Firma Kuruyorum

Pet Shop Nasıl Açılır?

Pet Shop Nasıl Açılır? Pet Shop açmanın avantajları nelerdir? Pet Shop işinde yatırım maliyeti ve karlılık beklentisi nasıldır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 

Petshop nasıl açılır? Konu başlığının ana sorularına geçmeden önce, bu işin kuralları olduğuna değinelim istedik.

  • Hayvan sever olmalısınız ve hayvan haklarını daima korumalısınız.
  • Ruhsatsız olarak kaçak hayvan satışı yapan kaçakçılardan uzak durmalısınız.
  • Hayvanlar eşya değildir. Şayet kedi, köpek gibi hayvanlara pet shopunuzda yer verecekseniz maksadınız sahiplendirmek olmalı.
  • Her hayvanın özgürlüğü hak ettiğini unutmayın. Şayet pet shopunuzda bulunan hayvan yahut hayvanlar yerlerinden memnun değilse onlara utlu olabilecekleri bir yuva bulmalısınız.
  • Her hayvan için ayrılmış alanın büyüklüğü farklıdır. Canlıların barınma ihtiyacını karşılarken onlara eziyet etmeden büyük bir hassasiyet ile yaklaşmalısınız.
  • Dükkanınızda bulunan hayvanların gerekli sağlık kontrollerini yaptırmak sizin görevinizdir. Böylesine mühim bir konuda ortaya çıkan masrafları bahane ederek, hayvanların sağlıklarıyla oynamamalısınız.
  • Pet shopunuzda hasta bir hayvan varsa, diğer hayvanlara bulaşmaması adına ayrı bir alan tahsis edip özel olarak ilgilenmelisiniz.

   Tavsiyemiz, pet shop açacaksanız şayet, yalnızca hayvanlara yönelik ürünlerin satışını gerçekleştirmenizdir. İşe karşı tutumunuz burada çok önemlidir. Pet shop açmak hayvanları seviyorsanız gayet mantıklı bir fikirdir. Yalnız kediden, köpekten korkuyorsanız ve çoğu hayvan size sempatik gelmiyorsa işi zevkle devam ettirebilmeniz çok zor olacaktır.

 

Pet Shop Kuruluş Maliyeti

Pet shop açmak düşük maliyetli bir iş girişimi değildir. Bu işin hayvanlara hizmet etmek olduğunun bilincinde olan kişiler, açtıkları pet shopun içeriğine daha fazla önem verirler. Elbette her şey bütçe meselesi ama pet shop açarken karşılaşılacak masraflar küçük değildir. Hayalinize göre harcama yapabilecekseniz elinizi para harcarken kısmamanızı öneririz. Bu dükkanlar hem hayvanların hem de sahiplerinin dikkatini fazlasıyla çekmeli ki, bir giren bir daha girmek istesin. Ayrıca kaliteli ürünler satmanız da kuruluş maliyetini artıran bir diğer etkendir. Pet shop açmak için sermaye olarak hazırsanız, nerede açmanıza karar vermeniz gerektiğini de konuşabiliriz.

 

Pet Shop Lokasyonun Önemi

Hayvan parkları nereye siz oraya!  Pet shop açmak hayvanlara yakın olmayı gerektirir. Düşünsenize, dükkânı açtığınız yerin yakınlarında hayvanları ilgilendirecek tek bir yer bile yok. Eğer böyle bir yerde dükkân kiralarsanız satış yapmanız zaman alacaktır. Yalnız seçici markaları sattığınızı herkes duyarsa sizden alışeriş yapmak isteyecekler. Reklam yapmaktan çekinmeyin. İstatistik olarak evcil hayvan besleyen kimselere yakın bir yerde şube açmalısınız.

 

Pet Shop Kar Marjı

Pet shop açmak hemen kazandırmaya başlamaz. Tabii bir internet fenomeni değilseniz. Hayvanlara duyduğunuz ilgiyi profesyonel bir alana yayarak kendinizi ifade etmek istiyorsanız pet shop açmak doğru bir fikir olacaktır. Yalnız biz yine de temkinli olmanız gerektiğinin altını çizelim. Pet shop hareketli bir sektör olsa da bir markanın frenchsingini de almadıysanız marka olmadan hızlı satış yapmanız çok zor olacaktır. Önce kendinizi sevdirmeyi başarmalısınız. Ayrıca her türden hayvanın ihtiyacını karşılayacak ürünleriniz bulunmalı ki, sizi tercih edenler yakın çevrelerine de tavsiye etsinler. Pet shop dükkânı açtıktan kısa bir süre sonra müşteri çapınız genişledikçe ayda minimum 3 bin lira kazanmayı garantilersiniz. Bulunduğunuz bölgede tutunmayı başarsanız dahi kara geçmeniz iki seneyi alacaktır. İlk etapta harcadığınız parayı yerine koymanız için sabretmeniz gerekmektedir.

 

Neden Pet Shop Açmalıyım?

Hayvanlara karşı ilginiz varsa ve bu şekilde vakit geçirmenin size kazanç sağlayacağını da düşünüyorsanız pet shop açmak harika bir fikirdir. İş yaptığınız sektöre uyum sağlamak sizi daima yükseltir. Başarınızı katlamak ve pet shop dükkânı açmanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız işinizden keyif almayı bilmelisiniz. Hayvan dostlarımızın ihtiyaçlarının sonu yoktur. Karamsar olmayın. İşleriniz sekteye uğrasa da çözüm üretmeye çalışın. Bol kazançlar...

 

 

 Pet Shop Nasıl Açılır?


İş Fikirleri?

Diğer İş Fikirleri

  Kuru temizleme dükkânı son yılların en çok tercih edilen meslekleri arasına girmiştir. Birçok yeni girişimci kuru temizleme işi yapmak için araştırmaya koyuldu. Yeni

  Okumanın yaşı olmadığı gibi eğlenmenin de yaşı yok. Her insanın kendine göre eğlenmeye hakkı vardır. Ancak orta yaş grubu daha fazla eğlenceye ihtiyaç

  Spor dünyanın birçok yerinde hem profesyonel hem de amatör olarak yapılan bir etkinliktir. Profesyonel olarak yapılan sporlar genellikle insanlara para kazandırırken amatör olarak