Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır?

Midyeci dükkanı açmaktaki potansiyeller, kar marjı nedir? Midyeci dükkanı lokasyon seçimi nasıl olmalıdır?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1


Midye, ülkemizde sahil şeridi başta olmak üzere tüm bölgede tüketilen sokak lezzeti olarak bilinmektedir. Genç nüfusun daha çok tercih ettiği bir lezzettir. Midyenin doyurucu olması aynı zamanda bir öğrenci yiyeceği olarak da tanımlanmaktadır. Kısacası genel olarak baktığımızda ülkemizde fazlaca tüketilen bir üründür. Tüm bunları düşündüğümüzde midyeci dükkanı açmak mantıklı gelebilir. İster büyük isterseniz küçük şehirde yaşayın sokak lezzetine açık olan toplumda yapılabilecek alternatifli bir iştir.

Aperatif ve hızlı tüketim olarak da midye oldukça fazla tercih edilmektedir. Lezzeti ile insanları kendisine çeken midye, yedikçe yenesi gelen bir yiyecektir. Bu yüzden 1 tane midye yiyeni az görürüz. Genellikle 3 – 5 ya da 1 kilo gibi alan müşteriler çoktur. Hal böyle olunca da bu işe girişmek isteyen yeni girişimciler olabilir. Şimdi kurulum maliyeti, kar marjı ve lokasyon önemi gibi konulara değinelim.

 

Midyeci Dükkanı Kurulum Maliyeti

Midye dükkanı açmak isteyenlerin karşısına iki seçenek çıkmaktadır. Bunlardan biri seyyar diğeri ise dükkan. Genel olarak seyyar midyeci daha fazla bulunmaktadır. Ancak bir dükkan sahibi olduğunuzda daha iyi hizmet ağına sahip olabilirsiniz. Her ikisinin de kendi içinde avantajlı ve dezavantajlı durumu vardır. Midyeci dükkanın kurulum maliyeti avantajlı ve dezavantajlı şeklinde düşünebilirsiniz.

Dükkan açmaya karar verdiğinizde kira, fatura giderleri, dekorasyon gibi kalemlerle uğraşmanız gerekecek. Ancak seyyar bir işletme sahibi olursanız sadece bir araba ile ihtiyacınız giderilecektir. Fakat seyyarda belediyeden izin ve zabıta gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Yine de bir dükkan şeklinde midyeci açmak mantıklı olacaktır. Dükkan şekilde açacaklar içinde kurulum maliyeti ortalama 50 bin ile 150 bin TL arasında değişmektedir.

 

Midyeci Dükkanında Lokasyonun Önemi

Midyecilik işinin en önemli noktası lokasyondur. Midyeyi seven ve ilgi gösteren bir popülasyonun bulunduğu yeri seçmek gereklidir. Genç nüfusun ve öğrencilerin sıklıkla uğradığı sokak, cadde ve mahalle bölgeleri seçilmelidir. Eğer bu şekilde bir seçim yaparsanız kazancınızı doğrudan etkilersiniz. Yol üzeri insanların uğrayabileceği konumlarda sizin karınızı büyük ölçüde kurtarır.

 

Midyeci Dükkanı Kar Marjı

Midyeci dükkanı açmak karlı bir iştir. Ancak karlı olması için yukarıda söylediğimiz gibi konumu oldukça önemlidir. İyi bir konumda seçilen dükkan kar oranını arttıracaktır. Lezzetli ve içi dolgun olan midyelerde size olumlu geri dönüş sağlar. Eğer iyi bir lezzet yakalarsanız tüketiciler kilolarca midye alışverişi yapacaktır. Bu da kar olarak size yansıyacaktır.

Mideyeler büyüklüğüne göre 1 ile 3 lira arasında satılmaktadır. Bir midyenin işletme sahibine maliyeti ise 0,30 TL ile 0,50 TL arasındadır. Günlük yapacağınız satışla birlikte aylık kazancınız net olarak ortaya çıkar. Normal bir geçim sağlayabilmek de mümkün ciddi bir iş sahasına sahip olursanız zengin olmakta. Ortalama olarak en az 5 bin lira kazanabilirsiniz. 20 bin lirayı da bir ay içinde kazanabileceğiniz gerçeği var.

 

Neden Midyeci Dükkanı Açmalıyım?

Orta ölçekli bir para ile midyeci dükkanı açmak mantıklı olabilir. Ayrıca sokak lezzetlerine ilgi duyanlar için iyi bir fırsat. Revaçta olan bir meslek için açılabilir.

Sonuç

Midye dükkanı açmak isteyenler bu işin inceliğini bilmelidir. Özellikle midyenin lezzetini tutturmak önemlidir. Seçilen lokasyon kar marjı ile doğrudan ilgilidir. Bu konuları düşünerek karar verebilirsiniz.


 

Midyeci Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans