Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Yaşam Koçluğu Hizmeti Nasıl Verilir?

Yaşam Koçluğu'nun kuruluş maliyetleri nasıldır? Yaşam Koçluğu şirketinde kar marjı nedir?

Yaşam koçluğu, son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri… Yoğun ve yorucu bir hayatın içinde profesyonel bir desteğe ve bakış açısına ihtiyaç duyan bireyler, bu hizmetten sıklıkla faydalanır. Meslek olarak yaşam koçluğunu seçen bireyler, gerekli eğitimleri tamamlamalarının ardından hizmet vermeye başlayabilirler.

Kariyerine yaşam koçu olarak başlayan bireyler olduğu gibi, profesyonel beyaz yakalı hayatı bırakıp yaşam koçluğuna yönelen uzmanlara da rastlamak mümkündür. Peki yaşam koçluğu nedir, yaşam koçluğu hizmeti nasıl verilir? Yaşam koçu olmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerekir? Bu yazımızda detaylı olarak anlatıyoruz…

Yaşam Koçluğu İçin Eğitimlerinizi Tamamlayın

Yaşam koçu olmaya karar verdiğinizde öncelikli olarak eğitimlerinizi tamamlamalısınız. Saygın ve uzman eğitim kuruluşlarından alacağınız eğitimlerle yaşam koçluğuna adım adım yaklaşabilirsiniz. Temel eğitimlerinizi tamamlar tamamlamaz yaşam koçu olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Yaşam koçluğunu seçen bir birey, temel eğitimlerini en başta tamamlasa da bu meslek içinde kalmaya devam ettiği sürece eğitimlerine devam etmelidir. Kişisel ve mesleki gelişimine her zaman önem vermelidir.

Yaşam Koçluğu'nun Hizmet Alanını Seçin

Hangi alanda yaşam koçu olmak istediğinize karar vermelisiniz. Kariyer yolculuğunda destek sunacak bir yaşam koçu mu olmak istersiniz? Yoksa duygusal ve sosyal ilişkilere dair konularda mı koçluk hizmeti vermek istiyorsunuz?

Kendinizi geliştirmek ve ilerlemek istediğiniz alanı seçmeniz odağınızı da belirleyeceğinden ötürü faydalı olacaktır.

Yaşam Koçluğu'nda Başarılı Olmak İçin Dijital Dünyada Varlık Gösterin

Bu işe girmek istiyorsanız, sizinle benzer alanda faaliyet gösteren rakiplerinizden sıyrılabilmeniz de gerekir. Bu noktada işe kendi markanızı kurarak başlayabilirsiniz. Hizmetlerinizi konumlandırmalı ve tanıtmalısınız. Web sitesi yaptırabilir, sosyal medya hesapları açabilir, hedef kitlenizin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Dijital dünyaya açıldığınızda hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınırlığa sahip olursunuz, hem de gelirlerinizi arttırma şansına…

Yaşam Koçluğu Hizmeti Alanınızı Genişletin ve Kurumsal Alanlarda da Yönelin

Kimi yaşam koçları bireysel çalışmalardan çok kurumlara yönelik hizmetlerle dikkat çeker. Zaman yönetimi, motivasyon, liderlik, yaratıcılık gibi alanlarda kurumsal koçlara rastlamak mümkündür. Kurumsal düzlemde hizmet verdiğinizde insan kaynakları, proje yönetimi, pazarlama gibi diğer farklı disiplinlerde de kendinizi geliştirmeniz faydanıza olacaktır.

Yaşam koçluğu herkese uygun bir meslek ve iş kolu değildir. Öncelikli olarak karakterinizin de buna uygun olması gerekir. İyi bir dinleyici olabilmeniz, empati yapabilmeniz, sosyal ve girişken durabilmeniz beklenir. Yaşam koçu olmaya karar verdiyseniz ve gerekli eğitimleri de tamamladıysanız, artık markanızı yaratmaya hazırsınız.

Marka yaratma noktasında desteğe ihtiyacınız varsa, hemen Firmakuruyorum’un önerilerini inceleyin. İş kurma süreçlerinizi hızlandırın.  

 

YAŞAM KOÇLUĞU HİZMETİ NASIL VERİLİR


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans