Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Oto Galeri Dükkanı Nasıl Açılır?

Oto Galeri Nasıl Açılır? Oto Galeri için lokasyon seçimi nasıl olmalı? Oto galeri işi karlı mıdır? Oto galeri dükkanı açarken nelere dikkat edilmeli?


Özellikle de 2. el araba al – satın yoğun olduğu bir sektörü ele alacağız. Sizlerde oto galeri dükkanı nasıl açılır, konusunu merak ediyorsanız doğru yere geldiniz.

Otomotiv sektörü başlı başına bir gelir kapısı olmuş durumda. Sıfır araçların sürekli yükselmesi ikinci el araçlara olan rağbeti de arttıyor. Durum böyle olunca insanlar fiyat artışına gidiyor. Bir sene önce aldığı araç, bir senenin sonunda 10 bin – 20 bin hatta ve hatta 30 bin lira artıyor. Hem bir sene boyunca kullanıyorsun hem de 1 sene sonra fiyatını fazlasıyla katlıyor.

Oto galeri dükkanı açmak isteyenlerde pazarın geniş olması nedeniyle sektöre ilgi gösteriyor. Sürekli artan talep neticesinde sektörün önü hiç kapanmıyor. Kısa vadede bile al – sat yaparak 3 ile 5 bin arasında kazanmak mümkün. Ancak sektöre yeni girecek olanlar için belli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Galerici dükkanı açabilmek için şu şartları yerine getirilmelidir.

  • Kişinin öncelikle 2. El araç satışı yapacağına dair yeterlilik belgesi alması gerekir.
  • Araç satışı yapan şirketin ekspertiz yapma zorunluluğu vardır.
  • Kişilerin sattığı araç üzerine garanti vermeleri zorunludur.
  • Otomobil satışı yapacaklar için en 25 metrekare alan olmalıdır.
  • İş yeri açacak kişinin 18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olması gereklidir.

 

Oto Galeri Kurulum Maliyeti

Oto galeri dükkanı açmak için maliyeti kendiniz belirleyeceksiniz. Dükkanın içinde yer alacak olan araçların modellerine göre bir fiyat ortaya çıkacaktır. Lüks otomobillerden oluşan bir galeri açmak isterseniz, en az 1 milyon liranız olması gereklidir. Ancak daha hesaplı olmasını istiyorsanız, 100 bin ile 300 bin liralık bir araba maliyeti çıkarabilirsiniz. İşe sıfırdan gireceğiniz için en az 4 – 5 araba dükkana koymalısınız.

Maliyeti daha da aşağı çekmek isterseniz 10 bin ile 20 bin lira arasında bulunan arabaları satın alabilirsiniz. Bu arabalarla kurcağınız galeri dükkanı ortalama 100 bin ile 150 bin lira arasında sizlere mal olacaktır. Ancak galeri dükkanlarında en önemli kıstas otomobil çeşitliliğidir.

 

Oto Galeri Dükkanında Lokasyonun Önemi

Oto galeri dükkanlarının birçoğu sanayi siteleri ve bu sitelerin çevresinde yer alır. İşlek ana caddelerde fazla galeri dükkanları bulunmaz. Şehrin merkezinde bir dükkan tercih edecek olanlar ise merkezi konumda olmayan ama ulaşımı kolay konum seçebilir. Birçok kişinin internet üzerinden otomobil ilanlarına baktığını düşündüğümüzde lokasyonun iyi yerde olması biraz da tercih meselesidir.

 

Oto Galeri Kar Marjı

Oto galeri dükkanı açmak işinin en güzel tarafı kazancıdır. Her arabanın verdiği kazançla iyi bir gelir elde etme imkanı var. Satılan otomobillerin hepsi aynı kar oranını bırakmasa da aşağı yukarı yakın fiyatlandırma olur. Ortalama bir araçtan 1000 – 3000 lira kar ettiğinizi düşünürsek ve ayda 10 araç satışı yapsanız en az 10 bin lira cebinize kalır. Daha yüksek kar oranları ile fiyatları 20 – 30 bin seviyelerine de çıkarmak mümkün. İnternet üzerinden yapacağınız ilanlar sayesinde de geliriniz daha fazla artabilir.

Otomotiv sektöründe bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Sonuç

Oto galeri dükkanı nasıl açılır, sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Sektörde yaşanılan fiyatların sürekli artması günümüzde en revaçta mesleklerin başında gelmesini sağlamıştır. Güvenilir hizmet veren ve müşteriyi aldatmayan bir galeri sahibi olursanız satışlarınız daha iyi gidecektir. İyi bir sermaye ile acacağınız dükkanda beklemediğiniz düzeyde kazanç sağlayabilirsiniz. Sonuçta yeni bir girişim yapmak için otomobille yatıp kalkanlara iyi bir fırsat.


 

Oto Galeri Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans