Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Motosiklet Mağazası Nasıl Açılır?

Motorsiklet mağazası açmak, Motorsiklet mağazası açma maliyeti, Motorsiklet mağazası açmak için gerekli belgeler, Motorsiklet mağazası açmak karlı mı?


Motosiklet satışı yapmak için mağaza açtığınızda öncelikle müşteri kazanmaya bakmalısınız. Daha önce bir ticari geçmişiniz yoksa çevrenizin olmaması normaldir. Mağaza açtığınız konuma yönelik internet reklamları vererek ilk müşteriyi elde etmeye bakın. Hizmetinizden memnun kalan müşteri sizi başkalarına da tavsiye edecektir.

Motosiklet Mağazası Açmanın Maliyeti

Motosiklet mağazasını butik bir satış yeri gibi düşünmeyin. Ürün yelpazenizi geniş tutun ki bölgede sizden daha kapsamlı bir mağaza olmadığı için müşterilerin dikkatini çekebilesiniz. Kalabalık bir cadde üzerinde mağazanızı açtığınızda daha çok görünür olursunuz. Satışını yaptığınız motorları sergilemek dikkat çekici olacaktır. Bunu uzun süre yapmamanızı tavsiye ederiz. Sürekli dışarıda duran motorlar ne yazık ki bir süre sonra değer kaybedecektir. Bu önemli bilgiden sonra motosiklet mağazası açmanın maliyeti kısmına gelelim. Çok ürün ve iyi bir mağaza yüksek bir sermaye gerektirecektir. Motosiklet mağazası açarken ortağınız varsa bütçe konusunda daha şanslı olursunuz. Tek başınıza olduğunuz taktirde maddi sorumluluğu tamamen üstlenmeniz gerekecektir. Mağaza açmadan önce piyasayı mutlaka araştırın. Başlangıç masraflarını az çok tahmin etmeniz bile gidişatı belirlemeniz için faydalı olacaktır.

Motosiklet Mağazası Açmak İçin Gerekli Belgeler

Motosiklet mağazası açmadan önce sizden talep edilen bazı belgeler ya da izinler vardır. Bu izinleri sizler için maddeler halinde listeledik.

  • Motosiklet mağazası açmak isteyenlerin kimlik belgeleri ve ikametgâh bilgilerini içeren belge
  • Girişimcilerin adli sicil kayıtlarının bulunduğu belge
  • Mağazayı işleten kişinin kimlik belgesi
  • Vergi Levhası
  • İtfaiye Uygunluk Raporu
  • İşyerinin kroki örneği
  • İş yeri açma ruhsatının alınması
  • Motosiklet mağazası kira ise kira kontratı ya da satın alınmışsa tapu belgesi

Motosiklet mağazası açmak girişiminde bulunanlar bu belgeleri kısa sürede temin edebilir. Eksik olmadan hazırlanan bu belgeler ilgili kurumlara verilerek mağaza açılımı sağlanır. Bundan sonraki süreçte ticari zeka ve satış stratejileri devreye girecektir.

Motosiklet Satış Mağazası Kar Marjı

Motosiklet satabilmek meziyetli bir iştir. Elinizdeki motosikletlerin değeri de satılma hızını etkiileyebilir. Önemli olan her bütçeden insanın ihtiyacına yönelik motosiklet satışı yapmaktır. Başlangıçta ürün karına odaklanmak daha doğrudur. Yapılacak olan pazarlıkları da hesaba katmalısınız. Başından beri harcadığınız bütçe üzerinden kar hesaplamaya kalkışmak ilk etapta büyük yanlıştır. Mağazanızın getirisi aydan aya değişecektir. Her ay bir önceki aydan daha iyi bir kazanç elde ederseniz kar marjınız gün geçtikçe yükseliyor demektir.

Motosiklet Mağazası Lokasyonun Önemi

 Motosiklet almak için mağazanza gelen müşterilerin öncelikle almak istedikleri ürünle yakından ilgilendiğini görürsünüz. Bu tarz büyük seçimlerin yapılması için motosiklet hakkında bilgili bir satış elemanının mağazada bulunması gerekir. Şimdi asıl konumuz olan mağaza açmadan önce lokasyon belirlemeye dönelim. Motosikletler sergilendikçe ve göz önünde oldukça müşteri kazanma olasılığınız artar. En iddialı motosikletleri ön planda tuttuğunuz bir mağazanız var diyelim. Bu mağaza arka sokakta bir yerlerdeyse tesadüf  eseri insanların gözüne çarpacaktır. Tabi artık google haritalar gibi dijital görünürlüğü artıran uygulamalar sayesinde arka sokaklarda kalan mağazalarınızı bile duyurabiliyorsunuz. Siz yine de reelde görünür olmayı hedefleyerek motosiklet satış mağazanızı ona göre seçin...

Neden Motosiklet Satış Mağazası Açmalıyım?

Motosiklet sevgisi ayrı bir dünyadır. Özellikle hobi için sık sık motosiklet modelini değiştirenler de vardır. Bu işin piyasasında motosiklet tutkunu olanların önemi büyüktür. Motosiklet satış işine girişmek istiyorsanız daha önce bu konuda deneyimli kişilerle görüşmelisiniz. Çevrenizin yapacağınız satışlara etkisi olabilir. İşe girişmeden önce motosiklet mağazası açacağınızı duyurarak kulaktan kulağa reklamınızı yapın. Günümüzde araç kullanımı her geçen gün daha fazla arttığı için motosiklet satışı yapmak zor değildir. Kalitesinden emin olduğunuz markaları mağazanızın çatısı altında toplarsanız müşterilerinizle aranızdaki güven bağı da güçlenir. Sizden satın alınan ilk motosiklet hakkında müşterinizin deneyimlerini bir sosyal medya gönderisiyle paylaşmasını isteyebilirsiniz. Satış yapmanın peşini sürmelisiniz. Satış yapamadığınız günler moralinizi düşürmeyin. Ürünlerinizin görünür olduğundan emin olun...

Sonuç

Motosiklet mağazası açarak ve doğru satış tekniklerini benimseyerek iyi para kazanabilirsiniz. Girişimde bulunduğunuz motosiklet mağazasından her bir motor satıldıkça yürekleneceksiniz. Reklama ayırdığınız bütçe siz kazanmaya devam ettikçe katlanmaya başlayacaktır. Sosyal medya üzerinden hedef kitleye yönelin verilen reklamlar sonucu belli bir şekilde müşterileriniz artacaktır. Motosiklet mağazası açmanın sermaye işi olduğunu söylemiştik. Var olan tüm yatırımınızı harcamadan temkinli bir şekilde mağaza açmaya bakın. Zaman zaman ön göremediğiniz riskli durumlar ortaya çıkabilir. Motosiklet mağazası açmayı çok istiyorsanız fiyat araştırmalarını netleştirin. Daha küçük markalı motorları mı mağazanızda istiyorsunuz yoksa siz dünya starı motorları web siteniz aracılığıyla müşterilerle mi buluşturmayı hedefliyorsunuz? Seçiminizi yaptıktan sonra kazanç kısmına odaklanarak temkinli bir şekilde ilerleyin. Motosiklet mağazaları günümüzde sıklıkla ziyaret ediliyor. Bu faktörü de unutmadan mağaza açma işlemlerini hızlandırabilirsiniz.

motorsiklet magazası nasıl kurulur


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans