Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Toptan Market Nasıl Açılır?

Toptan market nedir? Toptancılıkta karlılık nasıldır? Toptan market için lokasyon nasıl olmalaıdır?

Toptancılık market anlayışı günümüzde çok genişledi ve genişlemeye de devam ediyor. Hem ticari işletmeler hem de bireysel müşteriler toptan marketlerden alışveriş yapıyor. Bu imkanı toptan marketlerinin sağlaması da müşteriler tarafından olumlu karşılanıyor.

Ülkemizde toptan marketçilik alanında iş yapan birden fazla işletme var. Toptan market açmak isteyenler günümüzde daha çok imkana sahipler. Bu alanda başarı yakalama ihtimali yüksek.

Toptan marketlerin en önemli avantajı uygun, ekonomik ve hesaplı fiyatların olması. Bu yüzden özellikle de ticari işletmeler toptan alışverişi tercih etmektedir. Son zamanlarda bireysel müşterilerde bazı ürünleri toptan şekilde alıyor. Bu sektöre girecek olanlar için iyi bir alan oluşturmak gerekir. Toptancılık geniş bir satış alanında yapıldığı gibi sadece belli bir ürün gamının satışını gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin sadece gıda ya da kozmetik üzerine toptan satış yapabilirisiniz. Tüm ürünlerin bulunduğu satışlarda yapabilirsiniz. Ayrıca giyim sektörü de toptancılığın en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Toptan satış yapmak isteyenler için diğer bir alternatifte e – ticarettir. İnternet üzerinden toptan satışlarla ciddi gelirler sağlanabilmektedir. Hem reel pazarda hem de dijital ortamda yer alarak sektörde iyi bir yer edinmek mümkün hale gelebilir. Diğer bir seçenek ise bayilik satın almak. Toptan marketçilik yapan bilindik markaların bayiliğini üstlenebilirsiniz. Hangi il ya da ilçede iş kuracaksanız, ona göre bayilik alarak toptan market açmak hayalini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Toptan Market Kurulum Maliyeti

Toptan satış dükkanı kurulum maliyeti yapacağınız işle doğrudan alakalıdır. Sektör tercihi öncelikle dükkan ya da depo gibi bir yer seçmenizi etkiler. Toptan bir satış olacağı için genellikle depolar tercih edilir. Ama deponun olduğu yerde aynı zamanda satış yapılacaksa dizaynı ona göre şekillendirmek gerekir. Tüm bunları hepsi maliyettir. Ama giyim sektörü gibi sadece toptan satış yapacaksanız sıradan bir depo işinizi görür. Bu da maliyeti aşağıya çeker.

Hem toptan hem de perakende satışı gerçekleştirecek girişimcilerin dikkatli bir plan hazırlaması önemlidir. Gıda sektöründe satış yapacaklar için ürünler yine toptan şekilde bireysel ve ticari işletmelere satılabilir. İşin dijital boyutunu da düşündüğümüzde maliyet için belli bir maddi kaynak olmalıdır. Bu maddi kaynak yapılacak işin önemli kısmını oluşturur.

Kısacası 100 bin ile 300 bin arasında bir maddi kaynakla toptan market açmak işine girişebilirsiniz. Ancak daha küçük ve orta ölçekli için 50 bin lirayla da başlangıç yapmak mümkün olabilir. Bunun için saha çalışması ve araştırma yapın derim.

 

Toptan Market Lokasyonunun Önemi

Toptan satış yapacak bir işletmenin lokasyonu genellikle ikinci planda olur. Toptan satış yapıldığı için ticari alanların yoğunlukta bulunduğu yerler tercih edilebilir. Ancak bireysel müşteriye de sahip olanlar için merkeze yakın bir konum tercih etmek de fayda vardır. İnsanların kolay ulaşabileceği yer olmalıdır. Ayrıca geniş bir park alanına sahip lokasyonda avantajlı olur.

 

Toptan Market Kar Marjı

Toptan satışlarda kar marjı ürüne göre değişiklik gösterir. Fazla satışlarla toptan market anlayışında kazanç fazlalaşır. Özellikle gıda sektöründe bayilik aldığınızda isimle beraber kazancınız fazla olabilir. Toptan market açmak günümüzdeki avantajını kullanarak iyi gelir elde etmek mümkün.

 

Neden Toptan Market Açmalıyım

Perakendecilik işleriyle uğraşmak istemeyenler bu sektöre seçebilir. Müşteriye direkt olarak toptan satış verir ve fazla zaman kaybı yaşamaz. Toptan satış sayesinde müşteri ile olan ilişki daha az olur. Bu nedenlerle toptan market açmak fikri mantıklı gelebilir.

 

Sonuç

Toptan market açmak işletme sahibine belli avantajları getirebilir. E – ticaret ortamında da sadece toptan yapılması satışların daha çabuk ve kolay gerçekleşmesini sağlar. Gıda için bayilik sistemi bütçeye göre düşünülebilir.


 

Toptan Market Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans