Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

London Cafe Bayilik

Kahve dükkanı açmak, iş fikirleri'nin en gözdesidir. London Cafe markası da kahve dükkanı açmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır. 

Gelin kahve bayiliği veren London Cafe'nin bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

LONDON CAFE

London Cafe Özel Röportaj

Erhan Yakışır
Marka Sahibi

London Cafe Markasını Biraz Anlatır mısınız?

London Cafe markasını, uzun yıllar kahve üretimi yapan ve franchise sektöründeki başarılı işlerin altında imzası bulunan bir ekip tarafından yönetiyoruz. Bu tecrübeyi, güven ve şeffaflık temeline oturtarak, yatırımcılara saygın ve karlı bir sektöre yatırım yapma fırsatı sunuyor ve uzun yıllar sürecek bir iş ortaklığının planlaması yapıyoruz. Tüm enerjimizi, dünden daha iyisini yapmak ve yatırım yaptığımız şehirlere, katkıda bulunabilmek için harcıyoruz.

Yalnızca mükemmel kahveyi sunmaktan daha fazlasını yapmak için varız. En iyi, en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak için çok çaba sarf ediyoruz. Ve yaptığımız bu işte, lider olmak için çalışıyoruz.

 

Türkiye’de kahve sektörü dünyada olduğu gibi son yıllarda önemli bir ivme kazandı. Kahve pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce kahve sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Kahve petrolden sonra en büyük ticaret payına sahip olan ikinci üründür ve dünya üzerinde ciddi boyutlarda tüketici kitlesine sahiptir. Ülkemizde de bu emtianın ekonomisi ve pazarı gelişmektedir. Kişi başına düşen tüketim 1 kilogram seviyesine ulaşmıştır. Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus da düşünüldüğünde kahve tüketiminin daha da yaygınlaşacağı öngörülebilir. Bunu anlamak için, herhangi bir şehirde tur atmak yeterlidir.

Türkiye’de son 5 yılda yüzde 13,2 artış gösteren kahve tüketimi, 93,9 bin tona ulaştı. 2018 yılı itibariyle Türkiye’de ilk defa kahve tüketimi kişi başı yıllık 1 kilogramı aşarak 1,1 kilograma ulaştı. Bu büyüme bizlere çok yüksek gibi gelsede, aslında henüz yolun başındayız. Pazardaki büyüme hızla devam edecek.

Türkiye’de hala yılda yüzde 70 oranında büyüme gösteren kahve sektörü için henüz gelişim sürecinin başında olduğunu söylemek mümkün. İngiltere’de 2017 sonu itibariyle 24 binin üzerinde kahve mağazası bulunuyor. Nüfusu daha düşük olmasına rağmen bu sayı Türkiye’nin 15 katına tekabül ediyor.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

London Cafe franchise operasyonu olarak kurulmuştur. Günümüzde, bir noktada başarı göstermiş herhangi bir yatırım, franchise operasyonuna dönmeye çalışmaktadır. Bu nedenle, başarısızlıkla sonuçlanan girişimler olmaktadır. Bizler, süreçlerimizi, ürünlerimizi, ekibimizi ve sistemimizi franchise operasyonu olarak başlatmış bir firmayız. Daha iyi satın alma gücü, eğitim ve destek, daha az risk, havuz sistemi, marka prestijini arttırma, rekabetçi duruş, havuz sistemi, reklam ve merkez ekip destekleri ile sürecin her zaman içerisinde oluyoruz.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Franchise adayları mutlaka girişimci bir ruh ve başarma arzusuna sahip, insan yönetimi ve finansal yönetim becerileri gelişmeye açık, yüksek motivasyon sahibi, başarılı olabilmek için güçlü bir arzuya sahip olmalıdırlar. Kendilerini ve ekiplerini motive edebilmelidirler. Franchise sisteminin duruşu ve kitlesi konusunda hakim olmalı ve ona göre hareket etmelidirler. Yatırım için ihtiyaç duyulan, finansal yeterliliğe de sahip olmaları gerekmektedir.
Her bayimizin, ”marka için büyükelçi” olduğu gerçeğini unutmamalarını istiyoruz. Bu nedenle, marka kültürünü ve aidiyet duygusunu geliştirmek üzere eğitim veriyor, marka kitapçığı ile süreci pekiştiriyoruz.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe kahve yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Az önce de belirttiğim gibi, üretim, depolama, lojistik, eğitim, işletme kitapçığı vb alt yapı çalışmalarına sahip olan bir firmayız. London Cafe, büyük bir organizasyon desteğine sahiptir ve bu özellikleri ile şubelerinin her birine katkıda bulunur.
Menümüz, günün her saatine uygun ve yoğun gün boyunca enerji sağlayacak lezzetli ürünlerle doludur. Harika kokan kahveler sunmak için, en iyi Arabica kahve çekirdeklerine ulaşıyoruz. Kahve ustalarımız, yüksek kalitemizi korumak için, yüzlerce tadım çalışması gerçekleştiriyor.
Alternatif damak tatlarına uygun, enerji dolu yiyeceklerimiz yüksek standartlarda üretilerek, mağazalarımızda satışa sunuluyor. Uluslararası gıda güvenliği başta olmak üzere, üstün gereksinimler sağlayan onlarca sertifikaya sahip yiyeceklerimiz, yüksek hijyen ile misafirlerimize ulaşıyor.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte London Cafe sürecin neresinde olacak?

Biz sürecin her aşamasında varız. Açılış sonrasında da; gıda ve sarf malzeme temini, pazarlama, sürekli eğitim, denetim, yeni ürün geliştirme ve pazara sunum, reklam, rekabet yönetimi vb alanda iş birliğimiz devam eder.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Kurumlarla bir anlaşmamız yok. Yatırım için bu denli cazip olan cafe sektöründe, rekabetin getirdiği en önemli şey kalite oldu. Bu kalite de, kullanılan ekipmanlar ile doğrudan orantılı. Dolayısıyla rekabet + kalite = artan maliyet olarak yansıyor. Bu da bizi yatırım gücüne sahip yatırımcılar ile ilerlemeye sağlıyor. Ancak, kendi avantajlı ve vadeli satın alma anlaşmalarımızdan, yatırımcılarımızı faydalandırıyoruz.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Sakın öyle bir şey yapmayın :) Franchise ikna edici cümlelerle değil, altı dolu değerlendirmeler sonucunda karar verilmesi gereken iş sözleşmesidir.  Kahve pazarı dünyada büyümeye devam ederken, Türkiye artık bu büyümenin önemli bir parçası. Günde yaklaşık 20 milyon fincan kahve içilen bir ülkeyiz. Pazar büyürken, değerlendirme süreci tamamlanmadan yapılan yatırımlar, maalesef başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Unutmamalısınız ki; doğru başlamazsanız, doğru bitiremezsiniz.

 

London Cafe

Sisteminiz Hakkında

Own Comments on System:

Markamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

London Cafe markasını, uzun yıllar kahve üretimi yapan ve franchise sektöründeki başarılı işlerin altında imzası bulunan bir ekip tarafından yönetiyoruz. Bu tecrübeyi, güven ve şeffaflık temeline oturtarak, sizlere saygın ve karlı bir sektöre yatırım yapma fırsatı sunuyor ve uzun yıllar sürecek bir iş ortaklığının planlaması yapıyoruz. Tüm enerjimizi, dünden daha iyisini yapmak ve yatırım yaptığımız şehirlere, katkıda bulunabilmek için harcıyoruz. Şehrinize yaptığınız yatırımı, birlikte şehrinize katkı sunma fırsatı olarak değerlendiriyoruz.

Yalnızca mükemmel kahveyi sunmaktan daha fazlasını yapmak için varız. En iyi, en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak için çok çaba sarf ediyoruz. Ve yaptığımız her işte, lider olmak için çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde siz değerli yatırımcı adaylarımız,  karlı bir yatırım yaparken, bu başarı hikâyesinin bir parçası olacaksınız.

Birlikte kazanacağız.

London Cafe Bayilik Şartları

Sektör

Cafe

Marka Adı

London Cafe

Yatırım Tutarı

500.000 TL - 600.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

60.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

18 - 24 ay

Ortalama Kar Marjı

% 30

Kuruluş Yılı

2017

Çalışan Sayısı

8

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

50

Mevcut Şube Sayısı

8

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

6

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

% 3

Hedef Bölge

Operasyonel gücümüz sayesinde Türkiye’nin her noktası, eşit hedef alanlarımız içerisinde. Doğru şahıs ve şirketlere, Türkiye’nin en doğusundan en batısına bayilikler vermeye devam edeceğiz. Yurt dışında ise büyüme operasyonlarımız devam ediyor.

Ürün / Hizmet Kapsamı

Dünya kahveleri, yaprak çaylar, milkshakeler, smoothieler, frozenlar, tostlar, gurme sandviçler, unlu mamuller, pastalar, tatlılar ve sezonluk ürün grupları. Self servis ve masaya servis sistemleri uygulanmaktadır.

Şube Büyüklüğü

Minimum 150 m2

Destekler

Eğitim, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Proje, Ortak Reklam, Mal Temini, Pazarlama, Finansman, Personel Temini


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans