Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Lunapark Nasıl Açılır?

Lunapark açmayı düşünüyorsunuz, nelere dikkat etmelisiniz? Lunapark işinde kar marjı nasıldır, lokasyon seçimi ne kadar önemlidir?


Bu sebeple genellikle kışın faaliyet göstermezler. Lunapark açmak için öncelikle bilmeniz gereken işin maliyeti ve gerekli belgelerdir. Lunapark kesinlikle sermaye işidir. Büyük bir plan gerekecektir. Bunun yanısıra tek başınıza açmaktansa birkaç ortakla beraber Lunapark açma fikri daha iyi olacaktır. Şu ana kadar anlatılan iş fikirlerine dayanarak şunu söylemekte fayda var ki tam bir sorumluluk işidir. Lunaparkınızda bulunacak olan aletlerin sürekli denetlenmesi gerekir. Her yaştan insanın eğlenebileceği pek çok farklı oyuncağı lunaparkınıza getirmelisiniz ki ilgi büyük olsun.

Lunapark Açmak İçin Gerekli Belgeler

Aşağıda maddelediğimiz gerekli belgeler haricinde belediyeler ek olarak farklı belgeler talep edebilir. İzin alma sürecinde karşınıza çıkabilecek yeni isteklere hazır olun. Çünkü büyük bir alana farklı yapılar koyacaksınız. Elbette bu işin denetim kısmı sıkı olacaktır. Bildiğimiz şekliyle paylaşalım.

1– Dilekçe,İmza Sirküleri

2-Tapu veya Kira Kontratı

3-Yer seçimi kararı ile ilgili belge

4-Yapı kullanma izin belgesi

5-İşletme belgesi

6-Sorumlu Müdür Sözleşmesi

7-Diploma sureti

8-Ticaret Sicil Gazetesi

9-Ruhsat Projesi

10-Lunaparkın cephe fotoğrafları

11-Vergi Levhası

12-İtfaiye Raporu

13-Başvuru beyanı

14-Taahhütname ‘’

Lunapark Açmanın Maliyeti

Lunapark açmanın maliyetini elbette net olarak yazmak imkansız. Siz Lunaparkınızın zenginliğine göre bu maliyete kendiniz karar vereceksiniz. Bu iş fikrini ortaklarınızla hayata geçirmenizi tavsiye ederkende bunu kasdetmiştik. Lunapark öyle 200, 300 bin ile açılacak bir maliyete sahip değil maalesef. Özellikle günümüzde herhangi  bir ürüne bile peş peşe zamn gelirken bu tür büyük oyuncakların fiyatlarını az çok tahmin edebilirsiniz. Girişimci olarak deneyimliyseniz ve bu tarz büyük projeleri yönetmişseniz her şey daha kolay olacaktır. Ortaklarınızın daha önce büyük proje deneyimleri olduysa elbette bu daha büyük şanstır. Sadece şu çok net bir gerçek ki anaparanız olmadan Lunapark açmaya asla yeltenmemelisiniz.

Lunapark Açmak Karlı Mı?

Lunapark açmak yüksek kar marjına sahip bir iştir. Lunapark açmak her ne kadar kulağa hoş gelse de süreç hızlı ilerlemeyecektir. İyi bir planlama ve sorunsuz bir proje Lunapark yönetimini doğru yapmanızı sağlayabilir. Bu sebeple Lunapark’tan elde edeceğiniz kara odaklanmaktansa öncelikle bu işi yürütmeye odaklanmalısınız. Alt tarafı Lunapark açacağım oyuncaklar çalışacak diye bu işi boşvermek olmaz. Lunapark ne yazık ki ciddi bir denetim istediği için sürekli gözetlemeniz ve aletlerin işleyişine hakim olmanız gerekecek. Bu işe başlayıp kara geçmek istiyorsanız son derece titiz çalışmalısınız.

Lunapark Açarken Lokasyonun Önemi

Lunapark açmak için öncelikle düzgün bir araştırma yapmak gerekir. Lokasyonun Lunapark için önemi büyüktür. Şehrin merkezinde bir park olduğunuzda çocuklu ailelerin sıklıkla uğraması olasıdır. Şimdi bu noktada önemli bir husus var ki çoğu Lunapark’ın şehirden uzak inşa edilmesi... Peki neden böyle hiç düşündünüz mü? Lunaparklar her ne kadar güvenlikli alanlar gibi gözükse de aslında büyü kbir denetimin ürünüdür. Bir çok mekanik işleyen oyuncağın sürekli tamirinin ve bakımının yapılması gerekir. Bu esasında alenen riskli bir duruma işaret eder. Çıkabilecek en ufak sorun Lunaparktaki büyük bir oyuncağın yıkımına ya da arızalanmasına sebep olabilir. Şehir merkezlerinde böylesi risk taşıyan bir alanın yerleşimi zordur. Lunaparklar bu sebeple genellikle şehrin dışına yapılır.

Neden Lunapark Açmalıyım?

Onlarca insanın eğlenmesine şahit olmak size de keyif verecektir. Hem şehrinizde sahiden büyük bir oyun alanı yoksa bu bir ihtiyaçtır. Yetişkinler, aileler eğlenmek için zaman zaman böyle kaçamaklar yapar. Siz yatırımınızı doğru aletlere yaparsanız müşteriniz bu muazzam ortamı sevecektir. Bir de ticari tutumunuz önemlidir. Eğlenilecek olan bir yerde fazla ciddiyet göze batabilir. Bilet satış yerlerinde bile oranın ambiyansına uygun bir hizmet verilmelidir. Personeliniz daima güler yüzlü olmalıdır. Çocukların oyun oynayacağı alanlarda gözetmen olarak eğitimli kişiler yer almalıdır ki Lunaparkınız çok daha fazla ziyaretçi alsın.

Sonuç

Hafızalara kazınan eğlenceli bir Lunapark açılışı yaptınız. Müşteriler oyun alanını tanımak için akın akın geliyorlar. Bir çok alete biniyorlar. Bunları okuması son derece heyecanı değil mi? İşte gidişatın bu kadar güzel olabilmesi için maddi olanakların da kısıtlı olmaması gerekiyor. Açılışa özel fiyatlarla başlangıç yapın. Lunaparkınızın şehrin gözbebeği olacağını kanıtlayabilirsiniz. Şunu da asla unutmayın ki Lunapark işletirken bakım- onarım çok önemli... Her sene kış aylarında müşterilerinizin hadi yaz gelsin de lunaparka gidelim istekleri çalışma motivasyonunuzu da artıracaktır. Müşterinin çekinip kaçmayacağı, eğlencenin dozunda yaşanacağı güzel bir Lunapark projesiyle yüksek oranda gelir elde etmeniz mümkündür.

lunapark nasıl açılır


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans