Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pigro Coffee Shop Bayilik

Kahve dükkanı açmak, iş fikirleri'nin en gözdesidir. Pigro Coffee Shop markası da kahve dükkanı açmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır. 

Gelin kahve bayiliği veren Pigro Coffee Shop'un bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

Pigro Coffee Shop

Pigro Coffee İle Özel Röportaj

Pigro Coffee
Yönetim

Kahve sizin için ne ifade ediyor, Pigrocoffee’nin hikayesi nasıl başladı?

Kahvenin bize ifade ettiği şeyi burada anlatmak bu kısıtlı alanda gerçekten zor. Ama kısaca aşk, saygı, bağımlılık diyebiliriz. Zaten tüm yatırımcılarımızla yaptığımız görüşmelerde kahve odaklılığımızın altını, biz bir cafe değiliz, kahveciyiz cümlesiyle çiziyoruz.
Belki birçok markanın ortaya çıkış hikayesi gibi klasik bir cevap olacak ama; arkadaş ortamındaki bir sohbet sırasında “tembel, tembel oturuyoruz bir şey yapalım.” cümlesi ile herşey başladı. Burada anahtar kelime “tembel” oldu çünkü “Pigro” ve logomuzolan tembel hayvana ilham oldu.

 

Türkiye’de kahve sektörü dünyada olduğu gibi son yıllarda önemli bir ivme kazandı. Kahve pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce kahve sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Aslında 3. Nesil anlayışının gelmesiyle kahve sektörü bir ivme kazandı. Bu ivmeyle de markalar ve butik mekanlar çoğaldı.Bir 15 yıl öncesi ile kıyasladığımızda gerçekten olumlu anlamda gelişmeler bulunuyor. Artık çoğu tüketici iyi ve kötü kahveyi ayırt edebiliyor. Bununla beraber çoğu mekan ve marka da, ucuz ve kolay kahve anlayışından ayrılıp, doğru-kaliteli kahve anlayışına geçmek zorunda kalıyor; bu da biz kahve aşıkları için sevindirici bir durum.
Rakamsal olarak baktığımızda; Uluslararası Kahve Organizasyonu’nun (ICO) hazırladığı Dünya Kahve Tüketim Raporu’na göre (2018), Türkiye’de kahve tüketimi son 5 yılda yüzde 13,2 artış göstererek kahve tüketimi, 93,9 bin tona ulaştı. Fakat Avrupa ülkeleri ile kıyasladığımızda, kişi başı aylık tüketimde ciddi farklar var. Bu durum kat edilecek yolumuzun uzun olduğunu gösteriyor.
Bizim hedeflerimizin başında ise markamız için, sayı olarak büyürken butik anlayıştan uzaklaşmadan, kahvenin kalitesini ve buna önem veren anlayışımızı korumak geliyor. Büyük m2 yerine konforlu, samimi, rahat, mahallenin kahvecisi konseptinin devamlılığını hedefliyoruz.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Aslında biz Pigro’yu kendimiz için kurmuştuk, franchise ile büyümek gibi bir düşüncemiz yoktu. Ama gelen talepler artınca bizde 2019 yılının başlarında franchise sistemimizi kurup, gelen taleplere cevap vermeye karar verdik. Bunda en büyük etken, tutkuyla bağlı olduğumuz kahvenin kendi anlayışımız ile birlikte olabildiğince yaygınlaşmasını istemekti.
Büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek için aldığımız aksiyonlar arasında öncelikli olan ve gelen taleplerden de anladığımız üzere, yatırımcı adaylarımızın en sevdiği aksiyon isim hakkı ve cirodan pay almamamız. Ayrıca yine yatırımcılarımıza büyük bir kolaylık olduğunu düşündüğümüz şeylerden biri de konseptimizin ve menümüzün esnek olması diyebiliriz. Bu bize yatırımcıların bütçelerine göre hareket edebilme imkanı sağlıyor.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Adaylarımızda aradığımız en önemli özellik tabii ki kahveyi sevmeleri. Daha sonra ise, geçmişinde ticari veya kurumsal bir tecrübeye sahip olması.
Biz markamızı bir aile olarak görerek, tüm süreçlerimizi yürütüyoruz . Dolayısıyla aidiyet duygusu ve bağlılık kendi kendine gelişmiş oluyor.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe kahve yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Neden tercih etmeli konusunda; öncelikle maddi anlamda sağladığımız avantajlar. Odak noktamız, hiçbir zaman yatırımcı üzerinden para kazanmak olmadı, tam tersine hedefimiz her zaman yatırımcının para kazanması üzerine kurulu.
Sonrasında ise özelliklerimizi bütçeye göre esnek bir konseptimizin olması, yüksek kar marjımızın sahip olmamız, ve her zaman kaliteli, güncel ürün/hizmet sunmamız olarak sayabiliriz.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Pigro Coffee sürecin neresinde olacak?

Kaliteli ürün ve müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamak için, gizli müşteriler ve firma yetkilileri ile sürekli bir denetim mekanizmamız var. Ayrıca yatırımcının her hangi bir konuda takıldığı noktada 7/24 destek alabileceği bir telefon hattımız mevcut.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Finansman sürecinde bir desteğimiz ya da anlaşmamız bulunmamaktadır. Fakat yatırımcımızın bir desteğe başvuru isteği varsa, geçmiş tecrübelerimize dayanarak biz de araştırma ve inceleme boyutunda kendilerine yardımcı olup yönlendirmede bulunuyoruz.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Size ve tüm kahve aşıklarına söyleyeceğimiz;

İsim hakkı almıyoruz.

Kazandığınız parada gözümüz yok, cirodan pay almıyoruz.

Mağaza şartlarında ve kurulumda katı kurallarımız yok. Sistemimiz esnek bir yapıda olduğu için düşündüğünüz noktaya göre ve bütçenize uyumlu bir çözümümüz mutlaka olacaktır. Bu sebeple hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve ailemize katılın. Kahvenin eşsiz dünyasına açılan o kapıyı birlikte aralayalım.

 

Pigro Coffee Shop

2003 yılında her zaman iyi ve taze kahve parolası ile yola çıkan şirketimizin yeni projesi olan Pigro Coffee Shop, 14 yıllık tecrübesi ile klasik İtalyan kahvesini ve 3. Nesil Kahve anlayışını bir araya getirerek tüm kahve âşıklarının beklentilerine cevap vermek için İstanbul Maltepe’nin şirin mahallesi Beşçeşmeler’de ilk mağazasıyla kahve severlere merhaba dedi.

Mahalle ruhunun sıcak, huzurlu kahvecisi konseptini benimsemiş mağazalarımızda misafirlerimize eşsiz bir kahve deneyimi yaşatmak ve bunu tüm şehirlerimizdeki kahve tutkunlarına ulaştırmak için çalışıyoruz.

İsmimizden anlaşıldığı gibi bir grup kahve aşığı tembeliz.
Fakat söz konusu kahve olduğunda; bu tembellikten sıyrılıp yorulmak bilmeden dünyanın en iyi kahve çekirdeklerini özenle seçiyor, kavuruyor ve sizlerle buluşturuyoruz.

Pigro Coffee Shop Bayilik Şartları

Kısa bir süre için geçerli olan franchise teklifimiz, sadece bizim gibi kahve aşıklarını ailemize hızla katmak içindir.

  • İsim hakkı almıyoruz.
  • Kazandığınız parada gözümüz yok, cirodan pay almıyoruz.
  • Mağaza şartlarında ve kurulumda katı kurallarımız yok. Sistemimiz esnek bir yapıda olduğu için düşündüğünüz noktaya göre ve bütçenize uyumlu bir çözümümüz mutlaka olacaktır.

Pigro Coffee Shop Bayilik Şartları

Sektör

Cafe Tatlı Pasta Kahve

Marka Adı

PİGRO COFFEE SHOP

Yatırım Tutarı

90.000 TL- 400.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

Yok

Yatırımın Geri Dönüşü

24 Ay

Ortalama Kar Marjı

% 40 - % 50

Kuruluş Yılı

2016

Çalışan Sayısı

Şube başına 5 kişi

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

2019 Yılı için 10

Mevcut Şube Sayısı

3

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

1

Reklam Katılım Ücreti

Yok

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Kahve

Şube Büyüklüğü

Min. 90m2

Destekler

Eğitim ve Pazarlama


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans