Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Sanal Mağaza (E-Ticaret) Nasıl Açılır?

Sanal Mağaza nasıl kurulur? E-ticaret işine nasıl başlanmalı? Sanal mağazanın kuruluş maliyeti nedir? Sanal mağazada karlılık ne kadardır?

Sanal Mağaza Nasıl Açılır? Sorusu çok fazla gündeme gelen, arama motorlarında sıklıkla araştırılan bir konudur. Sanal mağaza açmak için başvuranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun ilk sebebi kazancı ciddi oranda artırması ve daha fazla kişiye ulaşma imkânı sağlamasıdır. Sanal mağaza açmak için belirlenmiş birtakım kurallar vardır.

Dijital platformlarda sanal mağaza aracılığı ile yapılan alışverişe e- ticaret adı verilmektedir. E- ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız aşağıdaki evrakları temin etmelisiniz.

  • Vergi Levhası
  • Banka Hesabı
  • Sanalpos Kaydı
  • Domain Sahibi Olmak
  • Hosting ya da Sunucu Edinmek

Sanal mağaza açmak için harekete geçmeden önce kendi hakimiyetinizde olan bir sitede mi satış yapmak istiyorsunuz? Yoksa herhangi bir E-ticaret sitesi üzerinden mi mağaza edineceksiniz buna karar vermelisiniz. İkisi çok ayrı kulvardadır. İsmiyle tanınmış e-ticaret sitesinde sanal mağaza açtığınızda müşteri çevrenizi kısa sürede oluşturabilirsiniz. Yalnız zaten benim markamın portföyü geniş diyorsanız en güzel kendi E-ticaret sitenizi kurmak olacaktır.

 

Sanal Mağaza Açmanın Maliyeti Nedir?

Sanal mağaza açmak için net bilgiye sahip olun. Mesela sosyal ortamlarda yayınlanan pek çok içerik sanal mağaza açmanın maliyetinin çok düşük olduğu algısını oluşturur. Sonuç olarak kazanç sağladığınız bir platformun sizden beslenmemesini beklemek yanlıştır. Sanal mağaza açmanın da görmezden gelinmeyecek bir maliyeti var. E-ticaret sitenizi hangi ürünler üzerine kuracağınız da karşınıza çıkan bedelleri değiştirebilir. Kıyas yapmamanız en iyi olacaktır. Bu siteler kurulduğunda ödediğiniz miktarla her şey tamamlanmaz. Yıllık olarak belli bir ücrete tabii tutulursunuz. Net bir sayı vermek sizi yanlış yönlendireceği için 2020 yılına ait paket ücretlerine göz atmanız doğru bilgiye ulaşma imkânı sağlar.

 

Sanal Mağaza Açarak Nasıl Kar Elde Ederim?

 Sanal mağaza açtığınızda sosyal medya ile de kendinizi desteklemelisiniz. İnternet öyle bir platform ki sosyal ağların birbiriyle entegre olması, web sitenizin iyi yönetilmesi, sanal mağaza reklamınızın kusursuz yapılması kar elde etme sürecinizi iyileştirir. Ürünlerinizin tanıtımını hakkını vererek yapmak, ‘’ beni al ‘’ imajı oluştururken dengeyi sağlamak gerekir. Sizi neden tercih etmeliler? Bunu hedef kitlenize yansıtmalısınız. Markanızı doğru ifade edemiyorsanız danışmanlardan yardım alarak ilerleyebilirsiniz.

 

Sanal Mağaza Tanıtımı İçin Ne Yapılabilir?

Sanal mağaza açmak istiyorsanız, dijital dünyaya adım atmışsanız, reklam gerçeğinden de kaçamazsınız. Rakiplerinize fark atmak istiyorsanız, markanızın avantajlarını eksiksiz aktarmalısınız. Tabii ne yaparsanız yapın bazen keşfedilmek zor olur. Reklamlar burada devreye girer. Sizin satış sayfanız reklam aracılığı ile çok sayıda kişiye ulaşır. Yeterince geri dönüş almak için ise tek reklam yetmez. Düzenli olarak sanal mağaza tanıtımınızı yapmanız gerekir. Sanal mağaza üzerinden satış yapmaya başlamanız sizin bu platformlarla olan ilişkinize bağlıdır. Her sosyal mecraya hâkim olmak ve ürünlerinizi sergilerken net ifadeler kullanmak markanızı daha fazla kişiye ulaştırmanıza olanak tanır. Ürünleriniz hakkında gelen sorulara muhakkak cevap verin ve müşterinize sahip çıkın. Müşteri memnuniyetini belirttikçe katlanan satış sayınıza inanamayacaksınız!

 

Sonuç

Kazancınızı artıracak çözümlere soğuk bakmayın. Tanıtıma ayırdığınız bütçeyi küçümsemeyin. Gelen her sipariş, sattığınız her ürün, kazandığınız tek insan bile markanız adına büyük bir gelişmedir. Sanal mağazacılığı devam ettirmek zordur. Markanız daha önceden tescillenmemişse kabul görmeniz zaman alabilir. Sizi sosyal medya üzerinden takip edenlere küçük sürprizler yapmak, tanıtıcı videolar çekmek güzel bir fikirdir. Dijital ortamda beğenilmek biraz çaba istiyor. Reelde bir işletmeye sahipseniz buradan da sanal mağazanızın açıldığına dair duyuru yapabilirsiniz. Doğru hamleler müthiş sonuçları beraberinde getirir. Sanal mağaza açmaktan endişe duymayın. Çağa ayak uydurun.

 

 Sanal Mağaza Nasıl Açılır?


CorpNeed | Sanal Ofis - Hazır Ofis - Paylaşımlı Ofis

 

OfisSanal | Sanal Ofis - Hazır Ofis - Paylaşımlı Ofis

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans