Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Video Oyun Şirketi Nasıl Kurulur?

Oyun şirketi açtığınızda büyük bir yatırım yapabilirsiniz. Ancak işler iyi gidince bu yatırımın karşılığını kat be kat fazlasıyla alabilirsiniz.

Her geçen gün yenilenen teknoloji sayesinde iş alanları daha da genişliyor. Henüz insanların keşfetmediği pek çok meslek karşımıza çıkabiliyor. Günümüzün ve geleceğin mesleklerini teknoloji ile bağdaştırmak zorunda kalıyoruz.

Genç girişimcilerin teknolojiye yönelmesi sayesinde iş imkanları kuranların oranı artıyor. Son 20 yılın en çok öne çıkan popüler mesleklerinden biri de oyun şirketi kurmak.

Büyük küçük herkesin oyunlara karşı meraklı olduğunu biliyoruz. Özellikle online ve mobil oyunlar son zamanlarda trend haline geldi. Bazı insanlar günün belli bir kısmını oyun oynayarak geçiriyor. Hatta bu işten para bile kazanan var. Bunları gören girişimcilerde başta mobil olmak üzere farklı platformlara oyun geliştirmek istiyor. Hatırlayacağınız üzere geçen sene bir Türk oyun şirketi satılmıştı. 1,8 milyar dolar gibi rekor bir ücrete satışı gerçekleşmişti.

Video oyun şirketi kurmak isteyenler şimdi bu satışın haliyle yaşıyor, olabilir. Bir daha neden yapılmasın, diye düşünebilirsiniz. İyi ve kaliteli bir platform yapıldığı sürece elbette ses getirebilir. Eğer altyapı uygunsa yen girişimcilerde sıfırdan başlayabilir. Video oyun şirketi nasıl kurulur? Sorusunu herke merak ediyordur.

Oyun şirketi açmak için öncellikle belli bir birikime sahip olmak gerekir. Herkes bu işe kalkışmaz. Daha liseden hatta ortaokuldan başlayan bir serüven olmalıdır. Başarı hikayesine alt tabakadan başlanmalıdır. Ancak zengin bir iş adamı potansiyel gördüğü kişileri toplayarak da ekip oluşturabilir. Bu sayede hedefe gidebilmek mümkün olur.

 

Video Oyun Şirketi Kurulum Maliyeti

Video oyun şirket açmak işinin en can alıcı noktası sermayedir. Bu işler için ciddi paralar gerekebilir. Geniş kapsamlı bir oyun platformu kurmak istiyorsanız sermayeniz iyi olmalıdır. Basit bir mobil oyunu içinde yine ortalama sermaye olmadan yapılamaz. Oyun şirketi; Anonim, Limited ya da şahıs şeklinde kurulması daha mantıklıdır. Geleceğe dönük düşünüldüğünde Limited en mantıklı tercih olacaktır.

Oyun şirketinin kurulum maliyeti için bir şey söylemek oldukça zordur. Burada genç bir girişimci olduğunuzu düşünürsek devlet destekli hibe ve kredilere başvuru yapmak en mantıklısı olacaktır. Diğer türlü 100 bin liradan 5 milyon liraya kadar bir fiyat çıkabilir. Ancak bir demo veya ön bir prova yaparak işin olma ihtimaline bakılmalıdır. Bunun için sadece iyi bir bilgisayar temin etmeniz yeterli olacaktır.

 

Video Oyun Şirketi İçin Lokasyonun Önemi

Büyük ölçekli bir oyun şirketi için plaza ve rezidans gibi yerlerde ofis kiralamak gerekir. Bu tarz lokasyonlar çalışanların kolay ulaşmasını sağlar. Ayrıca farklı kişilerin ziyaret etmesinde de iyi bir itibar bırakır.

Doğrudan bir satış yapmayacağınız için cadde, sokak veya çarşı gibi mekanlarda tercih yapılmamalıdır. Geniş ve ferah bir ofis işinizi rahatlıkla görür.

 

Video Oyun Şirketi Kar Marjı

Oyun şirketi açtığınızda büyük bir yatırım yapabilirsiniz. Ancak işler iyi gidince bu yatırımın karşılığını kat be kat fazlasıyla alabilirsiniz. İyi bir ekip kurduğunuzda milyon dolarlara varan bir kazanç elde etmek mümkün. Sadece bir mobil uygulaması ile bile kar marjını istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz. Burada sadece kullanıcıların oyunu benimsemesi gerekir. Sevilen ve çabucak insanların adapte olacağı oyunlar üzerinde durulabilir. Standart bir başlangıç seviyesinde ise ilk zaman kazanç beklemek doğru olmaz. Fakat zamanla yıllık kazancınız belki 100 bin liraya kadar çıkabilir.

 

Neden Video Oyun Şirketi Açmalıyım

Video oyun işlerine meraklı iseniz, bu alanda ilerleyebilirsiniz. Yazılım, kodlama ve oyun sistemlerini oluşturma konusunda tecrübeye sahip biri video oyun şirketi kurabilir.

 

Sonuç

Günümüz ve geleceğin meslekleri arasında video oyun sektörünü ele aldık. Bunu bir şirketleşme haline getirerek geliştirmek mümkün. Video oyunu şirketi kurmak isteyenler sadece sermaye konusuna dikkat etmelidir. Bu konuyu sponsor ya da bir yatırımcı ile çözüldüğünde bir şeyler yapabilir.


 

Video Oyun Şirketi Nasıl Kurulur?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans