Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Tesettür Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

Tesettür giyim mağazası açmak için maliyet ve lokasyon seçimi hakkında bilgiler veriliyor. Tesettür mağazasında kar beklentisi ne düzeydedir?

Giyim üzerinde bir mağaza açmak karar verdiğinizde önünde birden fazla seçenek çıkar. Tüm hepsini yapabilmek yeni bir girişimci için zor olabilir. Bu yüzden giyim sektöründe yeni bir iş yeri açmak isteyenler belli bir alanı seçer.

Kendi içinde kategorilere ayrılan giyim sektöründe iç çamaşırı, pantolon, gömlek gibi farklı kategoriler yer alır. Ama bazı alanlar ise tamamen farklıdır. Tesettür giyim mağazası bu sektörün içinde son yıllarda revaçta olan bir yenilik. Peki tesettür giyim mağazası nasıl açılır?

Tesettür giyim mağazası açmak diğer tüm iş yeri prosedürleriyle hemen hemen aynıdır. İş yeri izin belgesi, belediye işlemleri, dükkan kira sözleşmesi gibi evrak işlerini kapsamaktadır. Evrak işlemlerini hallettikten sonra istediğiniz ve hayalini kurduğunuz dükkanı açabilirsiniz.

Kurulum işlemlerinden çok sektörün gidişatına da değinmek isterim. Ülkemizde tesettür giyime olan merak günden güne iyice fazlalaştı. Önceden belli ve kısıtlı yerlerde tesettür giyim mağazası bulunabiliyordu. İnsanlar için seçenekte oldukça azdı. Fakat günümüzde onlarca mağaza açıldı ve açılmaya da devam ediyor. Oluşan talebi karşılayabilmek için bu iş alanında yeni girişimciler başlangıç yapıyor. Ancak iyi bir fizibilite oluşturmak şart.

Sektörün revaçta olması kar yerine sizi zarar ettirebilir. Ticari olarak bir deneyim kazanan kişilerin daha çabuk alışacağı ve giyim sektöründen gelenler için daha çabuk adapte süreci olacağını belirtelim. Ancak daha önce böyle bir işe girişmemiş birisi için oldukça riskli olabilir. Mağaza açmadan önce araştırma ve ön hazırlığınızı muhakkak yapın.

 

Tesettür Giyim Mağazası Kurulum Maliyeti

Giyim sektörü olduğu zaman kurulum maliyeti insana kesenin ağzını açtırır. Düşük bütçelerle bir dükkan açmak oldukça zordur. Böyle bir sektörün içine giriş yapacak biri için maliyet birinci önceliği olmalıdır. Ciddi bir maliyet sırf mağaza için ayrılmalıdır. Tek tek maliyetlerin hepsini kaleme aldığımızda da ortaya 100 bin lira gibi bir rakam çıkıyor. Ortalama bu şekilde bir paranın olması gerekir. Ancak 75 bin lira gibi dip bir fiyat olabileceği gibi 200 bin liraya kadar da tavan fiyat görülebilir.

Tesettür giyim mağazası kurulum maliyeti için ürün ve dükkan kiraları önemli kısmını oluşturur. Ayrıca ışıklandırma sistemlerinin de fazla kullanılması aylık faturaya ciddi şekilde yansır. Çalışan giderleri ve vergi gibi kalemleri de düşündüğünüzde iş ciddi boyutlara ulaşır. Ayrıca belli bir süre iş yapamayacağınızı da hesaba katmalısınız. Yani işin gerçeği temkinli davranmak da fayda var.

 

Tesettür Giyim Mağazasında Lokasyonun Önemi

Tesettür giyim mağazası açmak için lokasyon tercihi çok önemlidir. Özellikle de kadınları ilgilendiren bir giyim alanı olduğu için lokasyonu ona göre seçmelisiniz. Kadın daha fazla uğradığı bölgeler tespit edilmeli ve buralarda yer alan mağazalar tutulmalıdır.

 

Tesettür Giyim Mağazasında Kar Marjı

Yukarıda saydığımız sektör girişi, lokasyon önemi ve kurulum maliyeti ile içinize şüphe girmiş olabilir. Ancak güzel bir hizmet sağladığınız zaman ve ürünlerin kalitesini tutturduğunuzda satılmayacak hiçbir şey yoktur. İyi karlar edebilmek için müşteri memnuniyetini ön planda tutarsanız kazançlı olacağını göreceksiniz. Satılan ürünlerin çeşidine göre yüzde 30 ile 50 arasında bir kar marjı yakalamak mümkün.


Neden Tesettür Giyim Mağazası Açmalıyım

Giyim sektöründe yeni bir alan isteyenler tesettür giyim mağazası açabilir. Daha farklı bir alanda çalışmak için iyi bir fırsat olabilir. Tesettür giyim sektörü de başlı başına bir iş sahası olması açma nedenlerinden biridir.


Sonuç

Tesettür giyim mağazası açmak kar marjının yüksek olduğu iş alanlarından biridir. Revaçta olmasının yanında rekabetinde olacağı unutulmamalı. Ancak bu işi e - ticaret noktasında yapanlar için güzel bir fırsat oluşabilir. Kampanya ve yenilikler katarak sektörün genişlemesine katkı sağlayabilirsiniz.


 

Tesettür Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans