Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Yapı Denetim Şirketi Nasıl Açılır?

Yapı denetim şirketinin kuruluş maliyetleri nasıldır? Yapı denetimi şirketinde kar marjı nedir?

Bir girişimcilik fikrini daha sizlerle paylaşmak için araştırmalarımızı yaptık. Bu başlığımızda Yapı Denetim Şirketi nasıl açılır detaylarını inceleyeceğiz. Her şirket gibi yapı denetim şirketinin de kuruluş aşamaları var. Kurumsal ve büyük bir girişime adım attığınızı unutmadan hatırlatalım.

Türkyie’de yapı denetim şirketi açmak isteyenleri pek çok prosedür bekliyor. Danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde işleriniz kolaylaşacaktır. Şimdi yapı denetim şirketi açmanın genel hatlarını tek tek ele alacağız.

 

Yapı Denetim Şirketi Açmanın Maliyeti

Bu tarz büyük şirketleri açarken mali hesap yapmanın sonucu hiçbir netlik içermeyeceği için bütçenizi yüksek tutmanızda fayda var. Şirketi açarken alacağınız evraklara bile ücret ödenmesi de maliyet hesabını öngörememeniz demektir.  Asgari bir bedel söylemek gerekirse bu devirde yeni bir işe adım atarken 100.000 TL’yi gözden çıkarmalısınız. En ince masrafları hesaba kattığınızda ise bu maliyet biraz daha artacaktır.

 

Yapı Denetim Şirketi Kar Marjı

Şirketinizi açmak için ciddi bir bütçe harcadıysanız ve profesyonel bir kadroyla işe başladıysanız muhtemelen her şey yolunda gidecektir. Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında yapı denetim şirketlerinin denetleyebilecekleri toplam yapı inşaat alanı 360.000 m2’yi geçemez ibaresi bulunur. Yani bunun üzerinden belli bir kar marjı konuşmak doğru olmaz. Yapı denetim şirketini basit bir iş kolu olarak görmemek gerekir. Maliyet ve kar marjı gibi maddi değerler hakkında net bir bütçelendirme yapılması yanlıştır.

 

Yapı Denetim Şirketi Açarken Alınması Gereken İzinler

Şirket kurmaya karar verdikten sonra birbirini kovalayan prosedürler yerine getirilmelidir. Sizlere kolaylık olsun diye yapı denetim şirketi açarken nerelere başvuru yapmanız gerektiğini derledik.  Personel çalıştıracaksanız SGK başvuruları yapılmalıdır. İşyeriniz için ruhsat almadan önce belediyeden izin almanız gerekiyor. Firma kuruyorum blogda daha önce yayımladığımız limited şirket nasıl açılır? Başlıklı yazımızı okuyarak yapı denetim şirketi açmak için de tüyolar alabilirsiniz.

 

Neden Yapı Denetim Şirketi Açmalıyım?

Günümüzde herkes daha iyi para kazanmanın yollarını arıyor. Yapı Denetim şirketi açarak çok para kazanmak mümkündür. Bu tarz büyük girişimler için sabır önemlidir. Sermayeniz yetiyorsa ve kendinizi sabırlı olarak tanımlıyorsanız kesinlikle bu işe girişmelisiniz. Hemen pes etmemeli doğru hamleler yaparak ilerlemelisiniz. Sağlam bir iç çevresi oluşturmak bu sektörde önemlidir. Akmasada damlar diye düşünenlerdenseniz bu işin zaman gerektirdiğini unutmayın. Biraz bekleyeceksiniz ve mükafatını alacaksınız.

 

Sonuç

Her mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Bardağın dolu tarafına odaklanmalısınız. Yapı denetim şirketi açtıktan sonra kendinizi bu sektörde iyi tanıtmaya bakın. Siz sağlam durdukça müşterilerinizin de size olan güveni artacaktır. Denetim süreci bazı gerginliklerin çıkmasına sebebiyet verse de dik duruşunuzu asla bozmadan ilerlemelisiniz. Ciddiyetin bu iş için en gerekli kriterlerden biri olduğunu da hafızanıza kazıyın.

 

 

Yapı Denetim Şirketi Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans