Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Montessori Okulu Nasıl Açılır?

Montessori eğitim sistemi yeni çağın gereksinimlerine uygundur. Peki Montessori okulu açmak isteyenler neler yapmalı? İşte aradığınız sorunun cevabı...


Sıradan ve artık işe yaramayan öğrenme sistemine karşın Montessori yeni çağın gereksinimlerine uygundur. Her çocuğun kendine özgü bir öğrenme dili olduğuna işaret eden Montessori eğitim şekline bu yazımızda daha net anlayacaksınız. Peki montessori okulu açmak isteyenler neler yapmalı? İşte bu çok daha fazla detay gerektiren bir soru... Öyleyse konuyu bütün bir şekilde ele alalım.

Montessori Okulu Açmak İçin Gerekli Belgeler

Herhangi bir işe girişirken bile pek çok resmi evrak getirmeniz ve bunları belgelemeniz gerekir. Montessori okulu ise en nihayetinde yeni bir eğitim sistemine davetiyedir. Siz sıfırdan bir montessori okulu açacaksanız bu eğitim sistemiyle ilgili çok fazla detaya sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Franchise sistemiyle Montessori okulu açmak işine adım atacaksanız ise süreç biraz daha kolay ilerleyecektir. Nasıl mı?

  1. Franchise aldığınız marka yani isim sebebiyle tanınmak için uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  2. Çevrenizde montessori eğitimi veren başka bir okul varsa rekabet üstünlüğü sağlamanız kolay olacaktır.
  3. Montessori eğitim sistemi baştan sona kadar gözlem gerektirir. Bunun için çocukların kendini iyi ifade edebileceği alana ihtiyaç vardır. Montessori okulunuzu nasıl bir binada açacağınız konusunda Franchise marka size destek verebilir.
  4. Montessori okulunuzda çalıştıracağınız eğitimciler ve idarecileri için ekstra eğitim almanız gerekiyorsa Franchiseliğini aldığınız okul ismi size destek verebilir.

Montessori okulu açarken ihtiyacınız olan belgeler anaokulu açarken talep edilenlerle aynıdır. Bu sebeple Anaokulu nasıl açılır ( iç link ) başlığımızı okuyarak sizden talep edilecek belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Montessori Okulu Açmanın Maliyeti

Montessori okullarında materyal kullanımı çok fazladır. Renkler ve objeler çocukların sürekli olarak gözünün önünde olacağı için çeşitli eğitim materyalleri kullanılır. Dolayısıyla montessori okulunu açarken evraklar, bina kiralama, yapılacak olan iş anlaşmalarının dışında çok daha farklı giderlerle yüzleşirsiniz. Montessori okulu açmak istiyorsanız birkaç ortağınızın olması ödemeler konusunda yükünüzü hafifletecektir. Somut öğrenme tekniklerinin benimsendiği Montessori eğitim sisteminin yapılacağı sınıflar tertipli bir şekilde dizayn edilmelidir. Çocuklar düşüncelerini özgürce ifade ettikleri ortamlarda verimli bir öğrenme sürecine girerler. Araştırmak, daha fazla bilgi sahibi olmak için isteklerinin kabardığı bilgi yuvası sınıflar dar bir bütçeyle ne yazık ki ortaya çıkmaz. Kişisel gelişimi hafife almamak ve binada çocukların psikolojik gelişimlerini gözlemleyen bir pedagog bulunması da Montessori okulunuzun artısı olacaktır. Net bir maliyet vermemekle beraber 500.000’in üzerinde bir bütçeyi gözden çıkarmayı kabul etmiş olmalısınız.

Montessori Okulu Kar Marjı

Anasınıfı açtığınızda gelir olarak beklenti neyse Montessori okullarında kazancın biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çocukları merkeze koyan bu eğitim metodunda özellikli bir öğrenme vardır. Her çocuğun yeteneğinin farklı olabileceği baştan kabul edilir. Eğitimciler öğrencileriyle birebir etkileşimde kalmak için ciddi bir çaba sarfederler. Kalabalık sınıfların aksine öğrenci sayısının olabildiğince minimum tutulduğu sınıflar revaçtadır. Elde edeceğiniz kar, tercih edilen okul olmanıza bağlıdır. Tanınmak ve eğitim kalitenizle anılmak için Montessori eğitim sisteminden ödün vermemelisiniz. Sizi tercih eden ebeveynlerin çocuklarının gelişim sürecini gözlemlerken ki yorumları da başka ailelere öneri olarak dönecektir. Ne kadar çok tavsiye o kadar çok tercih edilme oranıdır... Bu da kar marjını olumlu şekilde etkileyecektir.

Montessori Okulu Açarken Lokasyonun Önemi

Bireysel öğrenme merkezli Montessori eğitim sisteminin hayata tam olarak geçirilmesi için ortam çok önemlidir. Montessori okulunu açarken doğaya yakın bir yer seçilmesi çok daha iyi olacaktır. Gürültülü bir sokakta Montessori okulunuzun bulunması çocukların motivasyonunu ve konsantresini olumsuz şekilde etkileyebilir. Dingin ve huzurlu sınıflar için sakin bir lokasyonda Montessori okulu açmak doğru bir karar olacaktır.

Neden Montessori Okulu Açmalıyım?

Eğitim sistemine katkı sağlamak için Montessori okullarını çoğalması kesinlikle desteklenmelidir. Çocukların öğrenme hızlarında bile Montessori sayesinde olumlu bir değişiklik farkedilir. Her çocuk özeldir düşüncesinin benimsenmesi ise öğrencilerin mutluluğunu artırır. Çocuklar için birebir ilgi öıj önemlidir. Yeteneklerini keşfeden çocukların o yönde ilerlemeleri için Montessori eğitim sistemi tamamen destek verir. Yetenekler ortaya çıkarılmadığında maalesef ki çocuklar mutsuz bir şekilde öğrenmeye çalışırlar. Bu Montessori eğitim sisteminin onaylamadığı bir durumdur.

Sonuç

Montessori okulu açarken sermayenizin hemen erimesinden endişe etmeyin. Gerekirse Franchise alarak bu girişiminizi gerçekleştirin. Montessori eğitim sistemini doğru uyguladığınızda gelen taleplerin çoğaldığını göreceksiniz. Gelir elde ederken bir yandan da çocukların eğitimine doğru bir şekilde destek vermenin mutluluğunu yaşarsınız. Montessori okulu açmak için harekete geçmeden önce araştırmalarınızı bu eğitim sistemi üzerine sıklaştırabilirsiniz. Çocuklar eğlenirken öğrenecek ve geleceklerine faydalı bilgilerle yatırım yapacaklarsa böyle bir okulu açmak kesinlikle pozitif bir girişimcilik örneği olacaktır. Montessori okulu açmak kararınızı tekrar gözden geçirip ortak çalışmayı hedeflediğiniz kişilerle de bu içeriğimizi paylaşabilirsiniz.

montessori okulu nasıl açılır


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans