Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Tur Şirketi Nasıl Kurulur?

Neden bir tur şirketi açmalıyım? Tur şirketlerinde kar marjı nedir? Tur şirketi kuruluş maliyetleri hangi düzeydedir?

Tur şirketi açmak için harekete geçmek istiyorsanız bu makalemizi mutlaka okuyun. En karlı iş fikirleri arasında bulunan tur şirketi açmak kesinlikle canlı bir sektöre merhaba demektir. COVID – 19 döneminde bile turizm sektörünün bitmemesi için çok çaba sarf edildi.

Konu yalnızca seyahat değil. Tur şirketi açmak yaşama biçimi tamamen gezmek olan kişilerin de işine yaramaktadır. Herkesin şahsi arabası olmayabilir. Kaldı ki turlar kapsamlı hizmet verdiği için de daha çok tercih edilmektedir. Bu hizmetlerden en iyisi, tur şirketine ait bir rehberin olmasıdır. Gezdikçe öğrenmek isteyenlere harika bir alternatif olan turlar son zamanlarda popüler olmaya başlamıştır.

Tur Şirketi Açmanın Maliyeti

Yeni bir işe girişirken sermayenin önemi tartışılmaksızın büyüktür. Her zaman ortaya çıkan tahmini maliyetin yaklaşık 20 bin lira üstü gözden çıkarılmalıdır. Günden güne zamlanan fiyatlar anlık maliyet hesabının doğru olduğunu göstermektedir. Öncelikle iyi bir tur şirketine gidip ne kadar ve ne için harcamanız gerektiğine dair bilgi alın. Tur şirketi açmak için sizden bazı belgeler istenecektir. Bu evrakları alırken de cebinizden bir miktar para eksilecektir. Yaklaşık 300 bin liralık bütçe sizi ilk etapta idare eder. Tur şirketi otobüssüz olmaz. Ulaşım araçlarında eksiklik olmamalıdır. Otobüsleri kiralamak ya da satın almak için uzunca düşünmelisiniz. Kiraladığınızda mı yoksa satın aldığınızda mı sizin işinize gelecek kesinlikle düşünün. Tek seferde büyük paralar kaybetmektense küçük ama sağlam adımlar atıp kazanmaya odaklanmak en iyisidir.

 

Tur Şirketi Açarken Lokasyonun Önemi

Tur şirketini geniş bir alan üzerinde konumlandırmalısınız. Otobüslerin giriş çıkışlarını düşünerek müşteriyi daraltmayacak lokasyon seçimi önemlidir.  Şehrin göbeğine değil de çıkışına yakın bir yere tur şirketi açmak isabetli olacaktır. Düzenlediğiniz turların duyurusunu iyi yaptığınız takdirde çok sayıda kişiden dönüş alabilirsiniz. Tur şirketinizin prestiji artsın istiyorsanız lüks yerlere yakın bir konumu tercih etmelisiniz. Sizin hedefinizdeki kişilere yakın olmalısınız. Fiyatlandırmanıza uygun olmayan bir lokasyonda bulunmak şirketinizin kısa sürede iflas etmesine de sebep olabilir. Olumlu düşünürken olumsuzlukları atlamadan ilerleyin.

 

Tur Şirketi Kar Marjı Nedir?

Bu soruya hemen cevap verelim. Tur şirketlerinin kâr marjı yüksektir. Düzenlenen tur serilerine göre aylık ortalama 50 bin lira kazanma imkânı vardır. İşletme sahibi kişiler reklamlarını iyi yaptıkları müddetçe müşteri bulmakta da sıkıntı çekmeyecektir.

 

Neden Tur Şirketi Açmalıyım?

Zevkler ve renkler tartışılmaz demişler. Tur deyince akla ilk gelen tatil yapmak olsa da her tatilin içeriği aynı değildir. Kimi kültür sanat etkinliklerinin peşinde koşar. Kimi ise eğlenmek ve son y az güneşini kaçırmamak için deniz olan bir yer tercih eder. Tur şirketi işletmek inanılmaz keyiflidir. Çok fazla insan tanırsınız. Çevreniz genişledikçe daha çok kazanç elde edersiniz. İnsanların mutluluklarına aracı olarak para kazanmak iyi hissettirir. Zaman zaman öyle müşterileriniz olur ki kendi araçlarını değil sizin düzenlediğiniz turu tercih ederler. İyi ki tur şirketi açmak fikrini elememişim demek için halkla ilişkileriniz iyi seviyede olmalıdır. Turizm sektörünün gün geçtikçe ivme kazanmasını da hesaba katarsanız bu sektör kesinlikle çok hareketli... Durmayı sevmiyorsanız tur şirketi açarak iyi gelir elde edersiniz.

 

Sonuç

İyi bir tur şirketi müşterilerinin taleplerine kulak vermelidir. İnsanlarla iletişimde kalmak sizi sıkmıyorsa bu işi yapabilirsiniz. Rakiplerinizi takip ederek indirimli turlar düzenleyebilirsiniz. Doğru reklam mantığıyla ilerlediğinizde kısa sürede tanınmaya başlarsınız. Müşterilerinizin konforuna önem verdiğinizi onlara hissettirin. Tur şirketi kurmak tamamen teknik bir iştir. Sosyal çevrenize güveniyorsanız hiç düşünmeden tur şirketi kurabilirsiniz.


 

Tur Şirketi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans