Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Medikal Market Nasıl Kurulur?

Medikal Market Nasıl Açılır? Medikal market açmaktaki potansiyeller, kar marjı nedir?


Hastalıktan kurtulabilmek için insanlar mecburen ilaç almak zorundadır. Bir hastalığın geçmesi için doktorun önerdiği ilaçları ancak eczane dükkanlarından temin edebiliriz. Fakat bazen doğal yöntemlerde hastalığa çare olur. Burada da aktar dükkanlarında satılan doğal ürünlere yöneliriz.

İlaçtan hariç, kullandığımız bazı ürünlerde vardır. Bunların başında medikal ürünler gelir. Medikal ürünler kullanım alanları olarak daha farklıdır. Bu yüzden medikal market açmak isteyenlerde sektörünü iyi bilmesi gerekir. Eczane açmak gibi bir işe benzemez. Sektörü aynı olsa da satılan ürünler tamamen farklıdır.

Medikal malzemelere her zaman ihtiyaç olur. Sadece normal vatandaşlar değil, sağlık çalışanları da medikal ürünlere rağbet gösterir. Hatta sağlık çalışanları medikal malzemelere daha fazla ihtiyaç duyar. Medikal ürünlerin müşterisi hazırdır ve ciddi potansiyeli olan insanlardan oluşur. Kısacası medikal market açmak, ticari atılımda bulunan biri için iyi tercih olabilir. Ancak bu seferde karşınıza sektöre ne kadar hakim olduğunuz konusu ortaya çıkar.

Medikal malzeme satmak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yok. Sağlık bölümlerini bitirmeyen bir girişimci de dükkan açabilir. Ancak ürünlere yabancı iseniz, ne satacağınızı bilemezsiniz. İşin adı sağlık olunca bilgi ve deneyim de oldukça önemlidir. Kendi deneyimlerinizi müşteriye bizzat aktarmanız gerekir.

Medikal market nasıl açılır, yazısına başladığımızda sektörün ne kadar büyük olduğunu anlatmaya çalıştık. Ticaret alanının geniş olması iş sahibi olmak isteyenlere birden fazla fırsat sunuyor. Ancak şirket kurmak için, doğru adımı doğru yerde atmak gerekir.

 

Medikal Marketlerde Kurulum Maliyeti

Medikal dükkanı açmaya karar verdikten sonra bir diğer önemli konu sizleri bekliyor. O da kurulum maliyeti. Kurulum, ciddi sermaye gerektirir. Bir iş yeri veya dükkan açmak için tüm kalemler hesaplanmalıdır. Yanlış hesaplamalar daha sonrasında sizleri üzebilir.

Bir medikal market açmak için minimum 70 bin lirayı gözden çıkarmak lazım. Bu fiyatın üstüne de çıkmak mümkündür. 70 bin liranın altında bir rakamla iş yeri açmak zor olacaktır. Hatta tam teşekkülü iş yeri kurmanın maliyeti 200 ile 250 bin lirayı bulabilir.

 

Medikal Markette Lokasyon Önemi

Hangi sektörle alakalı olursa olsun bir dükkanın konumu her zaman önemlidir. Medikal dükkanı dediğimizde aklımıza ilk olarak hastane çevreleri gelmektedir. Eğer sağlık sektöründe iş yapmak istiyorsanız, dükkanın konumu hastaneye yakın olmalıdır. Hastanenin yakınında yer alan bir dükkan her zaman daha fazla iş yapar. Elbette hastaneye ne kadar yakın olduğu da önemlidir. Lokasyon ile kazancınız doğru orantılıdır. İyi bir konum aynı zamanda iyi bir kazanç kapısı açar.


Medikal Markette Kar Marjı

Medikal ürünler daha çok yan bir ürün olarak satılır. Doğrudan ilaç tedavisi gibi kullanılmaz. Medikal dükkanlarında daha çok ortopedik ürünler yer alır. İnsanların fiziksel rahatsızlığı ile ilgili ürünleri bulabilirsiniz. Bu yüzden medikal dükkanları geniş bir malzeme yelpazesine sahiptir. Kazanca gelecek olursak, iyi bir konumda bulunan medikal dükkanı aylık ortalama 10 – 12 bin lira kazanabilir. 


Sonuç

Medikal market açmak gözüktüğü kadar kolay olmayabilir. Kazancı iyi olsa da harcayacağınız parayı da hesaba katmanız gerekir. Ancak hiç bitmeyecek bir sektör olması tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Gerekli sermayeniz var ise, uzun vadede yapılabilir bir iş sahasıdır. 

 

 

 Medikal Market Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans