Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

Nail bar açmaktaki potansiyeller, kar marjı nedir?


Nail bar adından da anlaşılacağı üzere İngilizce kökenli bir kelimedir. Nail bar kelimesinin Türkçeye uyarlaması tırnak çubuğudur. Konsept olarak da tırnak bakımı sunan güzellik salonu olarak anılmaktadır. Nail bar dediğimizde insanların aklına el ve ayak bakım merkezi gelmektedir. Güzellik merkezinden tamamen ayrılmıştır. Ve adeta bir başlı başına bir sektör oluşturmuştur. Hacminin genişlemesi ve gelişmesi sadece el ve ayak bakımı hizmetine verilmesine neden olmuştur. Önceleri güzellik salonları veya kişisel bakım salonları el ve ayak temizliği hizmeti vermekteydi. Ancak zamanla yoğunlaşan talep nedeniyle başlı başına bir iş sahası ortaya çıkmıştır.

Nail barın ilk çıkışı ise yaklaşık 30 yıl öncesine dayanmaktadır. Amerika da başlatılan bu akım zaman içinde dünyanın her yerine yayıldı. Amerika’da 40 bini aşkın, İngiltere de ise 20 binden fazla nail bar merkezi bulunmaktadır. Ülkemizde de manikür pedikür dükkanları bir hayli fazla. Ancak Türkiye de bu hizmeti veren salonlar Avrupa ya da Amerika da kadar çok değil. Güzellik merkezleri adı altında hizmet veren salonlar mevcuttur.

 

Nail bar dükkanı açmak fikri size cazip geliyorsa iyice bir araştırmak da fayda var. Geniş bir iş sahası olması avantajlı. Fakat harcayacağınız sermaye ve deneyim dükkan açma konusunda kıstas olarak kabul edilebilir. Yüzde 90 – 95 kadınların daha fazla tercih ettiği bir sektör olduğunu unutmamak gerekir.

 

Nail Bar Kurulum Maliyeti

Manikür pedikür dükkanı açmak için belli bir sermaye ortaya koymanız gerekecektir. Dükkanı kurmadan önce nasıl bir sistem ile işleteceğinize karar vermelisiniz. Franchise sistemi yoksa kendi isminizle mi bir yer açacaksınız? Bu konu kurulum maliyeti öncesi önemlidir. Sermaye bireysel ve franchise olarak iki ayrı maliyetle hesaplanır. Bayilik sisteminde masraflara ek olarak isim hakkı parası ödeneniz gerekir. Ancak bunun size katacağı avantajlar olacaktır.

Nail barın sizlere maliyeti kaba taslak 100 bin lira civarındadır. 100 bin liranın altında açmak mümkün olsa da iyi, kaliteli ve profesyonel bir dükkan isteyenler bu fiyatı gözden çıkarmaları gerecektir.

 

Nail Bar Açarken Lokasyon Önemi

Güzellik merkezlerinin ortak özelliği iyi lokasyonlarda yer almasıdır. Potansiyeli yüksek ve kadınların daha fazla rağbet ettiği yerler seçilir. Dükkanın bulunduğu semtin ünlü olması sayesinde daha çabuk müşteri çekebilirsiniz. Sadece semtin oturanları değil, diğer ilçelerden de muhakkak gelenler olur. Bakıma düşkün olan kadınların bulunduğu bir lokasyon, kazancı daha da arttırır.

Lokasyon sizler için önemliyse dükkan kiralarını ikinci planda tutun. İyi bir konum sizlere zaten kazandıracaktır. Hangi şehirde olursanız olun nail bar açacaksanız konumu önemseyin.

 

Nail Bar Dükkanında Kar Marjı

Nail bar kazançları genellikle yıllık bazda hesaplanır. Birçok firma ya da bireysel şirketler kazançlarını yıllık olarak açıklar. Yukarıda yer alan kıstaslara dikkat ettiğiniz zaman yıllık kazanç 100 bin ile 250 bin arasında değişmektedir. Bu da yatırdığınız paranın büyük kısmını 1 senede çıkarmanız anlamına gelmektedir.

Nail bar dükkanı açmak getirisi olan bir iştir. İşin ehli kişiler olduktan sonra sektörün üstesinden gelebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti birinci önceliğiniz olursa her zaman kazanırsınız.

 

Sonuç

Manikür pedikür dükkanı açmak, güzellik salonlarından biraz daha farklıdır. Aynı sektör gibi gözükse de sadece el ve ayak bakım hizmeti verilir. Bu sayede iş yükünüz güzellik salonlarına göre daha hafif olur.

Yatırımın fazla olması gözünüzü korkutabilir. Ancak iyi bir kazanç sağlaması bu açığı kapatacaktır. Şunu da söyleyelim, hiçbir iş dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmayabilir. Bu yüzden iş kurarken araştırmanızı iyi yapın.


 

Nail Bar Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans