Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Mobilya Mağazası Nasıl Kurulur?

Mobilya mağazası mı açmak istiyorsunuz? Lokasyon seçimi son derece önemlidir. Mobilya mağazası açarken kuruluş maliyetleri nasıldır, kar marjları ne düzeydedir aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.


Mobilya Mağazası Açmanın Maliyeti

Mobilya mağazası açmak için önce lokasyon belirlemelisiniz. Kiralık ya da satılık bir mağaza bile gereken sermaye miktarını değiştirir. Mobilya mağazası açmak için de cüzi bir miktar düşünüyorsanız hayal kırıklığı kaçınılmaz sondur. Şimdilerde iyi bir mobilya mağazası açmak için minimum 500 bin liralık bir bütçeyi gözden çıkartmalısınız. Mobilya mağazası açmak maliyetlidir. Bu doğruluk payı yüzde yüz olan cümledeki maliyet kısmını ise büyük oranda dekorasyon oluşturur. Siz mobilya mağazalarının dekorasyonuna bakmıyor musunuz? Büyük avizelerden tutun görkemli koltuk takımlarına kadar her şey düşünülmelidir. Mobilya mağazası açmak kesinlikle zevkli ama bir o kadar da cebinizi yoran bir iş olacaktır.

 

Mobilya Mağazası Açarken Lokasyonun Önemi

Mobilya mağazanızın uzun süre aynı yerde kalması tanınırlığınızı artırır. Lokasyon bu sebeple önemlidir. Mobilya mağazanızı açarken etrafta çok fazla rakip olmamasına dikkat edin. İşinizi ilk etapta sekteye uğratacak pek çok engel çıkacaktır. Kalabalık bir mevkide olduğunuzda ve mağazanızın reklamını iyi yaptığınızda bu engelleri aşabilirsiniz.  Büyük bir mobilya mağazası hayalinizi süslüyorsa müşterilerinizin rahatını mutlaka düşünmelisiniz. Ücretsiz park yeri hizmeti kesinlikle çizdiğiniz imaj için önemlidir. Mobilya mağazanıza yalnızca şahsi arabası olanlar gelmeyecek değil mi? Lokasyon olarak toplu taşıma araçlarının kolay ulaşabildiği bir mağaza kiralamanız da yine kalitenizi ortaya koyacaktır.

 

Mobilya Mağazası Kar Marjı

Mobilya mağazalarında tek ürün satışı bile kar marjı için ciddi önem taşır. Mobilya takımlarının çok fazla kar bıraktığı gerçektir. Günümüzde karlı iş fikirleri deyince mobilya mağazası açmak hep öncelikle akla gelir. Tek ürün satışından %40 oranında kar elde ettiğiniz bile olacaktır. Sahibi olduğunuz mağazaya müşteri çekmelisiniz. Kaliteli ürün satışı yaptığınız takdirde bilinirliğiniz hızla artar. Yavaş ilerleyen ama hızlı kazandıran işlerle ilgilenmek size göreyse mobilya mağazası açabilirsiniz. Mobilyalara gelen ard arda zamlar da değerlendirildiğinde son zamanların iyi iş fikirlerinden biri kesinlikle budur.

 

Neden Mobilya Mağazası Açmalıyım?

Mobilya mağazasının sahibiyseniz fazla bir sorumluluğunuz yoktur. Satış uzmanlarınız ürünün pazarlamasını yapmakla yükümlüdür. Haftalık düzenlediğiniz toplantılarda personellerinize yön verebilirsiniz. Günlük bir satış yapsanız bile iyi para kazanacağınız nadir iş vardır. Mobilya mağazası açmak istiyorsanız sizi başlangıçta yoracak en büyük problem sermayedir. Eli açık davranmanız gerekecektir. Bir ortağınız varsa maddi sıkıntıyı daha az çekersiniz. Mobilya mağazası açmak fikrini kendiniz gerçekleştiremiyorsanız yanınıza ortak bulun. Pişman olmayacaksınız.

 

Sonuç

Mobilya mağazası açmak için bulunduğunuz şehirdeki belediyeye gerekli evrakları sunmalısınız. Belgeler konusunda da eksik yoksa mağazayı işletmeye hazırsınız demektir. Sonuç olarak mobilya mağazası için olmazsa olmazlar, güler yüzlü personel ve iyi bir yatırımdır. Rakiplerinizi radara almalı ve incelemelisiniz. En farklıyı sunmaktansa en kaliteliyi müşteriyle buluşturun. Müşteri müşteriyi çeker diye boşuna dememişler. Sattığınız ürünlerin kalitesinden eminseniz bu sektör sizi sevecektir. Zevklerin, renklerin ve modanın sürekli değiştiği şu çağda yenilikçi olmak mükemmelliktir. Mobilya mağazanıza her zevke hitap edecek tarzda ürünler getirin. Müşteri çeşitliliğini artırarak daha fazla kazanmaya başlayın.


 

Mobilya Mağazası Nasıl Kurulur?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans