Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Özel Dedektiflik Bürosu Nasıl Açılır?

Dedektifleri insanlar filmlerden bilir. Amerika yapımı filmlerde daha fazla gördüğümüz dedektiflik işleri aslında gerçek hayatta da var. Ancak bu insanlara biraz uzak gibi geliyor. Özellikle Amerika ve Avrupa’da özel dedektifler oldukça fazla. O filmlerde ya da dizilerde gördüğümüz dedektiflik bir meslek.

Ülkemizde ise dedektiflik mesleğine ilgi her geçen gün artıyor. Artık kendine ait bir sektör olarak kabul ediliyor. Ancak özel dedektiflik bürosu açmak isteyenler ne yapacak? Hangi aşamalar izlenmeli?

Dedektiflik, birçok kişinin hayallerini süsleyen meslektir. Hatta çocuklukta bile dedektif işine hepimiz merak salmışızdır. Şimdi bu işi yapmaya ne dersiniz? Özel dedektiflik bürosu kurmak hayalinizde kalmasın. Bu hayali artık gerçekleştirmek eskisinden çok kolay. Özel dedektiflik bürosu nasıl açılır? Yazımızda bu konu hakkında gerekli bilgileri paylaşacağız.

Türkiye’de dedektiflik işleri yeni yeni gelişmeye başladığını yukarıda belirtmiştik. Son 10 yıla baktığımızda dedektiflik ciddi şekilde arttı. Hatta TV programlarında kaybolan insanların bulunduğu pek çok biliniyor. Buna ek olarak ölen ya da gizemli olarak bilinen birçok sır aralanıyor. Bu gibi olayların televizyon karşısında yaşanması dedektiflik gibi gözükmeyebilir. Ancak program adı altında bir nevi dedektif rolü bizzat yaşanıyor.

İşin popülerliği bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Zamanla insanların dedektife ihtiyacı olması yeni bir iş sahası ortaya çıkarmıştır. Gizemli olayların aralanması, eşlerin birbirini aldatması, ölen birinin suçlusunu bulma gibi işlemlerde insanlar dedektif bürolarına başvura bilmektedir. Bu işlemlerin birçoğunu emniyet ekipleri yapsa da daha hızlı sonuç vermez için insanlar bu yöntemi seçmektedir.

İşin bir de şirketleşme yönüne bakalım. Henüz böyle bir alan için yeteri kadar bilgi yok. Sadece bu alanda iş kurmak isterseniz ticaret odasına müracaat ediyorsunuz. Eğitim ve lisans noktasında herhangi bir net durum bulunmuyor. Türkiye’de bu konuyla alakalı bir yasa çıkarılmamış durumda.

 

Özel Dedektiflik Bürosu Kurulum Maliyeti

Özel dedektiflik bürosu açmanın maliyeti var ofisle hemen hemen aynıdır. Sıradan bir ofis bürosu kurmanız bu iş için yeterli olacaktır. İşin büyümesiyle daha sonradan büronuzu genişletebilirsiniz. İlk kurulum esnasında 2-3 kişiyle birlikte gayet rahat bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Başlangıç seviyesinde kurulacak olan ofis için ortalama 20 bin ₺ harcama yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında aylık ofis giderleri ve çalışanların maaşlarını ödemeniz gerekir.

 

Özel Dedektiflik Bürosu İçin Lokasyonun Önemi

Dedektiflik ajansı açmak isteyenler için lokasyon son düşünülecek durumdur. Konumdan çok ofisin yeri ve ulaşımı noktasında bir araştırma yapılabilir. Ve zengin semtlerde dedektiflik daha çok tercih edilebilir. Bu yüzden küçük büro da olsa semt seçimine önem verin. Potansiyeli olan muhitlerde şirketi kurun.

 

Özel Dedektiflik Bürosu Kar Marjı

Özel dedektiflik sektörünün genişlemesi girişimcilerin dikkatini çekiyor. Para akışının ciddi boyutlara ulaşması bu mesleğin yapılabilirliğini arttırıyor. Ücretlendirmenin iyi olduğu sektörde kazanç sağlamak mümkün. Ancak işini doğru yapma ve olumlu şekilde sonuçlandırmak önemli. Verilen işi sonlandırabilmek ve tamamlamak gerekli işte o zaman kazançtan bahsedebiliriz. Yani işbaşı ortalama 1000 lira ile 100 bin lira para kazanma ihtimali var.

 

Neden Özel Dedektiflik Bürosu Açmalıyım?

Özel dedektiflik bürosu gibi bir hayale kavuşmak istiyorsanız açabilirsiniz. Bu alanda yurt dışı eğitim ve tecrübesi kazandıysanız Türkiye’de ciddi iş yapma potansiyeliniz olur.

 

Sonuç

Özel dedektiflik bürosu açmak için belli bir prosedür yok. Ancak dedektiflik ajansı açmanın önünde herhangi bir olumsuz durum bulunmuyor. Herkesin yapabildiği bir meslek olarak ön plana çıkıyor. Ancak bu işin içinde bulunan ve yurt dışında eğitim alanlar dedektiflik işlerinde daha başarılı olacaktır. Buna ek olarak isminizi duyurursanız iyi işler çıkarabilirsiniz.


 

Özel Dedektiflik Bürosu Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans