Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Tekne – Yat Kiralama Şirketi Nasıl Açılır?

Tekne – Yat kiralama işi karlı mıdır?


Mükemmel bir kazanç kapısı olsa da ciddi bir birikim gerektirdiği aşikardır. Bir işe girdiğinizde ne kadar para harcarsanız geri dönüşü de o kadar fazla olacağı bir gerçek. Şimdi sektöre genel bir bakış atalım ve insanlar gerçekten tercih ediyor mu? Sorusunu yanıtlayalım.

Tekne – yat kiralama günümüzde insanların fazlalıkla tercih ettiği bir seçenek. Düğün, doğum günü, parti, iş buluşması, özel yemek ve daha birçok etkinlikler için tekne yat kiralama seçeceği insanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle de son yıllarda insanların çoğunluğu yat ya da tekne kiralama seçeneğini kullanmaktadır. Sadece ülkemizden değil yurtdışından gelen turistlerde ilgi göstermektedir. Tekne – yat kiralama şirketi açmak isteyen bu yüzden oldukça şanslılar.

Genellikle yaz sezonunda kiralık tekne arayanların sayısında artış gözlemlenir. Bunun ilk sebebi ferah bir organizasyon ortamı için tekne ve yatın uygun olmasıdır. Havaların sıcak olması ve akşamları daha serin için insanların bir numaralı tercihi. Fakat kışları da rağbet görmeye başladı. Gerekli koşullar sağlandığı zaman kışında yat kiralama yapmak isteyen müşteriler bulabilmek mümkündür.

 

Tekne – Yat Kiralama Şirketi Kurulum Maliyeti

Tekne ve yat kiralama yukarıda belirttiğimiz gibi revaçta. Fakat kurulum maliyeti sizleri düşündürebilir. İyi bir sermaye ile tekne – yat kiralama şirketi açmak mümkündür. Ciddi bir maddi dayanağınız yoksa bu işe bulaşmak doğru olmayacaktır. Kısacası bu işe giriş maliyeti 1 milyon liradan fazla olduğunu söyleyelim. Farklı yöntemler kullanarak maliyeti belki düşürmek mümkün olabilir. Ama bu da çevrenizin iyi olması gerekli.

Tekne – yat kiralama kurulum maliyeti, kiralama usulü ile yapılabilir. Yani öncelikle sizler tekne veya yat kiralarsınız. Daha sonrasında ise bunu müşterilerinize kiralama yapabilirsiniz. Ancak burada kiralamak isteyen kişileri bulmak gerekli. Oraya koyduğunuz sermaye ise kendini kısa sürede amorti eder. İlk senelerde zorlansanız da rekabet az olduğu için sektörde çabuk yer edinebilirsiniz.

 

Tekne – Yat Kiralama Şirketi İçin Lokasyonun Önemi

Tekne – yat kiralama sektöründe lokasyon için kıyı şeritleri daha fazla tercih edilir. Özellikle ülkemizde Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde tekne yat kiralama işi yapılabilmektedir. Yazın yerli ve yabancı turistlerin bu bölgeleri tercih ettiğini biliyoruz. Bu yüzden kıyı şeritleri tercih edilmelidir. Büronuz şehrin merkezinde olabilir. Ancak büroyu da gene kıyı şeridinde tercih etmek zaman açısından önemli olacaktır.

 

Tekne – Yat Kiralama Şirketi Kar Marjı

Tekne – yat kiralama şirketi açmak için kararınız kesin ise, kazancı düşünmeye başlayabilirsiniz. İş yapmaya başladığınız zaman ciddi gelirlerin size döndüğünü görebileceksiniz. Yaz ve kış tarifesi olarak iki farklı fiyat uygulaması genellikle tercih edilmektedir. Yazın daha çok rağbet olduğu için fiyatlar ona göre düzenlenmektedir. Yine de aralarında çok fark olmamaktadır.

Ortalama bir yat ya da tekne kirası için müşterilerden 2 bin ile 4 bin dolar talep edilmektedir. Haftalık ise 7 bin ile 14 bin dolar arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatlar daha az veya daha çok da olabilir. Buradan tekne ve yat kaptanlarına belli bir gelir ayırmanız gerekli. Masrafları çıktıktan sonra yine iyi bir bütçe size kalacaktır.

 

Neden Tekne – Yat Kiralama Şirketi Açmalıyım?

Rekabetin az olduğu bu sektörde yer alabilirsiniz. İnsanların tercih etmesi ve ciddi gelirlerin bulunması sizleri tatmin edecektir. Kıyı şeridinde oturup iyi bir gelir olanlar açabilir.

 

Sonuç

Evet gelir olarak işletme sahibin tatmin edecektir. Ancak iyi planda yapmak gerekir. Diğer türlü sonuç olumsuz olabilir. Tekne – yat kiralama şirketi kurmak isteyenler reklam ve pazarlamasını da iyi yapmalıdır. İşletme tanındığı zaman gerisi gelecektir.

 

Tekne – Yat Kiralama Şirketi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans