Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pakfırın Bayilik

Girişimcilik ekosisteminde iş fikirleri arasında en çok talep gören sektörlerden biri gıda bayiliği veren firmalardır. PAKFIRIN; Fırın bayiliği almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır.

Gelin fırın bayiliği veren PAKFIRIN’ın bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

PAKFIRIN

PAKFIRIN Özel Röportaj

Mert Uğurses
Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Unlu mamüller sizin için ne ifade ediyor, PAKFIRIN’ın hikayesi nasıl başladı?

Ekmek, insanoğlunun bilinen en eski temel gıda maddelerinde birisi, dolayısı ile unlu mamuller bizim için gıda zincirinin temelini ifade ediyor. Pakfırın’ın temeli ise 2013 yılında Pakyürek ve Uğurses ailelerinin bir araya gelmesi ile Adana’da atıldı. Kompani Unlu Mamuller A.Ş. adı altında 2.000 metrekare alan üzerine kurulan üretim tesisi ile organize fırıncılık pazarının yeni markası Pakfırın ortaya çıktı. Kalite, hijyen, standart üretim gibi unsurlarla fark oluşturarak 2019 itibariyle Adana’da 10 mağazalık bir büyüklüğe ulaştık.

 

Türkiye’de gıda pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce gıda sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Türkiye’de Gıda sektörü 400 milyar TL büyüklüğe ulaştı. Unlu mamuller sektörünün ise son verilere göre 11 milyar dolar bir büyüklüğe ulaştığını görüyoruz. Her dönem istikrarlı bir şekilde büyüyen ve diğer sektörlere kıyasla ekonomik krizlerden fazla etkilenmeyen bir sektör. Biz de bu büyüyen ve gelecek vadeden sektörde öncelikle önemli bir bölgesel, uzun vadede ise ulusal hatta uluslararası bir oyuncu olabilmek hedefi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakında, tüm mağazalarımızın bulunduğu Adana dışında ilk mağazamızı Mersin’de açarak bölgesel marka olma hedefimizi gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

2015 yılında bu kararı aldık. Kendimizin açıp işlettiği 5 mağazanın Franchise iş ortaklarımıza devir sürecini yürüttük. Daha sonrasında da 5 yeni mağaza daha Franchise iş ortaklarımız tarafından açıldı. Bugün Kompani Unlu Mamuller A.Ş. sadece üretim şirketi haline geldi ve ürünlerimizi Franchise mağazalarımıza satıyor. 2019 Ekim ayı içerisinde Mersin mağazamızı da 34. Cadde üzerinde açacağız. Mersin ilinde de Adana’da olduğu gibi şube sayımızı hızla arttırmayı hedefliyoruz. Gaziantep, Hatay, Osmaniye gibi bölgemizdeki iller yakın zamanda şubelerimizi görmek istediğimiz yerler arasında.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz?

Franchise iş ortağımızın işinin başında bizzat olmasını önemsiyoruz. İşini severek yapması ve mağazasında bir fiil operasyonun içerisinde bulunması aradığımız en önemli özelliklerden. Önceki profesyonel deneyimleri, görüşmeler esnasından yapılan sohbetler markamızı emanet ettiğimiz adayın kurumsal kimliğimiz ile uyumlu olup olmayacağı konusunda fikir veriyor. İş ortaklarımıza yakın bir duruş sergiliyoruz, temasımızı sıcak tutmaya gayret ediyoruz. Bu da kurum kültürünü kısa zamanda benimsemelerine olanak veriyor.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe gıda yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Tüketici teveccühü yüksek bir markayız, 6 yılı aşkın bir süredir bu sektördeyiz ve mağaza cirolarımız da her geçen yıl istikrarlı bir şekilde artarak ilerliyor. Özellikle Adana ilinde önemli bir marka değerine sahibiz. Her yıl 10-15 yeni ürün çıkartıyoruz ve ürün çeşitliliğimizi dinamik tutuyoruz. Sektörde en fazla çeşit sayısına sahip markalardan birisiyiz. Pazarlama, personel eğitimi, merkezi denetimler ile sürekli saha desteği veren bir kuruluşuz. ISO 22000 kalite sistemini kurmuş ve başarı ile işleten bir anlayış ile üretim yapıyoruz.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte PAKFIRIN sürecin neresinde olacak?

Genel müdürlük, lojistik, muhasebe, denetim, insan kaynakları gibi birimlerimiz ile sürekli mağazalarımızı biz de izliyoruz. İş ortaklarımızın çözemediği sorunlara muhakkak suretle müdahil oluyoruz. Her ay Franchise iş ortaklarımız ile bir araya gelerek P & L çalışmaları yapıyoruz. Bizim daha çok üretip yapıp satışlarımızı arttırabilmemiz ancak mağazalarımızın satışlarının artması ile mümkün olacaktır. Acil ihtiyaçları olduğunda merkezden destek saha personelleri yönlendiriyoruz. Satış arttırıcı, kalite standartlarımızı koruyucu eğitimler veriyoruz.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Yaklaşık 2 ay süren mağaza açılış sürecinde çalıştığımız bazı tedarikçiler vade esneklikleri sağlayabiliyorlar. Devlet teşvikleri ve çalıştığımız bankaların kredi destekleri konusunda Franchise adaylarını ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendiriyoruz.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Bu işte ekmek var.

PAKFIRIN

Kompani Unlu Mam. Gıda San. Ve Tic. A.Ş., Adana’da farklı sektörlerde faaliyet gösteren Pakyürek ve Uğurses ailelerinin ortaklığı ile 2013 yılında kurulmuştur. 2.000 metrekare alan üzerine kurulan üretim tesisi ile organize fırıncılık pazarının yeni markası PAKFIRIN ortaya çıkmıştır. PAKFIRIN, “Lezzeti dayanılmaz, tazeliği tartışılmaz” sloganıyla Adana ve Çukurova’nın bir markası olarak güney illerimizden başlayarak tüm Türkiye’ ye yayılmayı hedeflemektedir.

2013 yılında ilk mağazasını açan PAKFIRIN, 2015 yılından itibaren Franchise vermeye başlamıştır. Adana’da 10, Mersin’de 1 toplam 11 mağazası bulunmaktadır.

PAKFIRIN’da bulabileceğiniz ekmek çeşitleri arasında tam tahıllı ekmek, çavdarlı ekmek, tam buğday ekmeği, üç çekirdekli tahıllı ekmek, tombul ekmek bulunmaktadır. Günün her saati sürekli taze bulabileceğiniz simit çeşitleri, poğaça çeşitleri, açma çeşitleri, peynirli, kıymalı, ıspanaklı ve patatesli börekler, soğuk ve sıcak sandviç çeşitleri, atıştırmalık ürünler reyonlarda yer almaktadır. En kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilen günlük pasta çeşitleri, tartlar, tatlı ve tuzlu kurabiyeler, kek çeşitleri, ev yapımı limonata ve dondurma da reyonlarımızın vazgeçilmezlerindendir.

PAKFIRIN İletişim Bilgileri

Marka

PAKFIRIN

Yetkili Kişi

Franchise Departmanı

Sabit Telefon

-

GSM

-

PAKFIRIN Bayilik Şartları

Sektör

Gıda

Marka Adı

PAKFIRIN

Yatırım Tutarı

600.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

20.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

48 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 50

Kuruluş Yılı

2013

Çalışan Sayısı

100

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

50

Mevcut Şube Sayısı

12

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

1

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

% 3

Hedef Bölge

Akdeniz, İç Anadolu

Ürün / Hizmet Kapsamı

Ekmek çeşitleri, pasta çeşitleri, unlu mamüller

Şube Büyüklüğü

40 m2 - 150 m2

Destekler

Pazarlama, Satın Alma, Lojistik, Tedarik, Eğitim, İnsan Kaynakları, Kalite Kontrol, Operasyon


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2023 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans