Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Medya Şirketi Nasıl Kurulur?

Medya şirketlerinin günümüz koşullarında değişen, çeşitlenen ve genişleyen bir faaliyet alanı oluştu. Rekabetçi tarzda bir medya şirketi kurmak için neleri değerlendirmelisiniz?


Sosyal medya, medya şirketlerinin öncelikle para kazandığı yer haline geldi. Medya şirketi kurayım diye düşünürken bu çağa odaklanmalısınız.

Medya Şirketi Kurmanın Maliyeti

Kenarda azıcık nakitim var şununla da bir medya şirketi kurayım diye düşünüyorsanız bunu unutun. Medya şirketi kurarak ne kadar ilerlemek istiyorsanız maliyet o derece artacaktır. Grafik, film, müzik ve diğer medyaya dair işlerin hepsi tek çatı altında birleşecek. Düşünün, her alana böylesine hakim olabilmek ekipman gerektirmez mi? Kesinlikle hatır sayılır birikiminizin olması gerekir. Sıfırdan başlayacaksanız en az 200 bin lira ilk etapta gözden çıkarılmalıdır. Yanınızda çalışacak olan insanların da birkaç aylık maaşını hazırlamanız şirketi garanti altında tutar. Medya şirketi kurmak konusunda kararlıysanız markalaşmak adına yaptırdığınız reklamların bütçesini de unutmayın.

 

Medya Şirketi Kurarken Lokasyonun Önemi

Lokasyonun doğru seçilmesi her yeni iş yeri için önemlidir. Medya şirketleri sosyal bir çevrede olmalıdır. Siz arka sokakların en kuytu köşesine bir medya şirketi açarsanız hem rakiplerinizden hem de müşterilerinizden uzak olursunuz 😊 Medya şirketi kurmak biraz risk ve cesaret ile gerçekleşmelidir. Ben buradayım! Diyebiliyorsanız sesiniz gür çıkıyordur. Medyada olan birinin çekimser olması demek kısa sürede unutulacağına işarettir. En bilindik caddede renkli bir konseptle yeni medya şirketinizi kurun. Kendi reklamınızı kalabalık bir caddede çılgınca bir ofis konseptiyle yapabilirsiniz 😉 Harika bir ipucu değil mi?

 

Medya Şirketi Kar Marjı

Medya şirketi kurduktan sonra işlerin hemen kar bırakması zor değildir. Süreci iyi planladığınızda ve yönettiğinizde iyi ki medya şirketi açmışım diyeceksiniz. Medya şirketi kurmak size şu kadar kar bırakır diye net bir oran söyleyemeyiz. İşlerinize olan bağlılığınız kar marjını olumlu şekild etkileyecektir. Ekibinize inanıyorsanız henüz şirket yeniyken bile büyük projelerle anlaşabilirsiniz. Girişimci ruhlu olmak medya şirketi için önemli bir kriterdir. Bir de unutulmaması gereken detaylardan biri de hedef kitledir. Aldığınız projelerin hitap ettiği kesime doğru şekilde yoğunlaştığınızda medya şirketinize başarı getirirsiniz. Kaliteli iş peşinde koşarak kar marjını istediğiniz seviyeye kısa sürede getirmeniz mümkündür.

 

Neden Medya Şirketi Kurmalıyım?

Neden medya şirketi kurmamalısınız? Bunun için hiç sebep sayamayız. Bu başlık ve üstteki tüm başlıklar günümüzde medya şirketi kurmayı tam anlamıyla destekliyor. Artık hayatın içindeki her şey medyaya dahil. Tabii bunu sizin şirketinizin sınırları da belirler. Medya şirketi açmışsanız medyaya dair ne varsa yapmalısınız. Müşteriler her işlerini tek bir koldan yürütmeye bayılırlar. Konuya tam anlamıyla hakim olduğunuzda medya şirketi kurmanın isabetli bir karar olduğunu anlayacaksınız. Her yeni iş gibi mutlaka alışma süreci olacaktır. Bunu göz ardı etmeden markanıza sıkı sıkı sarılmalısınız. Medya şirketlerindeki artış rekabeti hızlandırdığı için neleri daha iyi yapabileceğinize odaklanın.

Dijital Pazarlama, Reklam ve Medya hizmeti veren firmaları buradan inceleyebilirsiniz. Size mutlaka yol gösterici olacaktır. 

 

Sonuç

İnternet medyanın bir parçası mı? Evet! İşte konu burada daha net anlaşılıyor. İnternet ve teknoloji çağında yaşıyoruz. Medya şirketi gelecekte de var olmaya devam edecek. Siz medya şirketinizi tanıtmaya ve işlerinizi iyi yürütmeye bakmalısınız. Medya sektörünün özgün olanları sevdiğini unutmadan fikirlerinizi daima güncelleyin. Medya şirketi kurmak için adım attıysanız bütçenizin elverdiğince hızlanın. İyi kazanacağınıza eminiz 😉


 

Medya Şirketi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans