Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Organik Gıda Dükkânı Nasıl Açılır?

Organik gıda dükkanı kuruluş maliyeti nedir? Organik gıda işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Organik gıda işinde karlılık nasıldır?


Sağlıklı beslenmeyi seviyor musunuz? Yediklerinizin içindekiler kısmını okuyor musunuz? Katkı maddesi olan yiyecekleri tüketmekten sakınıyor musunuz?

Öyleyse organik gıda dükkânı açmak sizin için harika bir deneyim olacak. Aslında organik gıda dükkânı açmak, besinler üzerine araştıra yapmanızı da sağlayacak. Müşterilerinize sattığınız ürünler hakkında bilgi vermelisiniz. İçinde bulunduğunuz sektör ikna gerektiriyor!

 

Organik Gıda İşinde Kuruluş Maliyeti

Organik gıda dükkânı açarken tasarıma, sunuma önem vermelisiniz. Bu da dekorasyon adına harcayacağınız bir miktar para olması gerektiğine işaret ediyor. Yine de gözünüz korkmasın. Bu iş kolunun uçuk bir maliyetinin olmadığını söyleyelim. Her şeyi düşünülmüş bir organik gıda dükkânının yaklaşık 120bin lira maliyeti olacaktır. Bulunduğunuz şehir, ürünler, kira yahut dükkânı satın almak gibi değişken unsurlar kuruluş maliyetinin artmasına yahut eksilmesine sebep olabilir. Tüm sermayenizi organik gıda dükkânı açmak için kullanacaksanız her ihtimale karşı savurgan davranmayın. Günümüzde organik gıdaya yönelim artmış dahi olsa, iyi bir yönetici olamadığınız takdirde tüm yatırımınız riske girer.

 

Organik Gıda Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Organik market açtığınızı herkese duyurun. Bunu gerçekten kaliteli reklamlarla yapın. Ama asıl konu kendinizi tanıttıktan sonra başlar. Sizi anlayan müşteriler bulmalısınız ki ürünlerinizi satabilesiniz. Bu müşteriler nerede? İşte bu soru her şeyin başladığı sorudur. Sizinle ilgilenen kitlenin en fazla olabileceği yerde bir mekân açmanız önemlidir. Organik gıda uç nokta bir konudur. Bu konuda bilgi sahibi olanlar ve olmayanlar birbirinden ayrılırlar. Organik gıdanın çok sıkı takipçileri vardır ki, açacağınız market bu kişilerin muhakkak dikkatini çeker. İşlek bir caddede organik gıda dükkânı açmak, ürünlerinizle ilgilenen kişilerin marketinize rastlama olasılığını artıracaktır.

 

Organik Gıda İşinde Karlılık Beklentisi

Organik gıda market açmak çağın en karlı iş fikirlerindendir. Tabii başlangıçta çok hızlı bir giriş yapmanız biraz şansınıza kalmış. Bulunduğunuz bölgedeki tek organik marketseniz satış yapma ihtimaliniz yükselecektir. Ürünlerinizi aldığınız fiyatın iki katına satmaya çalışmak gibi radikal kararlar almayın. Bunlar ilk etapta asla tutmaz. Dükkanınıza giren ‘’ ne kadar pahalı market ‘’ yorumunu yaptığında bir müşterinizi kaybedersiniz. Karlılık beklentinizi işe yaklaşımınız belirler. Yüksek fiyatlar kar elde etmenizi sağlasa da müşteri kaybetme riskinizi artırır. Girişiminizin ilk günlerinde temkinli davranmak yararlı olacaktır. Organik gıda dükkânı açmak işi yürütebileceğinizden eminseniz, karlı bir girişime dönüşecektir.

 

Neden Organik Gıda İşine Girilmelidir?

Çünkü artık organik gıdaya özlem duyuluyor. Her yerde, her şeyde bulunan kimyasallar insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmekte. Bu sorunu çözmek için önce beslenme düzeninin sağlanması gerekiyor. Sağlıksız ortamda üretilen besinlerin insan sağlığına ne gibi bir faydası bulunabilir ki? Organik gıda dükkânı açmak ile her şeyin bitmediğini buradan anlayın. Siz iyi bir araştırmacı olmalısınız ki, müşterilerinizin ihtiyaçlarına karşılık verebilesiniz. En basit yumurtanın bile artık herkes organiğini arar durumuna geldi. Organik marketinizde birincil ihtiyaçlara odaklanırsanız, önce tercih edilen olmayı başarabilirsiniz.

 

Sonuç

Sağlıklı dükkanınızın gelişim sürecinin de sağlıklı ilerlemesini istiyorsanız organik gıdalarınızın sertifikası olmasına özen gösterin. Teyit edilememiş hiçbir ürünü marketinizde satmayın. İnsanların güvenini kazandıkça müşteri trafiğinizin arttığını göreceksiniz. Organik gıda dükkânı açmak ile pek çok insana yardımınız dokunacak. Bu mutluluk verici işi yürütebilmek adına, üzerine düşenleri yap. Mutlu satıcı mutlu müşteri demektir. Sağlığı ciddiye alarak işine dört elle sarıl. Faydalı olduğunu gördükçe, organik gıda satışı yapmak için daha hevesli olacaksın.

 

 

 Organik Gıda Dükkanı Nasıl Açılır?


Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans