Firma Kuruyorum

Terzi Dükkanı Nasıl Açılır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 

Günümüzde halen iş kurma fikirleri kendine yer buluyor. Yeni girişimciler farklı sektörlerin içinde kendine yer bulmaya çalışıyor. İş kurmak isteyenlerin genellikle az sermaye ile bir dükkan açabilmek. Az sermaye ile küçük bir iş yeri de olsa kendi işini yapabilmek oldukça önemli. İşte bu yazımızda sizlerle az sermaye ile küçük bir iş alanını konuşacağız. Terzi dükkanı açmak isteyen herkesi bu yazıyı okumasını bekliyorum.

Terzilik günümüzün değil geçmiş ve geleceğin bir mesleğidir. Yüzyıllardan beri terzilik mesleği devam etmiştir. Ayrıca terziler bir zanaatkar olarak da kabul edilebilir. Eskiler için bir zanaat şeklinde bilinir. El emeği göz nuru olması terzilik mesleğini daha da eşsiz kılıyor. Gıda nasıl vücudun bir gerekli ihtiyacı ise, giyinmek de fiziksel olarak bir gerekliliktir. Bu yüzden terzilik mesleği eskiden beri var olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle ileriki yıllarda terzilik değişme ihtimali olsa da her zaman olacaktır. Neyse kısa bir bilgilendirmeden sonra asıl şirket kurma işine bir göz atalım.

Terzi dükkanları genellikle mahallelerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Terzi dükkanı sadece o mesleği icra etmez. Ayrıca toplumun içinden biri gibi sayılır. Pek çok kişi terzi dükkanlarında muhabbete dalıp gitmiştir. Terzi dükkanları samimi ve sıcak dostluklarında yaşandığı yerlerdir. Bu yüzden terzi dükkanı açmak isteyenler çevresiyle de bir bağ kurmalıdır. Severek ve isteyerek yaptığınızda bu meslekte önünüz açık olacaktır.

Terzi dükkanı nasıl açılır? Terzi dükkanlarının kurulum maliyeti nedir? Terzi dükkanı kurarken gerekli evraklar nelerdir? Sorularının yanıtına geçelim.

 

Terzi Dükkanı Kurulum Maliyeti

Terzi dükkanı kurmak az maliyetle yapılabilecek işlerin başında geliyor. Sermayenizin az bir kısmıyla bu işe atılabilirsiniz. Ustalık belgesi, iş yeri kira sözleşmesi, belediye izni gibi standart iş kurulum prosedürleri bu meslek içinde geçerlidir. Resmi evrak işlerinizi hallettikten sonra, makine ve teçhizat konusunu halledebilirsiniz.

Terzi dükkanı açmanın maliyeti yaklaşık olarak 15 ₺ ile 40 bin ₺ arasındadır. Daha büyük ve geniş kapsamlı yer için fiyatı arttırabilirsiniz. Ama normal şartlarda 15 bin ile 20 ₺ arasında bir iş yeri başlangıçta size yetecektir. Hatta daha öncesinde bu işi yapan ya da evinde terzi makinesi olanlar maliyeti daha da aşağıya çekebilir.

 

Terzi Dükkanı Lokasyonun Önemi

Terzi dükkanı mahalle, sokak ve cadde gibi merkezi konumlara yakın yerlerde seçilebilir. Özellikle de mahalle kültürünün daha fazla olduğu bölgelerde iş yapma potansiyeli olacaktır. Herkesin birbirini tanıdığı ve beraber vakit geçirdiğiniz bir ortamda bu işi yapmak kolay olur. Aynı zamanda çevrenizde terzi dükkanı bulunmayan ve kalabalık mahalle de açılması mantıklıdır.

 

Terzi Dükkanı Kar Marjı

Terzi dükkanı açmak isteyenlerin en kazançlı noktası kar marjıdır. Direkt olarak kendi işinizi yapacağınızı düşündüğünüzde ekstra çalışan gideri olmayacaktır. Aile dükkanı şeklinde bir konsept uyguladığınız taktirde kazanç her zaman cepte kalacaktır. Tamamen el emeği işçilik olduğundan dolayı da kar marjları yüzde 50’leri geçecektir. Bu sayede aylık ortalama 3 bin ile 5 bin lira arasında olabilir. Bu miktar zamanla daha artabilir.

 

Neden Terzi Dükkanı Açmalıyım?

Terzilik zanaatını biliyorsanız bir iş yeri açabilirsiniz. Daha önceleri bu meslek dalında çalıştıysanız kendinize ait bir dükkan temin edebilirsiniz. Kısacası bu işi seviyorsanız terzilik mesleği ile uğraşabilirsiniz.

 

Sonuç

Terzilik, günümüzde halen hatırı sayılır bir meslek. Mahalle kültürünün sürdüğü beldelerde revaçta bir iş imkanı olabilir. Eliniz bu işe yatkınsa ve ufak bir sermaye ile başlamak istiyorsanız olabilir. Ama her zaman iş yeri açmadan iyi araştırma yapmak gereklidir. Terzi dükkanı açmak isteyenlerin bu konuları dikkate almaları gerekir.


 

Terzi Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2022 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans