Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Nakliye Şirketi Nasıl Açılır?

Nakliye şirketi kurmayı düşünüyorsunuz? Nelere dikkat etmelisiniz? Nakliye şirketi kurmanın maliyeti nedir? Nakliye şirketinde kar beklentisi nasıldır?


Evimizi de taşısak, işimizi de taşısak, yine benzer süreçlerle karşılaşırız. Aynı şekilde ilk kez ev veya iş yeri kurduğumuzda da benzer bir durum bizleri karşılar.

Bu noktada tüm sürecin düzenli ve kusursuz şekilde ilerlemesi için profesyonel bir nakliye firmasından destek almakta fayda var. İşinde uzman ve deneyimli bir nakliye firması, taşınmadan nakliyeye tüm süreçleri titizlikle yönetecektir. Güven, emniyet ve deneyim, başarılı bir nakliye firmasını tanımlayan anahtar kelimelerdir.

Aslında bir nakliye şirketinin kapsamı çok daha geniş olabilir. Günlük hayatımızda bireylere hizmet eden nakliye firmaları ile daha çok karşılaşsak da endüstriyel düzlemde ticari markalara hizmet veren konteyner tipi taşımacılık firmalarına da rastlamaktayız. Ancak bu yazıda daha çok bireysel taşımacılık odağında, kamyon veya kamyonet ile hizmet veren firmalardan bahsedeceğiz.

Peki, yeterince sermayesi ve bu alana ilgisi olan bir girişimci, nakliye firması açarken nelere dikkat edebilir? Nasıl nakliye işine girip nakliye firması açabilir? Detaylarıyla anlatıyoruz.

 

Nakliye Şirketi Kurmak İçin Prosedürlere Tam Uyum Gösterin

Bir nakliye şirketi açmadan önce prosedürlere tam uyum sağladığınızdan emin olun. Firmanın ana faaliyet konusu ve iş alanına göre gerekli yetki belgelerini temin etmenizi, vergi dairesi, noter ve sanayi odası kayıt aşamalarınızı titizlikle takip etmenizi öneririz.

Bu belgeler dışında işinizi güvenli ve etkili sürdürmenize yardımcı olacak mesleki garanti belgelerini, sertifikaları da toplamanızda fayda var. Bu belgelerin daha profesyonel bir marka imajı sağlamanıza katkısı olacaktır.

 

Nakliye Şirketiniz İçin Hizmet Alanınıza Karar Verin

Nasıl bir nakliye firması kurmak istiyorsunuz? Hangi araçları temin edeceksiniz? Kaç kişilik bir personel çalıştıracaksınız? Sadece şehir içinde mi taşımacılık yapacaksınız yoksa hizmet kapsamınız şehirler arasını da kapsayacak mı?

İş faaliyet alanınıza ve kapsamınıza karar verirken bu detayları netleştirmenizde de fayda var. Bu, operasyonel ağınızı yapılandırmak açısından da oldukça önemli olacaktır.

 

Nakliye Şirketinizin Devamlılığı İçin Profesyonel Bir İmaj Yaratın

Nakliye ve taşımacılık işi kalifiye personelin zor istihdam edildiği, giriş bariyerleri düşük bir iş kolu olarak görülebilir. Ancak başarılı bir imaj yönetimi ile işinizin daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Firmanız için doğru bir marka adı, slogan, logo yaratabilir, personelinizin  logonuzu barındıran kurumsal üniformalar giymesini sağlayabilir, kullandığınız ekipman ve malzemelerde de kurumsallaşma yoluna gidebilirsiniz. Kurumsal bir firma kesinlikle güven verici bir imaj verecektir.

 

Nakliye / Taşıma Şirketlerinde Dijital Pazarlama Yatırımı Yapın

Markalaşmak adına ne kadar çaba gösterirseniz gösterin, dijital dünyada varlık göstermediğiniz ve yeteri kadar tanıtım yapamadığınız sürece işlerinizi büyütme fırsatı yakalayamazsınız. Bu nedenle dijital dünyadaki varlığınızı sürdürmeye yarayacak hamlelere oynayın.

Bu doğrultuda, sosyal medya hesapları açabilir, arama motorları üzerinde reklam verebilir, farklı kitlelere ulaşarak işinizi büyütmenin yollarını bulabilirsiniz.

Nakliye firmanızı kurarken firma kurma süreçleri hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? Firma kuruyorum’un detaylı rehberini inceleyin, firma kurma süreçlerinizi profesyonelleştirin.

 

 

 

 

Nakliye Şirketi Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans