Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Yufkacı Nasıl Açılır?

Hanımların vazgeçemediği ve börek işlerinde sıklıkla kullandığı ürünün satışını yapmaya ne dersiniz? Bu yazıda yufkacı dükkanı nasıl açılır? Kurulum maliyeti ve kar marjı nedir? Karlı bir iş midir? Konularına değineceğiz. Yıllardan beri var olan yufkanın üretim ve satış aşamalarını sizlerle paylaşacağız.

Yufka, ülkemizde sıklıkla tüketilen bir gıda maddesidir. Günlük ve haftalık olarak her evde hemen hemen yer alır. Sabah, öğlen ya da akşam fark etmeksizin sofraların bazen vazgeçilmezi haline gelir. Özellikle de hanımların bir numaraları kurtarıcısı olan yufka ile pek çok aperatif ürünler yapılabilmektedir. Hal böyle olunca da yufka her zaman fazla seçilen bir ürün olabiliyor. Tüm bunları düşündüğümüzde yufkacı dükkanı açmak fikri herkese cazip gelebilir. Hele de yufkacılık mesleğinden anlayan biri iseniz, işiniz daha kolay oluyor.

Sermayen noktasına da baktığımızda düşük maliyetlerle bir yufkacı açmak mümkün. Az maliyet ile çok karlı iş isteyenler için oldukça ideal iş sahası. Buna ek olarak verdiği kazançla da küçümsenmemelidir. 2021 yılına gelmemize rağmen bitmeyen ve gelecekte de bitmeyecek olan bir meslek. İnsanların tercih etmesi böyle bir iş sahasının her zaman açık olabileceğini görebiliriz.

 

Yufkacı Dükkanı Kurulum Maliyeti

Yufka dükkanı için ciddi sermayelere gerek yoktur. Az bir sermaye ile bu işe başlangıç yapabilmek mümkündür. 50 bin liranın altında bir sermaye ile kolaylıkla yufkacı dükkanı açabilirsiniz. 2021 yılı için bu fiyatları konuşabiliriz. Elbette dükkanın iç dekorasyonu, büyüklüğü ve alınacak olan malzemelerin fiyatları kurulumda etkendir.

Yufkacı açmanın kurulum maliyeti ortalama 20 bin ile 50 bin ₺ arasındadır. Başlangıçta harcayanınız bu fiyat tamamen kurulum içindir. Aylık giderlerinizi zamanla belli bir standart oturtabilirsiniz.

 

Yufkacı Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Yufkacı dükkanı açmak isteyenler konumu iyi belirlemelidir. Doğru konum kazanç noktasında önemli belirleyici olur. İşletmeyi açacağınız yerde yufkacının olmaması işinizi kolaylaştırır. Site, kalabalık mahalleler yufka dükkanı için ideal yerlerdir.

Potansiyeli olan lokasyonlar her zaman iş yapma oranını arttırır. Ancak lokasyon seçerken dükkan kiralarının fiyatlarını da göz önünde bulundurmak lazım. Mülkiyeti kendi elinde olanlar ise, dükkanın bu iş için uygun olup olmadığını muhakkak gözetmelidir.

 

Yufkacı Dükkanı Kar Marjı

Yufkacı işini yaparak önemli gelir elden eden işletmeler bulunuyor. Doğru dükkan, konum ve üretim gibi kalemleri ele aldığımızda kar marjında kazanma oranı yükselecektir. Satılan günlük yufkanın neredeyse yüzde 70’ten fazlası kar olarak yazılabilir.

Kar marjında yufka üretimini yapmanız oldukça önemli. Al-sat yapmaktan ziyade imalathanenin de olması gerekli. Kazanç oranı bu şekilde yüksek olacaktır. 1 kg bir yufkanın ortalama maliyeti 3-5 Türk Lirası arasındadır. Satış için ise müşteriye genellikle 7 ile 12 TL arasında fiyat belirlenir. Tüm bunları dikkate aldığımızda günlük yapacağız satışla aylık net karınız ortaya çıkabilir. Günlük 100 lira net geliri olan yufkacı olduğu gibi 1000 liraya kadar karlarında olduğunu biliniyor.

 

Neden Yufkacı Dükkanı Açmalıyım?

Yufkacı dükkanı açmak isteyenler bu işi daha öncesinde yaptıysa çok sıkıntı çekmez. Kazanılan tecrübe sayesinde işler daha kolay yürür. Kendine ait bir işletme sahibi olmak isteyenler için ideal iş fikri.

 

Sonuç

Yufka dükkanı az sermaye ile yapılabilecek işler arasında olmaya devam ediyor. Günümüzde halen popülerliğini kaybetmeyen iş sahasında ekmek kapısı var. Özellikle de işin ehli olan kişiler, işletme sahibi olursa risk daha az olur. Yufkacı dükkanı açmak isteyenler için bir tavsiyede zamanla ürün gamını genişletmeleri olur. Son olarak her ne iş yaparsanız yapın planlamayı ihmal etmeyin.


 

Yufkacı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans