takdirde aldığınız geri dönüşler bu işi daha cazip hale getirecektir. Teknoloji ile uyumlu ilerletildiği takdirde verdiğiniz hizmeti beğendirme şansınız yükselir. Aktif bir meslektir her zaman lojistik firmalarına ihtiyaç vardır. Müşteri memnun edildiği sürece talep durmayacaktır.

 

Sonuç

Lojistik, ulaştırma- taşıma ile ilgili bir meslek dalıdır. Sorumluluk alanı çok fazladır. Denetime tabii bir iştir. Sürekli gözü açık olmayı gerektirir. Büyümeyi hedefleyerek işlerinizi halletmeye çalışın. Lojistik firması açtıysanız bulunduğunuz konumla yetinmeyin. Gelecekte lojistik firması sahiplerini daha üst düzey teknolojik gerçekler bekliyor. Gelişim arttıkça riskin büyüdüğü de unutulmamalı elbette. İşte bu sebeple temkinli ilerlemek gerekir. Risk yönetimi iyi yapıldığında kalıcı zararlardan kurtulmuş olursunuz. Lojistik firmanız için kaliteli çalışanlar seçmek gelişime dair attığınız büyük bir adım olacaktır.

 

 

 

 Lojistik Firması Nasıl Kurulur?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans