Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Otel Nasıl Açılır?

Otel açmak karlı mıdır? Neden otel açmalıyım? Otelcilik işinde fırsatlar nelerdir?


Peki otel nasıl açılır? Otelcilik sektörüne girmek isteyen bir girişimci nelere dikkat edebilir? Bu yazımızda otelcilik sektörüne sıcak bakan girişimciler için önerilerimizi sıralıyoruz.

  • Bütçe Hesaplarınızı İyi Yapın

Otel kurmak ve açmak, hizmet sektöründeki diğer iş kollarına oranla daha komplike ve detaylıdır. Beş odalı bir otel de açsanız, beş yüz odalı bir otel de açsanız, yüksek rakamlarda yatırıma ihtiyacınız olacaktır. Belirli hijyen ve konfor standartlarını sağlamak, açılışın ardından operasyonu sürdürülebilir bir iş modeli ekseninde devam ettirebilmek iyi bir planlama gerektirir. 

Dahası, işletmenizin llk dönemlerde gelir elde edemeyeceğini, maliyetlerin de hemen kazanca dönüşmeyeceğini hesap ederek uzun soluklu planlar yapmanızı öneririz.

  • Konseptinize Karar Verin

Otel nasıl açılır? Otel açmak için ne gibi adımlar atmak gerekir? Bu soruların yanıtlarını düşünmeden önce otelinizin konseptine karar vermenizi öneririz. Bir otel için konsept yaratmak demek ille de lüks bir konsept yaratmak anlamına gelmez. Çok yalın ve sade bir konsepte de sahip olabilirsiniz, çok gösterişlisine de… Önemli olan konsepte karar vermek ve o konsept doğrultusunda tutarlı olabilmektir.

Konsept tutarlılığı demek işletmenin her köşesinde aynı konsepti vurgulamak demektir. Otelin ortak olanları, odaları ve varsa outlet mekanlarında o konsepti devam ettirmelisiniz.

  • Keşfedilmeyi Beklemekle Zaman Geçirmeyin

İşletmenizi kurup açtıktan sonra resepsiyonda oturup misafir gelmesini beklerseniz çok yanlış yaparsınız. Bunun yerine dijital pazarlama, sosyal medya gibi kanalları kullanarak işletmenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Tüm işleri uçtan uca dijitalden yürüterek dünyanın her yerinden konuklara ev sahipliği yapabilirsiniz.

Öte yandan, otelinizin bulunduğu konumun gücünden de faydalanarak ilerleyebilirsiniz. Küçük bir kasabada küçük bir otel açıyorsanız, bölgede esnafla sıcak ilişkiler geliştirebilirsiniz. Bölgeye gelen ziyaretçilere, otelinizi konaklama seçeneği olarak önermelerini sağlayabilirsiniz.

  • Doğru Ekiple Yola Çıkın

Oteliniz için ekip seçerken doğru ekiple yola çıkmanızı öneririz. Doğru ekip uzman ve profesyonel bir ekip anlamına gelir. Ancak aynı zamanda hizmet sektöründe olmaktan keyif alan, enerjisi yüksek, güler yüzlü kişileri de tercih etmenizi öneririz. Krizleri yönetebilen, çözüm odaklı ve sabırlı çalışanlardan oluşan personele sahip olduğunuzda konuklarınız da mutlu olacaktır.

Yeni bir otel işletmesi açarken size en uygun tedarikçilerin desteğinden faydalanmak için Firmakuruyorum’un önerilerine göz atın. İş birliği yaptığımız tedarikçileri inceleyin, işiniz için en doğru tedarikçilerle iş süreçlerinizi kolaylaştırın.

otel nasıl açılır png

 

 


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans