Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) Nasıl Açılır?

Ucuzluk dükkanı açarken nelere dikkat edilmeli? Japon Pazarı için lokasyon seçiminin önemi nedir? Japon Pazarında kar marjı nedir?

Geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenek haline gelen ucuzluk dükkanı açmak halen mantıklı mı? Bu işe girmek için tam zamanı mı? Yoksa revaçta olan bu girişimcilik için her şey bitti mi?

Japon pazarı olarak da bilinen ve ülkemizde oldukça rağbet gören ucuzluk dükkanları, yıllar geçmesine rağmen popülerliğini kaybetmiyor. Bundaki en büyük etkenlerden biri her ürünün bu dükkanlarda olması ve fiyatlarının uygun oldukça düşük tutulması. Kafanızı hangi yöne çevirirseniz çevirin bir tane ucuzluk dükkanına denk gelirsiniz. Özellikle de e ticaretin fazla yaygın olmadığı dönemlerde kurulan japon pazarları bu işin ekmeğini yedi.

Eskiden bu sektörde ekmek yiyenler epey fazla olsa da halen günümüzde japon pazarı açmak isteyenler var. Ve bunlarda kurduğu konuma ve oluşan talebi göz önünde bulundurduğumuzda kazançlı olduğunu söyleyebiliriz. Yani yapılan işin sıklığına ve çoğunluğuna bakılmaksızın yeni işletmelere kuruluyor. İyi kazanç sağlayan olduğu gibi riskli geçirenlerde var.

 

Subwoo

 

Japon pazarları ilk çıktığı zaman genellikle 1 liraya ürünler satılıyordu. Daha sonra ürünlere zam gelmesi ve çeşit kazanmasıyla birlikte bir milyoncular, “Ne alırsan 3,5” ya da “Ne alırsan 5 lira” şekline döndü. Bu süreç geliştikçe şimdilerde ne arasanız var kıvamına geldi. Adı bir milyoncu ama 10 liraya, 20 liraya ürünlerde var.

Bir milyoncu dükkanı nasıl açılır? Ucuzluk dükkanı nasıl açılır? Franchise şeklinde bayilik almak mümkün müdür? Sorularına yanıtlar verelim.

 

Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) Kurulum Maliyeti

Ucuzluk dükkanı kurulum maliyeti bakımından oldukça uygundur. Fazla bir sermayeniz olmasa dahi bir japon pazarı açabilirsiniz. Ciddi kurulum maliyeti gerektirmeden açacağınız dükkanlar aynı zaman iyi kar marjları bırakır. Dükkanı tamamen dolduracağınızı düşünseniz bile 100 - 150 bin liranın altında bu işi halledebilirsiniz.

Ortalama 60 – 70 bin lira gibi bir rakamla japon pazarı açmak mümkün. Ancak tutacağınız dükkan 2 ya da 3 katlı ise ve her türlü eşyayı koyacaksanız, fiyat artar. 150 bin liranın üstüne de çıkarak bir milyoncu dükkanı açabilirsiniz. Bu maliyetlere aldığınız eşya, dekor, elektrik, su ve ısıma giderlerini de dahil edebilirsiniz. Ancak kurulumdan sonra her ay su, elektrik, ısınma giderleri ve çalışanları maaşları olacağını unutmayın.

 

Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) İşinde Lokasyonun Önemi

1 milyoncu dükkanını önemli kılan bir şey varsa o da konumdur. Çünkü etrafımızda gördüğümüz pek çok japon pazarının konumu oldukça iyidir. Hep göz önünde ve insanların kolay ulaşabileceği bir konumdadır. Bu sayede işletme sahibinin kazancı daha fazla olabilmektedir. Ayrıca insanların ulaşabilme imkanı da kolaydır. Hem işletme sahibi için hem insanlar için japon pazarlarının konumu önemlidir.

 

Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) İşinde Kar Marjı

Japon pazarı açmak karı yüksek işlerden biridir. Özellikle de birçok ürünü toptan alacağınızı düşünürsek sizler için avantajlı olacaktır. Franchise sistemi ile bayilik alarak da kar marjınızı iyice genişleyebilmek de mümkündür. Bu alanda bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. Kendi isminizle bile mağaza açsanız yine belli bir gelir elde etmek mümkün. Ortalama olarak 5 ile 15 bin lira arasında net gelir sağlanabilir. Bu lokasyon, bayilik sistemi gibi durumlara bağlıdır.

 

Neden Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) Açmalıyım

1 milyoncu dükkanı açmak kulağa hoş gelen bir fikir. İlk başta sorduğumuz soruya cevaben de günümüzde halen açılabilmektedir. Düşük sermayesi olan ve bu işin yaparım diyenler için denenebilir.

 

Sonuç

Ucuzluk dükkanı açmak isteyenler için yol gösterici bir rehber oldu. Son olarak bu işte başarılı olmanın kilit anahtarı lokasyon olduğunu bir kez daha vurgulayalım. Ayrıca satacağınız ürünler ne kadar fazla olursa müşterilerde o kadar çok sizi tercih edecektir.

 

Ucuzluk Dükkanı (Japon Pazarı) Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans