Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Özel Poliklinik Nasıl Açılır?

Özel Poliklinik açmayı düşünüyorsunuz! Özel Poliklinik açmak için nelere dikkat etmelisiniz, lokasyon seçimi ve kuruluş maliyetleri hakkında bilgiler veriliyor.

Sağlık, insanın en büyük hazinesidir. Sağlıklı bir vücuda sahip değilsek yaşamın hiçbir anlamı kalmaz. İsterseniz dünyanın en zengin insanı olun ama sağlığınız yerinde değilse para bir şeyi ifade etmez. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde sağlık adına ciddi adımlar atılmaktadır.

İnsanlara daha iyi hizmet verebilmek için devlet hastanelerinin yanında özel hastaneler, klinik ve özel poliklinikler açılmaktadır. Günümüzde de halen sağlık sektörüne yatırımlar yapılmaktadır. Sizlerde özel poliklinik açarak bir katkıda bulunabilirsiniz. Özel poliklinik nasıl açılır? Sorusunuz merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda cevap bulacaksınız.

Özel poliklinik açmak isteyenler için pek çok kolaylık sağlanmaktadır. Gerekli evrak ve prosedür uygulandığında bazı avantalardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, kurulum için ek ödeme alabilirsiniz. Poliklinik bünyesinde çalışanlar için ek ödeme ve destek talep edebilirsiniz. Bu ve buna benzer durumlar ilk açılan işletmelerde hemen hemen geçerli bir durumdur.

Bir poliklinik açmak sadece para tarafıyla bakılmamalıdır. Sizin sayenizde birçok hasta sağlığına kavuşabilir. Uygulayacağınız tedavi yöntemleriyle birlikte insanlar eski sağlına dönebilir.

Özel poliklinik açmak için sağlık alanında bir geçmişe sahip olmanız önemli. Hem poliklinik için hem de hastaların gözünde itibar kazandırır. Ayrıca bir yönetici vasfınızda olmalı. Çünkü bulduğunuz işletmeyi yönetecek olanda yine sizsiniz.

Poliklinik, tıp merkezi, özel muayene gibi alanlar için yeni bir zorunluluk getirildi. Açtığınız poliklinik, muayene ve tıp merkezi için en az 4 doktor tam zamanlı çalışmalıdır. Ve bu doktorlar kendi dallarında uzman olması gerekmektedir. Bulunduğu alanda bir ihtiyaca göre ancak yeni bir poliklinik hizmeti verilebilecek.

Bir sağlık işletmesi açmak istediğinizde görüşeceğiniz ilk yer Sağlık Müdürlüğü ya da Sağlık Bakanlığı’dır. Yönetmeliklerin sürekli güncellendiğini ve net bilgi için buralarda başvurma da fayda olacağı söylemek isterim.

 

Özel Poliklinik Kurulum Maliyeti

Başvuru işlemleri, kiralama ve makina gibi argümanlar sizlerin gideri olarak ön plana çıkmaktadır. Başvuru işlemleri için fazla para harcanmamaktadır. Asıl giderler, kiralama yapacağınız yer ve sağlık eşyalarına olan harcama olacaktır. Elektrik, su, ısınma giderleri de aylık olarak ciddi bir paranın verilmesi anlamına gelmektedir.

Özel poliklinik kurulum maliyeti ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. Burada vereceğiniz hizmet belirleyici olacaktır. Sadece bir alanda özel poliklinik olacaksa ona göre bir maliyet çıkacaktır. Ama göz, çocuk hastalıkları, beyin cerrahi, diş gibi pek çok poliklinik bir arada yer alırsa bütçe 500 bin liranın üzerine kadar çıkabilmektedir.

 

Özel Poliklinik Açarken Lokasyonun Önemi

Sağlık sektöründe lokasyonu iyi şekilde tercih etmelisiniz. İnsanların kolay bulması ve erişmesi son derece önemli. Sağlık turizmini hedefliyorsanız bulunduğunuz şehrin havalimanına yakın bir mekanda belirleyebilirsiniz. Özel servislerle ulaşım problemini çözebilirsiniz.

 

Özel Poliklinikte Kar Marjı

Poliklinik açmak sadece insanları tedavi etmekle bitmez. İşletmenin çalışabilmesi ve çarkın dönmesi için gelirin olması gerekli. Ayrıca aylık tüm giderlerin karşılanmasından sonra işletmeyi açan kişiye bell bir kar bırakmalıdır. Hepimizin bildiği üzere özel hastane ya da poliklinikler ücret karşılığı muayene etmektedir. Bu muayene ücreti ile kurumun çalışanları ve işletme sahibi payına düşeni almaktadır. Ortalama olarak bir muayene ücreti 80 ile 400 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

 

Neden Özel Poliklinik Açmalıyım

Sağlık alanında uzmanlaştıysanız ve artık kendinize ait bir özel poliklinik istiyorsanız açmalısınız. Hem belli bir kazanç sağlamak hem de insanlarla özel ilgilenmek için özel poliklinik açılabilir.

Sonuç

Özel poliklinik açmak için para kaynağınız olmalıdır. Sadece tek bir poliklinik açmanız maddi yönden daha az para harcamanız anlamına gelir. Kurulum maliyetini ve polikliniğin açılma prosedürlerini göz önünde bulundurarak son kararınızı vermelisiniz.


 

Özel Poliklinik Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans