Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Reklam Tabela Dükkânı Nasıl Açılır?

Firmalar, yaptıkları işlerin bilinirliğini insanlara göstermek ister. Yapılan işlerin ya da müşterilere bir ürün satmak için pazarlama yolunu kullanır. Pazarlamanın en etkili yöntemi ise reklamdır. Reklam vererek firma yaptığı işi tanıtır veya firma reklam sayesinde ürününü satışa çıkarır.

Özellikle de geleneksel pazarda reklam tabela pazarlaması halen aktif rol oynamaktadır. Pek çok işletme sahibi reklam tabela sayesinde yeni ürünlerini görücüye çıkarır. Peki bunu bir hizmet haline getirmeye ne dersiniz? Yani reklam tabela dükkanı açmak istemez misiniz?

Reklam tabela her şeyin tanıtıldığı ve bilgilendirildiği alanlardır. En basitinden bir sakız reklamı için bile tabela kullanılır. Yeni başlayacak bir dizinin ya da sinemanın gösterimi reklam tabela sayesinde duyurulur. Önünden yüzlerce insanın geçmesi bu tabelayı daha da değerli kılar. Geleneksel pazarda tabela reklamcılığı halen revaçtadır. Çünkü insanların dikkatini çekmeyi başaran bir sistemdir.

Reklam tabela dükkanı açmak isteyenler için kısa bir giriş yapmak istedim. Bu konu hakkında az da olsa bilgilendirme yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sektörün içinde ciddi bir potansiyel olması yeni girişimcilerin yatırım yapmasını sağlıyor. Ayrıca reklam tabela sektörünün içinde geniş bir alana yayılması da işin daha da geniş boyutlara taşındığını gözler önüne seriyor. Örneğin, ışıklı ve ışıksız tabela, afiş, branda reklamı gibi çeşitleri çoğaltmak mümkün.

Reklam tabela dediğimizde ayrıca reel pazarda çalışan şirketlerin dükkan işleri de aklımıza gelmektedir. Yani dükkanların isimlerinin yazılı olduğu marka, logo gibi detaylarda yine bu iş sahasına girebilmektedir. Bu işte para olduğunu düşünen pek çok kimsenin açmak istediğini de unutmayın. Büyük hayallerle başlayıp sonu hüsran olmamalı. Bu yüzden işe başlamadan önce iyi araştırma yapılmalıdır. Şimdi reklam tabela dükkanı nasıl açılır? Yazımızın kurulum maliyeti, kar marjı ve eden açmanız gerektiği gibi alt başlıklarına geçiş yapalım.

 

Reklam Tabela Dükkanı Kurulum Maliyeti

Reklam tabela dükkanı açmak isteyenler için maliyetlerin fazla olmadığını söyleyelim. Kurulum maliyetinden çok aylık giderler daha fazla olacaktır. Öncelikle bu işi yapmak istiyorsanız bir adet normal ofis bir adette tabelaların yapılması için bir atölye bulunmalıdır. Müşterileriniz ve sizler için ofis, tabela yapımında ise diğer çalışanlarınız olacaktır. İki katlı dükkan şeklinde bir yer bulduğunuzda sizler için daha iyi olur.

Reklam tabela dükkanının kurulum maliyeti şunlara bağlıdır;

  • Dükkan ve atölye,
  • Makina ve teçhizat,
  • Çalışan işçi,
  • Şirket kurulumu.

Bunların içinde makina ve şirket kurulumuna sadece bir kere para ödeyeceksiniz. Çalışan işçi ve dükkan, atölye ise aylık önemli giderleriniz olacaktır. Kısacası ortalama 20 bin ile 100 bin ₺ arasında bu işe başlangıç yapabilirsiniz.

 

Reklam Tabela Dükkanında Lokasyonun Önemi

Reklam tabela gibi bir işletmeye sahip olacaksanız, lokasyon ikinci planda olmalıdır. Önceliği iş yerine vermelisiniz. Dükkan 2 katlı önü açık bir yerde bulunmalıdır. Tabelaların atölyeden rahat çıkmasını sağlayacak dükkanları tercih etmelisiniz. Özel ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın kolay olacağı konumlarda müşterinin gelmesi açısından avantaj sağlar.

 

Reklam Tabela Dükkanı İşinde Kar Marjı

Tabelacı dükkanı açmak isteyenler için bu işte para var diyebiliriz. Eğer bulunduğunuz yerde size rakip olacak kimse yok ise iyi bir iş tutturabilirsiniz. Bu sayede aylık kazancınızı minimum 5 bin lira yapabilirsiniz.

 

Neden Reklam Tabela Dükkanı Açmalıyım?

Reklam tabela dükkanı açacaksanız bu işi bilmeniz önemli. Bu işi bilenler reklam tabela dükkanı açabilir. Ticari zekası yüksek olan ve iş bağlama konusunda yetenekleri bulunan girişimciler deneyebilir.

 

Sonuç

Reklam tabela dükkanı açmak, göründüğü gibi hem kolay hem zor. Dükkan açmak istediğinizde sıradan işletme kurma adımlarını izleyebilirsiniz. Ancak bu işte bir tecrübeniz yoksa çabucak iflas edebilirsiniz. Az da olsa bu işin içinde bulunan ve plan yapan biri işletmesini büyütebilir. Aynı zamanda kendi reklamını yapmak da önemlidir. Geleneksel ve dijital mecralarda işletmenizi muhakkak duyurmalısınız.


 

Reklam Tabela Dükkânı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans