Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır?

Oto Yıkama Dükkânı Nasıl Açılır? Oto yıkamanın kuruluş maliyeti nedir? Oto yıkama işinde lokasyon seçimi nasıl olmalıdır? Oto yıkama işinde karlılık nasıldır?


Oto yıkama dükkanı açmadan önce etraflıca bir araştırma yapmak gerekir. Bu dükkânı kendiniz mi kuracaksınız yoksa bayiilik mi alacaksınız buna göre değişen prosedürleri muhakkak okuyun.  Her iş girişimi gibi, oto yıkama sektöründe de riskler mevcuttur. Çevrenizde bu iş ile daha önce ilgilenmiş yahut hala ilgilenen birileri varsa fikirlerini alın.

Karar aşaması bittiğinde işe netlik kazandırmaya sıra geldiğinde aklınıza takılan bazı sorulara cevaplar verdik. Metnin devamında oto yıkama dükkanı açmak ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Oto Yıkama İşinde Kuruluş Maliyeti

Hiç kimse girişiminde bulunduğu işletmenin kötü olmasını istemez. Donanımlı bir oto yıkama dükkânı, iş fikrinizin geleceği açısından karlı olacaktır. Oto yıkama dükkânı açmak çok fazla maliyetli değildir. Ortalama 100.000 TL’ye işinizi kurabilirsiniz. İş yerini kiralamak, dekorasyon, iş yerinde kullanacağınız teçhizat, belgeler gibi detaylar masrafın içindedir. Bunlara bir yatırım gözüyle bakmak ve pozitif bakmak, işinizi olumlu etkiler. Kuruluşa yatırdığınız parayı kısa sürede geri kazanabilirsiniz. Bu iş yerinizin müşteriyi memnun etmesiyle mümkün olacaktır.

 

Oto Yıkamada Lokasyonun Önemi

Oto yıkama işinizi ilerletmek istiyorsanız bulunduğunuz bölgede adınızdan söz ettirmeyi başarmalısınız. Oto yıkama açmak için planladığınız yerde ciddi bir rakibiniz bulunuyorsa, müşterileri kendinize çekmek zor olacaktır. Kendi pazarınızı oluşturmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Endişe etmeyin. Kim bir işe başlar başlamaz bir numara olur ki? Önce oto yıkama dükkanınızın kalitesini ispatlamalısınız. Çevredeki oto yıkamacıların nasıl çalıştıklarını, kullandıkları ekipmanları ve hizmet kalitelerini önceden araştırmak size çizeceğiniz yol hakkında ipucu verir. Rakiplerinizde olmayan ama sizde olan nedir? Bunu iyi düşünün.

 

Oto Yıkama Dükkânı Açmak Ne Kadar Kar Getirir?

Oto yıkama dükkanınızı ne kadar kapsamlı açtığınıza bağlı olarak getirdiği kar değişecektir. İşletmenizin maliyetini karşılayabiliyorsanız, günlük cironuz iyiyse ve müşterileriniz sizi tutmaya başladıysa dükkânın getirdiği kar gayet iyi olacaktır. Oto yıkama dükkânı açmak için işlek bir bölgeyi seçtiyseniz, kar oranınız daha fazla olabilir. Kazandığınız müşterileri kaybetmediğiniz sürece iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Tecrübeli personellerle elde edeceğiniz kar yükselecektir.

 

Neden Oto Yıkama İşine Girilmeli?

Oto yıkama dükkânı açmak için ilk neden bu işi devletin desteklemesidir. KOSGEB girişimcilik kursuna katılmak işi yürütürken önünüze çıkan pürüzleri aşmanıza yardımcı olacaktır. Yine KOSGEB’in yaptığı maddi yardım ise, girişimci için büyük kolaylık sağlar. Kursu bitirip işletmenizi kurduktan sonra, KOSGEB bir miktar nakit para ile sizi destekleyecektir. Devamında ise 1 yıl tamamlandığı takdirde çalıştırdığınız personel sayısına göre ekstra bir maddi yardımda daha bulunacaktır. Bu 2. yıl da aynı şekilde devam eder. İstikrara bağlı olarak, işinizi devletin desteklemesi oto yıkama dükkanınızın büyümesine hız kazandırır. Oto yıkama dükkânı açmak bu şartlar altında değerlendirildiğinde günümüz için uygun bir iş fikridir.

Otomotiv sektöründe bayilik veren firmalara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Sonuç

Günde kaç araba yıkarım? Gibi ucu açık soruların sektörde yeri yoktur. Her şey sizin işinizdeki konuma göre şekillenecektir. İş yeri sahibi olarak sorumluluklarınızı bilmelisiniz. Her geçen gün artan araç sayısı bu sektördeki getirinin fazla olabileceğini gösterir. Oto yıkama dükkânı açmak istiyorsanız bu girişim fikrini yürütebileceğinizden emin olmalısınız. Mekânınız kimseye rahatsızlık vermemelidir. Ses sorunu tüm oto yıkama dükkanlarına ait bir problemdir. Mümkün olduğunca evlere uzak bir konumda oto yıkama açmak gerekir. Ruhsatsız iş yeri işletemezsiniz. Dükkânı kiralamadan önce belediyenin bu dükkâna ruhsat verip vermeyeceğini muhakkak araştırmalısınız. Teferruatlar bittiğinde, iş süreci başladığında müşterilerinize odaklanın ve kalitenizden ödün vermeyin. Açılıştan birkaç ay sonra tanınmaya başlayacaksınız. Reklamınızı iyi yapmaya bakın.

 

 

 

 Oto Yıkama Dükkânı Nasıl Açılır?


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans