Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Nikah Şekeri Dükkanı Nasıl Açılır?

Pandemi etkisi sürmesine rağmen sosyal hayatta hareketlilik engellenemiyor. Nikah şekeri işi iyi bir seçim olabilir.


Bu zamanda ise düğün işleri yeniden sektör olarak revaçta olabilir. Peki nikah şekeri dükkanı açmak ister misiniz?

Düğünlerin vazgeçilmezi haline gelen nikah şekerleri her zaman tercih edilir. Düğün hatırası olarak kalan nikah şekerleri her kesim tarafından seviliyor. Özellikle de kadınların bu konuda daha çok ilgilendiği bilinir. O kadar yaygın olmasıyla nikah şekeri artık bir sektör haline geldi. Önceden düğün paketleri içinde yer almış olsa da şimdi kendi başına bir sektöre dönüştü.

Nikah şekeri dükkanı açmak isteyenler genellikle ev hanımları. Genç girişimci kadınlar hem ev yapımı hem de farklı şekilde nikah şekerleri hazırlayabiliyor. Nikah şekeri dükkanı nasıl açılır? Sorusuna yanıt verebilmek için biraz daha detaylandıralım.

Bir iş kurmak için sadece devlete kaydolmaktan daha fazlasına gerek var. Şeker dükkanınızı başlatmak için bu basit kılavuzu bir araya getirdik. Bu adımlar, yeni işinizin iyi planlanmasını, düzgün bir şekilde kaydedilmesini ve yasal olarak uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Bir girişimci olarak başarı için net bir plan şarttır. İşletmenizin özelliklerini belirlemenize ve bazı bilinmeyenleri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Dikkate alınması gereken birkaç önemli konu şunlardır:

Bir iş planı çizdikten sonra, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan bina tipini daha iyi anlayacaksınız. Bazı şekerlemeciler lezzetli ikramları yapmak için ayrı bir tesise sahipken, diğerleri her şeyi tek bir yerde barındırıyor. Vitrininizin konumu, işletmenizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Acele etmeyin ve kolayca erişilebilen, bol park yeri olan ve bol miktarda yaya trafiği olan bir yer seçin.

Bir yer seçtikten sonra, ilk yatırımlarınızı yapmak için gereken bilgilerle donanmış olacaksınız. İhtiyaçlarınız, şekerci dükkanınızın özelliklerine bağlı olarak değişecektir.

 

Nikah Şekeri Dükkanı Kurulum Maliyeti

Bir nikah şekeri kurulum maliyetleri oldukça hızlı bir şekilde toplanabilir. Sermaye sonrası geri dönüşüm oldukça hızlı gerçekleşebilir. Nikah şekeri dükkanı açmak için az bir maliyet gerektirir. Hatta bu işi ev ortamında yaparak bile sürdürmek mümkün.

El emeğine daha çok dayalı bir üretim düşünenler için sadece şirket kurulumu bile öncelikle yetecektir. İşlerin büyümesine göre ofis, seri üretim gibi işlemlerde düşünülebilir. Geniş bir çalışma ağı arkadaşıyla tüm gelişme süreci tamamlanabilir. Bunun için giriş seviyesinde 20 bin lira yeterli olacaktır. Daha kapsamlı nikah şekeri dükkanı açmak isteyen ise 150-200 bin liraya sermaye kullanabilir.

 

Nikah Şekeri Dükkanı Açarken Lokasyonun Önemi

Nikah şekeri için dükkan iyi bir yerde seçilmelidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaya trafiği olan bölgeler daha ilgi çekecektir. Online satış yapacaklar için anlaşmalı kargo şirketlerine de yakın olması önemli. Müşterilerin rahat gelebileceği ulaşım sıkıntısı bulunmayan lokasyon belirlenmeli.

 

Nikah Şekeri Dükkanında Kar Marjı

Nikah şekeri yapımında el emeği kullanılırsa kar marjı fazlasıyla yüksek olacaktır. Alınacak genel malzemeler sadece harcanacak para olarak hesaplanır. Geri kalan ise tamamen el emeği ve kar marjı olur. Ancak seri üretime geçildiğinde daha fabrikasyon çıkışlı ürünlerde kar marjı azalabilir. Ortalama kazanç 5 bin liranın üstünde olacaktır.

 

Neden Nikah Şekeri Dükkanı Açmalıyım?

Nikah şekeri dükkanı açmak, kadınlar için iyi bir fikir olabilir. El becerisine inanan ve insan ilişkileri iyi olan girişimci kadınlar bu işe el atabilir.

 

Sonuç

Nikah şekeri, başlı başına bir sektör haline geldi. Bu sektör her geçen gün büyüyor. Herkes kendine göre bir iş sahibi muhakkak olabilir. İlk başlarda ufak bir başlangıç yapılabilir. İşin ilerlemesine göre büyük bir işletme sahip olmak mantıklı olacaktır.

 

 

 

 

Nikah Şekeri Firması

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans