Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pide Salonu Nasıl Açılır?

Pide salonu için lokasyon seçimi nasıl olmalı? Pide salonu karlı mıdır? Pide salonu açarken nelere dikkat edilmeli?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

Subbbbbbbbwo

hibyazilim2

 türkiyenin ilk hybrıd otomasyon sistemi 1 1

Yeni bir gıda sektörü ile ilgili yazıyı sizlerle buluşturuyoruz. Bundan önceki yazılarımızda kebap salonu nasıl açılır, gözlemeci dükkanı nasıl açılır ve steakhouse dükkanı nasıl açılır? Yazılarını paylaşmıştık. Şimdi ise, pide salonu nasıl açılır, adlı yazıya değineceğiz. Diğer gıda sektörlerindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Gıda sektörünün her alanında iş yapmak mümkün. Birçok yazı başlığında gıda sektöründen bahsetmişizdir. Tüketim odaklı yaşayan bir toplum olmamız gıda ürünlerine karşı da daha fazla taleo etmemiz anlamına gelmektedir.

Hayatımızın çoğunluğu çalışarak geçtiği için hazır gıda yemekleri de insanlar için önemlidir. Birçok evde birden fazla kişi çalışmaktadır. Bu durumda hazır gıda tüketimini insanlar tarafından tercih edilir. Elbette sadece çalışanlar değil, bazen dışarıda yemek isteyenlerde hazır gıdaları tercih eder. Lahmacun, kebap, börek ve pide çeşitleri sıkça tüketilen gıdaların başında gelir. Ülkemizde yaşayan insanların gündelik hayatında ya da dışarıda bulunduğu vakitlerde genellikle saydığımız ürünleri tercih ederler.

Pide salonu açmak isteyenlerin iyi bir girişimde olduğunu söyleyebiliriz. Pide dükkanı sahibi olmak, popüler meslekler arasında gösterilir. İnsanların geleneksel tatlardan vazgeçmemesi sektörün her zaman canlı olmasını sağlamıştır. İnsanlar, Steakhouse dükkanları gibi yeni lezzetlere yelken açsa da geleneksel tatları kolay kolay bırakmaz.

 

Pide Salonu Kurulum Maliyeti

Küçük bir maliyet ile iş kurmak isteyenlere pideci dükkanı açmak alternatif olacaktır. Pidecilik, kendi başınıza bir işletme sahibi olmak için ideal çalışma şeklidir. Bir pideci dükkanı açabilmek için illa işi bilmenize de gerek yok. Alacağınız usta ve servis elemanları ile işin üstesinden gelebilirsiniz.

Sermayeniz olduktan sonra deneyimi ikinci planda tutmak mümkün. Ancak gıda sektörü ile ilgili olan girişimcilerin sektöre daha iyi ayak uydurabileceğini söyleyelim. Pide dükkanına sahip olmak isteyenlerin 30 bin liradan daha az bütçe ayırmaları yeterli olabilir. Dükkanın büyük ve küçük olması ya da kendinize ait olması fiyatta oynamaya yaşatabilir.

30 bin liranın altında bir dükkan kurmak mümkün olduğu gibi daha fazla bütçeyle beraber, işinizi büyütebilirsiniz. Ancak henüz işin başında olacak kişiler için 30 bin lira bütçeyle dükkan açmak mantıklı tercih olacaktır.

 

Pide Salonunda Lokasyon Önemi

Pide salonu açmak için illa belli bir lokasyona ihtiyacınız var. Genellikle insan yoğunluğunun olduğu konumlar pide salonları için idealdir. İnsanların dışarıda yemek kültürünün olduğu yerler seçilmelidir. Dışarı da yemek tüketme kültürüne alışık olmayan bir konumda iş yeri açmanız sizi sıkıntıya sokabilir. Evlere servis yapacağınızı da hesaba katarak konumun merkezi bir yerde olması gerekir. İnsanların kolay ulaşabileceği dükkan ve konum tercih edilmelidir.

 

Pide Salonlarının Kar Marjı

Bir dükkan açtıktan sonra devamlılığı sağlayabilmenin en ana noktası kazanç sağlamaktır. İşletmenin kendini çevirebilmesi için belli bir kazancın olması gerekir. Dükkanın konumu, pidelerin lezzeti ve verilen hizmet gibi birçok ergüman kazancı doğrudan veya dolayı yoldan etkiler.

Pide salonunun az maliyetle açılması azımsanmayacak bir gelire de kapı açar. Ortalama 30 bin lira ile açacağınız dükkanda kazancınız 10 bin lirayı bulabilir. Fakat belirttiğimiz fiyat tamamen ortalamadır. Bunun üzerine çıkmak mümkün olduğu gibi kazancın 5 bin liraya kadar düştüğü zamanlar da olabilir. Bu fiyatların içinde masrafları olmadığını belirtelim.

 

Sonuç

Gelelim sonuç kısmına. Ben olsam pide dükkanı açar mıyım? Evet açabilirim. Hem fazla sermaye olmaması hem gıda sektörü olması büyük bir avantaj sağlıyor. Yeni başlayacak bir girişimci için pide salonu açmak makul bir düşünce olabilir. Şunu da unutmadan söyleyelim, pide dükkanlarında da bayilik sistemi de mevcut. Ancak bayilik için daha fazla sermaye gerekebilir. Bu yüzden bireysel bir yer açmak daha iyi olur.


 

Pide Salonu Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans