Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pizza Taxi Bayilik

Girişimcilik ekosisteminde iş fikirleri arasında en çok talep gören sektörlerden biri gıda bayiliği veren firmalardır. Pizza Taxi; Pizza Bayilik almak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır.

Gelin pizza bayiliği veren Pizza Taxi’nin bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

 

Pizza Taxi

Pizza Taxi Özel Röportaj

İlhan Kibar
Kurucu Ortak (Gıda Mühendisi)

Pizza sizin için ne ifade ediyor, Pizza Taxi’nin hikayesi nasıl başladı?

Pizza herkesin kolayca ulaşabileceği, pratik ve ekonomik bir yemek. 1990 da Üniversite hayatımla eş zamanlı başladı pizza restoranı iş hayatım. Benzer kategorideki Dünya markalarında uzun yıllar geçen çalışma dönemimde, kendi kültürel yapımıza uygun lezzetlerin kullanılmadığını fark ettim daha çok kopyalama üzerine gelişiyordu çalışmalar. Değişen yemek tüketim anlayışı içinde, pizza daha çok paket servise uygun bir ürün olduğu için öne çıkmaya başlıyordu. Bu detayları değerlendirerek bizim damak zevkimize uygun malzeme ve reçeteler kullanılan Türkiye’nin ilk paket pizza restoran markasını kurmaya karar verdim.

 

Türkiye’de gıda pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce gıda sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Gıda sektörü asla küçülmeyecek, sürekli büyüyen ve gelişen bir sektör. Ülkemizde değişen kültürel yapı ve sosyal hayatın değişimi ile paket pizza restoranları daha da öne çıkarak satışlarını günden güne artıracak ve her mahallede pizzacı olacak, aynı marketler gibi. Biz de bu gelişimde kolay kurulum ve çalıştırma sistemimizle yer alacağız.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

2013'te bu kararı aldık ve bu konu ile ilgili alt yapı çalışmalarına başladık. Tüm şubelerin senkronize çalıştığı bir yazılım ve sistem geliştirdik. Bu sistemle bayilerimiz stok ve karlılıklarını kolayca takip edilebiliyor. Her şubemiz için kendi bölgesine uygun reklam çalışmaları planlıyor ve uyguluyoruz.
Artan üretim ve hizmet maliyetlerini sürekli yapılan analiz ve denetimlerle kontrol altında tutulmasını sağlıyoruz.
Sürekli yapılan arge çalışmaları ile menümüzü zenginleştirecek yeni ürünler çıkarıyoruz.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Pizza Taxi için kurguladığımız yolda, hizmet sektörüne ilgisi ve merakı olan, uzmanlığa ve deneyime değer veren, ortaklıkların karşılıklı güven zemininde oluşabileceğini benimseyen, ekip ruhuna ve birlik olmaktan doğan güce inanan, oluşturduğumuz şeffaf ve samimi yapı içinde aynı şeffaflık ve samimiyet ile yer alabilecek kişiler ile yürümek isteğindeyiz.

Bayilerimizin başarısı, Pizza Taxi uzman ekibiyle uyum içinde çalışabilmeleri, ekibimizin öngörü ve önerileri doğrultusunda hareket edebilmeleri oranında mümkün ve hızlı olmaktadır. Bireysel uygulamalar ve yaklaşımlar ekip çalışması gerektiren tüm oluşumlarda olduğu gibi Pizza Taxi sistemi içinde de başarıyı riske edebilir.

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe gıda yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Biz, Pizza Taxi ekibi olarak en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Uzmanlık bilgimizden ve 25 yıllık deneyimlerimizden kaynaklanan gücümüzü, ailemize katılmak isteyen her girişimci ile paylaşarak, minimum risk ile elde edebilecekleri maksimum karlılıklarını hedefliyoruz. Bayilerimizi şirket ortağımız olarak görüyoruz. Bayilikleri devam ettiği sürece bayimizin çıkarlarını kendi çıkarlarımız gibi koruyor ve kolluyoruz.

Gıda sektörü çok dinamik bir yapıya sahiptir. Tahsilât kolaylığı ve finans akışı sektörü cazip kılan dinamiklerin en önemli kalemleridir. Modern hayatın gittikçe karmaşıklaşan örüntüsü ile restoran ve paket servis sektörü her geçen gün hızla yükselen bir ivme kazanmıştır ve kazanmaya devam etmektedir. Ülkemizde de, metropoller öncelikli olmak üzere, modern hayatın insanları hazır beslenmeye iten örüntüsü açıkça görülmektedir. Pizza Taxi, bu örüntü ile oluşan dev pastadan büyük dilimler alabilecek uzmanlık ve deneyim gücüne sahiptir.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Pizza Taxi sürecin neresinde olacak?

Bayilerimizi, ayda en az bir kere ekibimizdeki uzman kişilerce denetliyoruz. Denetlemeler haberli ya da habersiz yapılabiliyor. 300 maddelik denetleme formu kapsamında, temizlikten üretime, kılık kıyafetten sipariş almaya kadar her alanda şubemiz denetleniyor, eksikleri tespit edilip düzeltici eğitimler veriliyor. İstenilen standartlar oluşmuş olsa dahi denetlemeler kalite ve standartlarımızın korunabilmesi ve sürdürülebilmesi için rutin olarak devam ediyor. Her şubemiz için kendi bölgesine uygun reklam çalışmaları planlanıyor ve uygulanıyor

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Finansman için günün şartlarında bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Kosgeb destekleri alınabiliyor . Mevcut şartlarda vadelendirmeler yapılıyor.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Sürekli gelişen ve genişleyen yiyecek sektöründe, hiçbir zaman azalmayacak nüfusla birlikte sürekli artacak talebin karşısında, bu piyasaya doğru yerden giriş yapmak isteyenlerin daima yanında olacağız.

Pizza Taxi

Pizza Taxi 2010 yılında iki gıda mühendisi; İlhan Kibar ve Serdar Erdağ ortaklığında kurulmuştur. Serdar Erdağ, uluslararası bir firmada tedarik zinciri, kalite ve yatırımlar konusunda 25 yıl çalışmıştır.İlhan Kibar, dünya mutfağı, pizza restoran zincirleri ve catring üzerine 30 yıllık deneyime sahiptir.

Ortakların 25- 30 yıllık deneyimleri ile oluşturulan marka, paket servis hizmeti anlayışınauygun kurgulanmıştır. Pizza Taxi restoranları, paket servis hizmeti ile birlikte, restoran ve al-götür hizmetleri de sunmaktadırlar. Marka ve kurumsal kimlik çalışmaları İlhan Kibar ve Serdar Erdağ liderliğinde kurgulanmış ve halen geliştirilerek sürdürülmektedir.

2010 yılında Adana/Seyhan da açılan ilk paket servis restoranı Kenan Evren şubesidir. Pizza Taxi kısa zamanda marka ismi, kurumsal kimlik görselleri, üretim/ürün kalitesi, Türk damak zevkine uygun lezzetleri, hizmet anlayışı gibi konularda çok ilgi çekmiş ve aldıkları olumlu geri bildirimler, kurucularını büyüme kararı almaya motive etmiştir. Büyüme kararı ile birlikte kurumsallaşma süreci hızlanmıştır. 2013 yılında 2 restoranlarını açma kararı alan ortaklar 2015 yılı itibariyle bayilik vermeye başlamışlardır.

Biz, Pizza Taxi ekibi olarak en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Uzmanlık bilgimizden ve 25 yıllık deneyimlerimizden kaynaklanan gücümüzü, ailemize katılmak isteyen her girişimci ile paylaşarak, minimum risk ile elde edebilecekleri maksimum karlılıklarını hedefliyoruz. Bayilerimizi şirket ortağımız olarak görüyoruz. Bayilikleri devam ettiği sürece bayiimizin çıkarlarını kendi çıkarlarımız gibi koruyor ve kolluyoruz. Bayilerimizi, ayda en az bir kere ekibimizdeki uzman kişilerce denetliyoruz. Denetlemeler haberli ya da habersiz yapılabiliyor. 300 maddelik denetleme formu kapsamında, temizlikten üretime, kılık kıyafetten sipariş almaya kadar her alanda şubemiz denetleniyor, eksikleri tespit edilip düzeltici eğitimler veriliyor. Böylece istenilen standartlar oluşmuş olsa dahi denetlemeler kalite ve standartlarımızın korunabilmesi ve sürdürülebilmesi için rutin olarak devam ediyor.

Hayallerinizin gerçek olduğu mutlu yarınlar diliyoruz...

 

Pizza Taxi Bayilik Şartları

Sektör

Gıda

Marka Adı

Pizza Taxi

Yatırım Tutarı

450.000 TL - 550.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

50.000 TL

Yatırımın Geri Dönüşü

3 - 5 Yıl

Ortalama Kar Marjı

% 15 - 25

Kuruluş Yılı

2010

Çalışan Sayısı

127

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

100

Mevcut Şube Sayısı

16

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

7

Reklam Katılım Ücreti

1.500 TL

Gelirlerden Pay

Yok

Hedef Bölge

Tüm Türkiye

Ürün / Hizmet Kapsamı

Pizza paket restoran

Şube Büyüklüğü

50 m2 - 90 m2

Destekler

Eğitim, Reklam, Operasyon


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Gıda Kategorisinde Diğer Bayilik Fırsatları

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans