Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Medikal Estetik Merkezi Nasıl Açılır?

Estetik her geçen gün gelişiyor. Bu karlı yatırımın bir parçası olmak ister misiniz?


 

Güzellik salonları verdiği hizmet neticesinde her yerde belli bir bütçeyle açılabiliyor. Ancak medikal estetik merkezi açmak biraz daha maliyet gerektirir. Sadece maliyet değil, bilgi birikim ve tecrübe daha ön plandadır. Fakat bir işletme sahibi olmak için yeterli kadro ve ekipman bulundurmanız yeterli olacaktır.

Temel bilgilerin ötesinde, işletmenizin en iyi başarı şansına sahip olması için atmanız gereken bazı önemli adımlar vardır. Yapmanız gereken en basit ama en önemli görevlerden biri, estetik işiniz hakkında size tavsiyede bulunacak bir uzman veya danışman bulmaktır. İdeal olarak, böyle bir uygulamayı oluşturma ve yönetme konusunda kişisel deneyime sahip olmaları gerekir.

Medikal anlamda daha çok hizmet vereceğinizi düşününce bu alanda deneyim sahibi olan kişilere muhakkak danışın. Fikir alışverişinde bulunun. Hatta medikal estetik merkezi açmak için bizzat yardım alın.

Medikal estetik işi 2000'li yılların ortalarında istikrarlı bir şekilde büyüdü. Lazer epilasyon, cilt soyma, cilt iğneleme, botoks enjeksiyonları, akne tedavileri, vücut şekillendirme gibi tıbbi uygulamalar bu kategoriye girer.

Kurulum Maliyeti

Medikal estetik merkezi 2022 yılında açmak daha fazla sermaye gerektirebilir. Dolar kuru, enflasyon gibi nedenlerden dolayı bütçeniz sizi aşabilir. Bu yüzden alternatif yatırım araçlarını kullanmalısınız.

Ekipman satın almak, kendinize ait değilse yer kirası, sarf malzemeleri, mobilya, eğitim vb. için başlangıç maliyetleri için finansman ayarlamalısınız. Fon arıyorsanız, iş planınızı yatırımcılarla da görüşebilirsiniz. Bu işin sermayesi fazlasıyla büyük olabilir. 250 bin TL ile 5 milyon TL’ye kadar bir sermayeden bahsedebiliriz.

Gerekli Belgeler

Bulunduğunuz yerde bir estetik kliniği işletmesi başlatmak ve işletmek için ruhsatlar ve izinler konusunda uygun yetkililerle görüşün. Medikal estetik merkezi açmak sanıldığından zor olabilir. Bu yüzden sadece bir şirket açmak üzerine kurulmaz. Yapılacak tedavilere göre Sağlık Bakanlığı’ndan bile izin almanız gerekebilir. Bu yüzden bulunduğunuz ilde belediye, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlara danışın.

Lokasyonun Önemi

Her şey konumla ilgili olduğunu iyi bilin. Yani büyümek için yeterli alana sahip olmanız ve erişilebilirlik önemli. Kiralama fiyatı ve alan arasında mükemmel bir dengeye ihtiyacınız olacak. Doğru yeri seçerken birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekecek. İşte bu faktörler şunlar:

  • Görünür ve Erişilebilir
  • Yüksek Trafik Alanı
  • Açık Otopark
  • Güvenli Konum
  • Toplu Taşımaya Yakın
  • Temiz, İyi Aydınlatılmış ve Çekici Bina

Kar Marjı

Medikal estetik merkezi açmak sadece maliyet anlamına gelmez. Eğer iyi ve güzel işler başarırsanız kazanç bir hayli fazla olur. İyi bir müşteri portföyü oluşturduğunuzda kazancınızın geri dönüşü kısa sürebilir. Yatırdığınız sermayeye göre yıllık kazanç 200 bin TL ile 500 bin TL’ye çıkabilir.

Neden Açmalıyım

Estetik merkezleri artık günümüzün bir ihtiyacı haline geldi. Özellikle de medikal estetik merkezi her kesim talep edebilir. Bu yüzden geleceği olan bir meslek ve sektör seçmek isteyenler bu alanda işletme açabilir.

Sonuç

Hastalarınızın ofisinizden alacağı belki de en güçlü izlenim, temizliktir. Bir estetik merkezinin olmazsa olmazıdır. Hastalar estetik merkezine geldiğinizde her yeri temiz görmek isteyecektir. Medikal estetik merkezi açmak isteyenler hijyene son derece dikkat etmelidir.

Öte yandan her zaman güler yüzlü bir karşılama yapın. En iyi gününüz olmasa bile en iyi yüzünüzü gösterin. Aynısı personeliniz için de geçerlidir. Ofisinizdeki her çalışan, hastalara karşı kendilerini rahat hissetmelerini sağlamalıdır.

Son olarak yerel rakipler ve müşterilerin gereksinimleri hakkında bilgi toplayın. Sunulan hizmetleri ve fiyatlandırma modüllerini kontrol edin. Müşterilerin ihtiyaçları hakkında net bilgiye sahipseniz, satılacak ürün ve hizmetleri seçmek daha kolay olacaktır.

medikal estetik merkezi nasıl açılır

 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans