Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Pizzacı Dükkanı Nasıl Açılır?

Pizzacı için lokasyon seçimi nasıl olmalı? Pizzacı karlı mıdır? Pizzacı açarken nelere dikkat edilmeli?

Dünya mutfağı dendiğinde akla ilk gelen pizzadır. Domates, peynir ve diğer malzemelerin mayalı hamur tabanı üzerine yerleştirilmesiyle oluşturulan pizza; İtalya’nın tüm dünyaya tanıtıp sevdirdiği tatların başında gelir. Ülkemizde de pizza sevilmekte ve yoğun olarak tüketilmektedir.

Türkiye’de pizza, pizza restoranları ya da marketlerin dondurulmuş gıda reyonlarından sağlanır. İtalyan usulü pizza pişirmek için taş fırına ihtiyaç duyulur ve Türk evlerinde taş fırın olmadığından dolayı pizza, dışarıdan alınır. Büyük pizza restoran zincirlerinin yanı sıra, küçük ve butik pizzacı dükkanlarına hemen hemen her ilde rastlamak mümkündür.

Pizzanın Türk damak tadına uygun bir yemek olması, aileler tarafından bu kadar tercih edilmesi; pizzacılığın karlı bir girişim olarak değerlendirilmesini sağlamıştır. Peki pizzacı dükkanı açmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerekir? Tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

  • Konseptinize Karar Verin

Pizzacı dükkanı açmak istediğinizde kritik bir soruyu da yanıtlamalısınız. Kendi markanızı mı yaratmak istiyorsanız yoksa bilinen bir zincirin bayiliğini mi alacaksınız? Her iki seçeneğin de kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Kendi markanızı yaratmak istediğinizde tüm süreçleri kendi başınıza sürdürmeniz gerekir. Dükkan açma maliyetleri, ekipmanlar, marka tutundurma çalışmaları ve tanıtımları siz üstlenirsiniz. Ancak zaman içinde başarılı olduğunuzda karınız tamamen size kalır.

Ünlü bir pizza zincirinin bayiliğini aldığınızda kurulum süreçlerinden ekipman desteğine kadar pek çok konuda o markanın desteğini de yanınıza alırsınız. Ek olarak personelin eğitimi, dükkan tanıtımı gibi noktalarda da destek bulursunuz. Ancak ünlü bir zincirin bayiliğini aldığınızda kesintisiz sağlamanız gereken hizmet ve kalite standartları vardır. Dahası, o markanın gölgesinde ve bünyesinde kalacağınızdan, kendi markanızı yaratma fırsatına da sahip olamazsınız. Dolayısıyla tam olarak ne istediğinize ve imkanlarınıza bakarak konseptinize karar vermelisiniz.

  • Akılda Kalmaya Odaklanın

Pizza, yapılması çok kolay gibi görünen ancak aslında zahmetli bir yemektir. Orijinal İtalyan pizzasına sadık tarifler bulmak, bu tarifleri Türk damak tadına uyarlamak pek kolay değildir. Pizza yapacağım derken hamuru bol, görünüşü dağınık, tatsız tutsuz ürünler ortaya çıkarmak, işletmenizin başarısız olmasına neden olur. Ancak farklı, özgün, klasik İtalyan pizzasına yakın ürünler üretirseniz müdaviminiz de çok olacaktır. Bu durum akılda kalıcılığınızı ve karlılığınızı da arttırır.

  • Kendi Menünüzü Yaratın

Zincir bir restoranın bayiliğini aldığınızda kendi menünüzü yaratmanız neredeyse imkansızdır. Ancak butik ve lokal bir pizzacı dükkanı açtığınızda kendi menünüzü de yaratma şansınız bulunur. Malzeme, içerik ve tatları karıştırarak farklı damak zevklerine hitap eden pizzalar yaratabilirsiniz. Çok bilinen klasik tatlarla yola çıksanız bile zaman içinde menünüzü geliştirip dikkat çekebilirsiniz.

  • Ekipmanlara Yatırım Yapın

Pizzacı dükkanı açmak istediğinizde en baştan en kaliteli araç ve ekipmanları temin etmelisiniz. Pizza fırını, buzdolabı, mikser, pizza tepsisi, pizza kıskaçı, döner bıçak gibi araçlar elinizin altında mutlaka olmalı. Bu ekipmanları seçerken kullanılmış, ikinci el ürünler yerine sıfır ürünler tercih etmeye gayret edin.

Pizzacı dükkanınızı açarken pizza alanında franchise veren firmalara ulaşmak isterseniz , Firmakuruyorum’un önerilerine de göz atın. İş birliği yaptığımız pizza bayiliği veren firmaları inceleyin, bütçenize uygun franchise / bayilik iş süreçlerinizi kolaylaştırın.

pizza dükkanı nasıl açılır

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans