Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Tekstil Atölyesi Nasıl Açılır?

Tekstil atölyesi kurulum maliyeti, tekstil atölyesinde lokasyon seçimi ne kadar önemlidir? Tekstil atölyesinde kar beklentisi nasıldır?

Türkiye’de tekstil atölyesi açmak büyük bir rekabetin içine girmekle eş değer olsa da kazancının yüksek olduğu bir gerçektir. Tekstil atölyesi kurmak için kesin kararlıysanız sermayenizi gözden geçirmeniz gerekiyor.

Atölyenizde çalışmak üzere personel ayarlamanız da işin başlangıcında büyük önem taşımaktadır. Şayet bu işi severek yapacağınıza inanıyorsanız ve vaktinizde varsa düşünmede girişimde bulunmak yararınıza olacaktır.

 

Tekstil Atölyesi Kurulum Maliyeti Nedir?

Tekstil atölyesi için net bir fiyat belirlemek doğru olmayacaktır. Sizin sermayenize ve hayalinize göre kurulum maliyeti değişkenlik gösterebilir. Tekstil atölyesinin verdiği hizmete göre çıkardığı maliyet de artar yahut azalır. Teksil atölyenizde kullanacağınız makinaların kalitesi, işçilerin talep ettiği ücret gibi kriterlerde bu maliyeti değiştirecektir. Elinizdeki parayı iyi değerlendirmek ve orta seviyede bir tekstil atölyesi kurmak için daha önce bu işi yapmış, deneyimli kişilerden fikir alabilirsiniz.

 

Tekstil Atölyesinde Lokasyonun Önemi

Pek çok girişim fikrinde olduğu gibi tekstil atölyesi kurmadan önce lokasyonun önemi de düşünülmelidir. Bu atölyelerin gürültülü oldukları da hesaba katılarak uygun bir alanda bol bir yapı kiralanmalı yahut satın alınmalıdır. Çevredeki insanlara rahatsızlık vermemek, gereksiz yere tatsızlık çıkarmamak için daha başlangıçta lokasyon üzerine düşünülmelidir. Tekstil atölyelerinin çoğu gürültü üzerine yapılan şikayetler sonucu kapatılmaktadır. Şehirden uzak bir yere atölye açmak fikri bu yüzden mantıklıdır. Yalnız burada şunu da hatırlatalım. Şehrin dışında bulduğunuz yapının kirası uygun olabilir ama şehir merkezinde yaşayan personel için ulaşımı karşılamanız gerekecektir.

 

Tekstil Atölyesinde Kar Marjı

Tekstil atölyesi düzenli ve sabit bir kar bırakmayabilir. Öncelikle kazanmaya odaklanmalı ve elinizden geldiğince kendinizi bu sektörde duyurmaya çalışmalısınız. Kar elde etmeden önce, tekstil atöyenizi kurarken harcadığınız miktarı elde etmek ve dsaha sonra üzerine koymak için çabalamanız doğru olacaktır. Her ay giderlerinizi not etmeniz ve sabit olan harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önemlidir. Doğru çizgide ilerlediğinizde daha çabuk kara geçersiniz.

 

Neden Tekstil Atölyesi Açmalıyım?

Tekstil atölyesi günümüzde iş yapabilme potansiyeli yüksek bir meslek ağıdır. Ülkemizde tekstil atölyesi kurmak zor değildir. Tekstil atölyenizi nerede kuracağınıza, kaç işçi çalıştıracağınıza karar verip bir an önce icraata geçmek önünüzü görmenizi de hızlandırır. Tekstil işi zamansız bir iştir. Titiz çalışıldığında kısa sürede kar bırakacağı da bir gerçektir. Tekstil astölyesi kurucularını da devlet bazı konularda destekliyor. Durum böyle olunca da bu iş için daha hevesli başlangıç yapılıyor. Bu iş için bulunduğunuz konumu da göz önüne alarak hang konularda devlet desteği alabilirsiniz araştırma yapmak iyi olacaktır.

 

Sonuç

Tekstil atölyesi açmak aklınızı kullandığınızda çok maliyetli bir iş değildir. Bu işe ilk etapta büyük bir hevesle girip sonunda hüsranla iş yerlerini kapatan çok oluyor. Böyle olmaması için gözü açık bir şekilde ilerlemelisiniz. Tekstil atölyeniz için yapacağınız yatırımları doğru bir şekilde düşünmelisiniz. Örneğin sıfır makine almak yerine ikinci el ama temiz makinalar almak maliyetinizi ciddi düşüreceğinden kazancınızı da destekleyecektir. Atölyenize işçi alımı yaparken sorumluluk sahibi kişileri görev başına geçirin. Işçilerinizi asla kaçak çalıştırmayın. Nitelikli bir iş yerine sahip olmak için çalışanlarınızla olan iletişiminizde kuvvetli olmalıdır. Daha önce bir işletmeyi yönetmek konusunda deneyimli değilseniz çevrenizde bu konuda akıl hocalığı yapabilecek birileri varsa mutlaka yardım alın. Girişim fikriniz tekstil atölyesi açmak yönündeyse borç yapmadan açabilmeniz önemlidir. Bir sıfır yenik işe başlamak moral olarak da size iyi gelmeyecektir. Yalnızca kendi mal varlığınızla bu işi yapabilmek stres yönetiminiz için de doğru bir karar olacaktır.


 

Tekstil Atölyesi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans