Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pasaport PİZZA Bayilik

Girişimcilik ekosisteminde iş fikirleri arasında en çok talep gören sektörlerden biri gıda bayiliği veren firmalardır. Pasaport Pizza; Pizza Bayilik almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır.

Gelin pizza bayiliği veren Pasaport Pizza’nın bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

Pasaport PİZZA

Pasaport Pizza Özel Röportaj

Mükremin Özdemir
Pasaport Pizza Genel Müdürü

Pizza sizin için ne ifade ediyor, Pasaport Pizza’nın hikayesi nasıl başladı?

Pizza, taze hamur ve doğru malzemelerle yapılmış olan sağlıklı ve besleyici bir yiyecektir.
1998 yılında İzmir’in Pasaport semtinde hikayemiz başlıyor. Markamız, Pizza sektöründe yaygın olarak kullanılan dondurulmuş hamur sistemini bozarak her gün taze hamur ile üretilen pizzalar çıkartarak ve zengin menüleriyle kısa zamanda tüm İzmirlilerin sevgi ve beğenisini kazanmıştır.

 

Türkiye’de gıda pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce gıda sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Ülkemizde ev dışı gıda tüketimi sürekli artış gösteriyor ve bu artıştaki en büyük paylardan birisi de pizza! Yapılan araştırmalara göre ülkemizin nüfusunun yarısı pizzayı hiç tatmamış. Doğal ürünler ile hazırlanmış pizzalarımız 7den 70e herkese hitap ediyor.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Kuruluşumuzdan 1 yıl sonra 1999 yılında franchise hizmeti vermeye başladık. Önümüzdeki yıl için hedefimiz, lezzet haritamızı genişletmek.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

İlk şartımız doğru yatırımcı ve doğru lokasyon. Franchise adayıyla yaptığımız uzun görüşmeler sonucu girişimcinin bu iş için uygun olup olmadığını değerlendiriyoruz.
Pasaport Pizza markası kooperatif mantığıyla büyüyor. Dolayısıyla biz her bir bayimizi ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Bugün ki rekabet ortamında Merkez olarak franchise bayi ilişkilerimizin bir iş ortaklığı olduğunu, çok kuvvetli bir bağ olması gerektiğini ve karşılıklı güvene dayanması gerektiğini çok iyi biliyoruz

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe gıda yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Yatırımcılarımızdan ciro payı , royalty gibi bedeller almıyoruz. Bu durumda yatırımcımızın diğer markalar karşısında kar marjı ve rekabet gücü daha fazla oluyor. Dünya devleriyle rekabet ederken onlar gibi değil onlardan farklı olarak başarılı olacağımızı biliyoruz. Bütün dünyanın kabul ettiği KAZAN-KAZAN kuralından uzaklaşarak KAZANDIR-KAZAN prensibiyle başarıya ulaşıyoruz.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Pasaport Pizza sürecin neresinde olacak?

Bayiler için aylık ciro hedefli satış, reklam, eğitim, hukuk gibi tüm operasyonel ve lojistik destek genel müdürlük tarafından sağlanıyor.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Ulusal firmalarda olduğu gibi bayilerimizin kazancı olan ciro üzerinden herhangi bir pay almıyoruz. Ürün lezzetimiz ve kalitemizin tüm bayilerde standart olması için gerekli soğuk zincir kuralı işletilerek kesintisiz bir şekilde lojistik olarak bayilerimizi en iyi şekilde destekliyoruz. Bayilerimizin aldığı ürünlerde yaptığımız toplu mal alımlarında sağladığımız avantajlarla bayilerimiz düşük maliyetlere sahip olarak brüt karlılıkları yüksek olmaktadır.

Destek olarak her hangi bir kurumla anlaşmamız yoktur.

 

Neden Pasaport Pizza bayisi olmalılar? Kaç yıl içinde maliyeti karşılıyor ve net ne kadar karlılık sağlıyor?

Türk insanının çok sevdiği bir lezzet olduğu ve daha çok fırsatların olduğu için bizi tercih etmelidirler. Ortalama 24-36 ay içinde yatırım maliyetini karşılamakla birlikte net karlılık cironun %15-20 aralığındadır.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Bizim en büyük referansımız bizim bayilerimizin mutluluğu ve aidiyeti. Bizim herhangi bir bayimizi arayarak Pasaport Pizza bayisi olmanın avantajlarını öğrenebilirsiniz. Bizim büyümemize en büyük destek mevcut bayilerimizin referansıyla gelen bayiler.

 

Pasaport PİZZA

Pasaport Pizza, seçkin bir hizmet anlayışıyla lezzet geleneğini 1998 yılında İzmir’in Kordon semtinde ilk restoranı ile yaşatmaya başlamıştır.
Özel teknikle üretilen pizzaları ve zengin menüleriyle kısa zamanda İzmirliler tarafından benimsenmiştir. Ege Bölgesi başta olmak üzere Akdeniz, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde hizmet vermeye devam eden Pasaport Pizza, hızla Türkiye genelinde yayılmaya devam etmektedir.
Uzun yıllardan beri kaliteyle özdeşleşmiş markası, modern işletme sistemleri, müşteriye hizmet anlayışı ve kurumsal yapısı ile Pasaport Pizza, Türkiye genelinde pizza restoran sektörüne farklı bir boyut getirmiştir.

 • Franchise alan yatırımcı,
 • Ana firmanın desteğiyle tanınmış ve başarılı olmuş bir marka ile işe başlar
 • Hazır müşteri kitlesi edinir
 • Girişimcinin riski minimize edilir
 • Yatırım ve işletme danışmanlığı sağlanır
 • Hukuki danışmanlık sağlanır
 • Daha fazla reklam ve promosyon imkanı elde eder
 • Daha yüksek kalite koşullarına sahip olur
 • Bölgesel haklar nedeniyle rekabete karşı korunur
 • Kendi işini kurmuş olur ve sahiplenir

PASAPORT PİZZA, kendi işletme sistemini başarıyla uygulayacak girişimciler ile arasındaki ilişkinin nasıl olacağını sözleşme ile belirler.
Franchise sisteminde karşılıklı hak ve yükümlülükleri, franchise alanın sahip olması gerekli nitelikleri, franchise satış birimlerinin fizibilite açısından uygun olması gerekli özellikleri, bölgesel haklar, franchise verenin franchise alanı denetim derecesi, franchise alanlardan ücretin nasıl ve ne kadar alacağını, franchise verenin sağlayacağı eğitim ve danışmanlık kapsamının ne olacağı, taraflar arasında koordinasyonun nasıl sağlanacağı, taraflar arasındaki anlaşma ile belirlenir.
Standardizasyon bütün franchise fikrinin merkezidir. Her franchise biriminin faaliyetleri üç alanda tutarlılık göstermelidir.

 • Ürün ve hizmetler
 • Ürün ve hizmetlerin sunuş şekli
 • Her birimin tüketicinin gözünde yarattığı imaj

Franchise edilebilen işin özelliği her yerde kolaylıkla uygulanabilecek, aynı şekilde tekrarlanabilecek bir iş olmasıdır.
Standardizasyon franchise zinciriyle oluşturulan itibarın sürdürülmesinde önemlidir. Bu nedenle ana firma bütün birimlerde standardizasyonun sağlanması için sıkı bir şekilde kalite kontrolünü sürdürür.
İş için gerekli teçhizat ve ekipman aynı fiyatla temin edilebilmeli franchise alanın yerleşme düzeni, iç dekorasyonun dizaynı, renk düzeninin seçimi farklı yerlerde de aynı şekilde uygulanabilmelidir. İş, rakiplerinden ayırt edilebilecek ama kolaylıkla taklit edilemeyecek özellikte olmalıdır.
Franchisingin amacı; karşılıklı güven ve sürekli bir iş ilişkisi içinde her iki tarafın birbirinden yararlanmasını sağlamaktır.
Franchisingle her satış biriminde aynı standartta ürün ve hizmetin sunulması ve standart görünümün sağlanması önemli olduğundan, firmalar bir pazarlama ve dağıtım yöntemi olarak franchising sistemini benimserler.
Sisteme girebilmek ve marka adını kullanabilmek için ödenen başlangıç ücreti ile ana firmanın franchise alana verdiği eğitim ve sürekli yardımlar için ödenen royalty, reklam ve ana firmadan alınan hammadde ile malzeme ücretleri, toplam olarak bir defa ya da ana firmanın isteğine bağlı olarak franchise alanın işletmesi faaliyete geçtikten sonra aylık/yıllık satışların belli bir oranı olarak taksitler halinde ödenir.

Bayi olmak için PASAPORT PİZZA franchising sistemine başvuru prosedürleri aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru formu doldurularak tarafımıza ulaştırılması
 • Kişisel finansman bilgileriniz ve açmak istediğiniz şube yeri hakkındaki bilgilerle ilgili yüz yüze görüşmenin yapılması
 • Tarafımızdan hazırlanacak raporun ön değerlendirmesi, değerlendirme olumlu bulunur ise tarafınızdan aday şube alanı seçenekleri bulmanız talep edilir
 • Aday mekan yada mekanların alternatifleri bulunduktan sonra inceleme ve fizibilite çalışmaları için aday bölgeye ziyaret
 • Fizibilite 3 İş + 1 Hafta tatili gününü olmak üzere 4 gün olarak planlanmıştır
 • Sözleşme şartları kesinleştirilir ve sözleşme imzalanır
 • Mimari proje firmamız denetiminde yapılır ve hayata geçirilir
 • Personel ve yönetici adayları eğitilir
 • Ana ürün ve yardımcı malzemelerin sevkiyatları yapılır
 • Şube açılış yapılır

 

Pasaport Pizza Bayilik Şartları

Sektör

Gıda

Marka Adı

PASAPORT PİZZA

Yatırım Tutarı

300.000 TL - 450.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

-

Yatırımın Geri Dönüşü

12 - 24 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 25

Kuruluş Yılı

1998

Çalışan Sayısı

-

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

500

Mevcut Şube Sayısı

185

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

40

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Tüm Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Pizza

Şube Büyüklüğü

AVM min. 50 m2 / Restaurant Min. 100 m2

Destekler

Türkiye de %100 yerli sermaye ile kurulmuş en güçlü büyüme potansiyeline sahip

pizza zinciriyiz. Bayiler için aylık ciro hedefli satış, reklam, tv reklamı eğitim, hukuk gibi tüm operasyonel ve

lojistik destek genel müdürlük tarafından sağlanmaktadır.


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans