Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Okul Kantini Nasıl Açılır?

Okul kantini açmanın koşulları nelerdir? Okul kantini kuruluş maliyetleri ve okul kantini kar marjları nasıldır?


Okul kantini işletmek için önemli olan ilk kriter kantin açma belgeleridir. Hemen okul kantini açmanıza izin vermezler. Öncelikle tüm evraklar tamamlanmalıdır. Sonrasında ise ilgili yere başvuru formu doldurup verilir. Bu mesleği yapmak için enerjinizin yüksek olması gerektiğini unutmayın. Her sene farklı bir kantin için ihale kazanabilirsiniz. Yeriniz sabit olmayabilir. Bu detayları da göz önünde bulundurarak kantin açmak ile ilgili çeşitli bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Okul Kantini Açmanın Maliyeti Nedir?

Okul kantini açmak için ihalelere başvurduğunuzda gelen olumlu cevabın ardından hemen hazırlıklara başlamalısınız.  Satacağınız ürünler için toptancıyla anlaşmak, kantinin temizliği ve dizaynı maliyetin büyük kısmıdır. Okula ödeyeceğiniz kirayı da hesapladığınızda ortalama 50 bin civarı bir maliyet karşınıza çıkar. Günümüzdeki karlı iş fikirlerine bakıldığında 50 bin lira sermaye ile iş yaparak kar elde etmek mutluluk vermelidir. Okul zamanı kantin işletmek düzenli bir iştir. Harcadığınız paraya üzülmeyin. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ürünleri kantininizde bulundurun ki kazancınız daha çok olsun.

 

Okul Kantini ve Lokasyon

Şu ana kadar ele aldığımız iş fikirlerinde lokasyonun önemini tekrar tekrar anlatmıştık. Okul kantini ile lokasyonu ilişkilendiremiyoruz. Bu iş fikri zaten ihalenin kazanıldığı okulda gerçekleşecektir. Okulun konumu yahut bulunduğu yer sebebiyle kantininizin kazancı etkilenmez.

 

Okul Kantini Açmanın Kar Marjı

İhaleyi kazandığınız okulun kantin kirası kar oranını değiştirir. Zengin bir muhitte yer alan okulda kantin işletiyorsanız ürünleriniz daha çok kar bırakacaktır. Ürünlerden elde ettiğiniz karın büyük kısmını kiraya yatırmak istemeyeceğiniz için ihaleye girerken net olmalısınız. İhalelerin dikkatle incelenmesi gerekir. Sürpriz bir ihaleyi kazanıp yüksek kira bedeli ödediğiniz takdirde sene boyu yaptığınız iş eziyete dönüşecektir. Okul kantini açmanın karlı olup olmaması sizin kararınız ve dikkatiniz doğrultusunda değişir. Bu konuda net bir cevap vermek mümkün değildir.

 

Neden Okul Kantini Açmalıyım?

Okul kantini açmak yeni iş fikri olmasa da şimdiki kantin disipliniyle geçmişi kıyaslamamak gerekir. Ürün markalarındaki çeşitliliğin artması ve öğrencilerin tercihleri sebebiyle kantin kültürü de değişmiştir. Günümüzde simit fiyatlarının bile hızla artması bu denli göze çarparken kantin işletmenin kazandırmaması mümkün değildir. Hizmetinizin kalitesini maksimum düzeyde tuttuğunuzda öğrencilerin de sizi sevmesini sağlarsınız. Teneffüs zili çalar çalmaz bir şeyler almak için sıraya giren öğrencilere yetişmeniz gerektiğini unutamayın. Hızlı olmak da kantincilerin en belirgin özellikleri arasındadır. Okul kantini açın çünkü aylık getirisi minimum 20.000 civarında olacaktır. Bu getirinin günümüz şartları altında pek çok kişiyi mutlu etmesi olasıdır. İşinize dört elle sarıldığınızda kazancınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Sonuç

Temiz kantin anlayışını tam anlamıyla uyarladığınızda öğrencilerin ve öğretmenlerin daha sık ürün almaya geldiğini görürsünüz. Hangi ürünler sıklıklar tercih ediliyor bunları gözlemlemelisiniz. Kantininizde sağlıklı gıdalara kesinlikle yer verin ki sağlam kafa sağlam vücutta bulunur gerçeğin destek verin. Öğrencilerin yahut öğretmenlerin kantininizde satmanız için özel talepleri varsa ürün çeşitliliğine açık olduğunuzu gösterin. Sosyalleşmenizi de sağlayacak olan bu iş kısa sürede size kendinizi iyi hissettirecektir. Yeniden öğrencilerle aynı havayı solumak bile başlı başına bir enerji sebebi değil mi?

 

Okul Kantini Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans