Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Açılır?

Yeni girişimciler, yapabilecekleri işlere daha çok yönelir. Ticari olarak kafasına yatan işler kişilerin birinci tercihi olur. Kazanç ön planda tutulur ve tamamen önemli olan gelir elde etmektir. Fakat bazı meslek gruplarında gelir kadar yapılan işinde manalı olması etkilidir.

Bunların başında Eğitim ve Rehabilitasyon merkezleri geliyor. Sadece para için yapılmayacak işlerden bir tanesidir. Bireylerin tedavi edilmesinde önemli etken olan bu merkezler, insan ilişkilerinin ön planda olduğu yerlerdir. Peki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi nasıl açılır? Kimler rehabilitasyon merkezi açabilir? Kurulum maliyeti nedir? Gibi konuları işleyeceğiz.

Rehabilitasyon merkezi açmak isteyenler nasıl bir iş yaptıklarının farkında olmalıdır. Ticari olarak olaya yaklaşmanın yanında insancıl olmak da insanlığın bir görevi olarak görebiliriz. Yani insan ilişkilerine önem veren girişimcilerin yapabileceği bir iş sahasıdır. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak sağlık problemi yaşayan kişilerin tedavisi için kullanılan yerler olarak bilinmektedir. Kişilerin topluma kazandırılması için gerekli çalışmaların yürütüldüğü özel eğitim yerleridir.

Zihinsel ve ruhsal tedavilerin uygulandığı bu kurumlarda ayrıca fiziksel olarak karşılaşılan problemlere çözümler bulunmaktadır. Kısacası kişilerin hem ruhsal hem de fiziksel tedavileri özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde sağlanmaktadır. Rehabilitasyon merkezi açmak isteyenler ise bazı şartları yerine getirmelidir.

Öncelikle eğer bir sağlık üzerine eğitim almadıysanız, ekibinizde doktor muhakkak olmalıdır. Uzman ve rehabilitasyon konusunda tecrübeli bir ekibiniz bulunmalıdır. Ayrıca doktorların yanında bir de ofis personelleri kurumda yer almalıdır. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak için;

  • Fizyoterapi salonu
  • Grup Eğitim odası
  • Uygulama odası
  • Görüşme odaları
  • Bireysel kişiler için oda

Gibi alanlar muhakkak olmalıdır. Binanın plan ve projesi de şirketin kurulum aşamasında istenmektedir. Diğer resmi evraklarda ilgili kurumlara iletilmelidir. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak isteyenler İl Eğitim Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne gerekli evrak ve dokümanları vermeleri gerekir.

 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurulum Maliyeti

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurulum maliyeti işletmenin vereceği hizmete bağlıdır. Geniş kapsamlı bir hizmet binası olacaksa sermayeniz fazla olmalıdır. Az bir sermaye ile bu işe giriş yapmak oldukça risklidir. Aynı zamanda işin tam yapılamamasına neden olur. Bu yüzden rehabilitasyon hizmeti vermeden önce sermayenizi gözden geçirmenizde fayda var.

Aylık masraflar hesaba katılmadan sadece kurulum bedeli, 70 bin liranın üzerinde olacaktır. Hatta geniş kapsamlı bir yer için fiyat skalası 700 bin liraya kadar çıkabilir. Alınacak olan araç ve gereçler, makinalar, ofis malzemeleri gibi kalemleri hesaba kattığımızda iyi bir sermaye olmalıdır.

 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Lokasyonun Önemi

Rehabilitasyon merkezi için lokasyon seçiminde şehrin merkezleri seçilmemelidir. Daha çok şehrin dışında ama ulaşımı kolay yerler tercih edilmelidir. Tedavi için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine gelenler sakin ve sessiz ortam olmasını ister. Bu yüzden şehrin gürültüsünden uzak konumlar öncelik olmalıdır.

 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kar Marjı

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak için işleri yaptıktan sonra sıra kazanca geldi. Kazanç noktasında aylık tüm giderleri çıktıktan sonra 5-15 ₺ arasında bir gelir elde edebilmek mümkün. Rehabilitasyon merkezlerinde fiyatlandırma genellikle seans seans yapılmaktadır.

 

Neden Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açmalıyım?

İnsan ilişkilerine güveniyorsanız rehabilitasyon merkezi açabilirsiniz. Sizin için kazanç kadar insani değerlerde önemliyse yapılabilir bir iş. Sadece para olarak bakmak istemiyorsanız bu işi kurabilirsiniz.

 

Sonuç

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak ciddi sermaye gerektirebilir. Kurmak istediğiniz projeye göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden önceden bir plan yapmak şart. Hizmet verdiğiniz şirketi hem yerel hem de sanal pazarda tanıtmalısınız. Bu daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar.


 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans