Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Parfümeri Dükkanı Nasıl Açılır?

Parfümeri dükkanı açmak için potansiyeller nelerdir? Parfümeri dükkanı açmayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmelisiniz? Parfümeri dükkanı için lokasyon seçimi, kar beklentisi nasıldır?

Güzel kokular sürmek ve güzel kokmak insanın doğasında var. Güzel kokmak ise bazı ürünler kullanarak mümkün olmaktadır. Bu ürünlerin başında da parfümler gelir. Kadın - erkek fark etmeksizin güzel kokmayı ister.

Güzel koku hem insanın kendisine hem de çevresine olan saygınlığından da gelir. Özellikle de toplum içine giren bireyler iyi bir izlenim bırakmak için kokular sürerek insanları mest eder. Bu kadınlarda daha sık yaşanır. İşte bu güzel kokuların bulunduğu bir dükkan sahibi siz olmak istemez misiniz? Parfümeri dükkanı açmak fikri kucağınıza hoş gelmiyor mu? Peki parfümeri nasıl açılır, sorusuna yanıt mı arıyorsunuz? İşte tam da doğru yere geldiniz.

Özel bakım olarak da algılanan parfüm bir kozmetik ihtiyaç olarak da görülebilir. Parfümlerin ülkemizde fazlaca tercih edildiğini de söyleyebiliriz. Her kesimden insan güzel kokular sürmek için parfüm muhakkak kullanır.

Yeni bir iş arayanlar için parfümeri mağazası açmak her açıdan mantıklı olabilir. Geniş bir çalışma sahası ve arz talebin oluşması böyle bir işin yapılabilirliğini arttırmaktadır. Daha önce bu işle ilgilenen kişilerle görüşerek bilgi toplamanızda gereklidir. Avantajları ve dezavantajları masaya yatırılmalıdır. Kriz anında ve olumsuz durumlarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği daha öncesinden tartışılmalıdır.

 

Parfümeri Mağazası Kurulum Maliyeti

Parfümeri mağazası kurulum maliyeti için büyük paralar dökmenize gerek yok. İşe başlarken daha ufak çaplı başlamanız önünüzü görmeye yardımcı olur. Yani küçük bir bütçeyle başlayarak işin yoğunluğuna göre dükkan büyütmeye gidilebilir. Hatta farklı mağazalarda açabilirsiniz. Bu yüzden kurulum maliyetini minimum seviyede tutarak maksimum kazanç almanın yollarına bakmak gerekir.

Parfümeri dükkanı açmanın bir diğer yolu ise bayilik almaktır. Tanıdık firmalarla çalışarak yaşadığınız şehir ya da bölgede bulunmayan firmanın isim hakkını alabilirsiniz. Bu belki de maliyetinizi biraz arttırabilir. Ancak kazancınızı da aynı oranda çıkartacaktır. İnsanlar bilindik bir markanın ürünlerini daha çabuk alacaktır.

Bir parfümeri dükkanı açmak sizlere kaba taslak 40 bin liraya mal olacaktır. Bu kurulum maliyetini aşağıya çekmek mümkün olduğu gibi işi büyütmek adına yukarı da çıkarılabilir. Maliyeti en çok kira gideri ve parfüm çeşitleri oluşturur. 1 ya da 2 çalışan ile birlikte başlangıçta bu işi yürütülebilir.

Parfümeri Mağazasında Lokasyonun Önemi

Kozmetik gibi ürünlerin satılabilmesi için konum tercihi iyi olmalıdır. Parfümeri dükkanı açmak isteyenler de aynı şekilde insan yoğunluğunun olduğu noktaları belirlemelidir. İyi bir konumda bulunan dükkanların kirası fazla olsa da biraz küçük dükkanlara bakmakta fayda vardır. İnsanların dükkan içinde kalma süreleri düşününce iyi bir lokasyonda küçük dükkan mantıklı tercih olacaktır.

 

Parfümeri Mağazasında Kar Marjı

Parfümeri dükkanı işletmesinde kazanç sağlamak hem kolay hem de zordur. Kaliteli kokuya sahip olan ürünleriniz ile insanları hemen etkileyebilirsiniz. Parfüm üretimini yapıp ya da üretim yapan biri ile anlaşarak kar marjını yukarı çıkarabilirsiniz. Sıradan bir parfümeri dükkanı olmamak için bayilik yöntemine başvuru yapabilirsiniz. Yani bu iş içinde birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kazanç ise yapılan işin niteliğine göre değişiklik gösterir. Ancak 5 bin ile 20 bin arasında bir kazanç yakalayabilmek mümkündür.

 

Neden Parfümeri Mağazası Açmalıyım

Daha önce kozmetik sektöründe olan girişimciler açabilir. Bu sektöre yakın bir alanda çalışanlar için parfümeri dükkanı açmak zor olmaz. Önceden bu işi yapmayanlar ise deneyimli bir çalışan alarak işlerini sürdürebilir. Orta bir kurulum maliyeti ile kazanç sağlamak için iyi bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

 

Sonuç

Kaliteli ve güzel kokunun müşterisi her zaman olacaktır. İyi bir hizmet sağlayan işletmeye sahip olursanız, müşteriniz devamlı olacaktır. Ayrıca isim yapmış firmalardan bayilik alarak da kazancınızı kolaylaştırabilirsiniz.


 

Parfümeri Dükkanı Nasıl Kurulur?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans