Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Yüncü Dükkanı Nasıl Açılır?

Yüncü dükkanı açmak istiyorsanız bu yazınızdaki tüm başlıkları mutlaka okumalısınız. Her sektörün kendine göre zorlukları vardır. Yüncü dükkanı açarken de bu ayrıntıyı bilmelisiniz.

Yüncü dükkanı açmak istiyorsanız bu yazınızdaki tüm başlıkları mutlaka okumalısınız. Her sektörün kendine göre zorlukları vardır. Yüncü dükkanı açarken de bu ayrıntıyı bilmelisiniz. Nasıl olsa ip ve ıvır zıvır satacağım gibi basit düşünürseniz bu iş de tutunmanız zor olacaktır.

Kesinilkle yüncü dükkanı açacaksanız öncelikle hangi evraklara sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Teknik bir mesleğe göre başvuru süreci daha basit olacağı için endişelenmeyin. Şimdi yüncü dükkanı açmak için neler gerekli başlığına geçelim.

Yüncü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Olan Belgeler

Yüncü dükkanı açmadan önce dükkan açarken gerekli olan evrakları edinmeniz gerekmektedir. Yüncü dükkanı açarken şunları yapmanız gerektiğini unutmayın. Aşağıda neler yapmanız gerektiğine dair detayları maddeleyerek açıklamaya çalıştık.

Yüncü dükkanı açacağınıza dair belediyenin ilgili yerlerine başvuru yapmalısınız. Hangi evrakların size lazım olduğunu yetkili memurlardan öğrenebilirsiniz.

Yüncü dükkanı açarken noterden tasdiklettirdiğiniz kendinize ait imza sirküsüne de sahip olmalısınız.  Yünleri satacağınız dükkan kira ise kontrratını kendi adınıza yaptırın. Dükkan satın alıyorsanız ise tapusu mutlaka sizin üstünüze olsun.

Sermaye konusunda ise ne yapmak istediğiniz sizin için kıstastır. Yüncü dükkanınızda satacağınız ürün çeşitliliği dükkan açılışında ne kadar harcayacağınızı da öngörmenizi sağlar.

Yasal olarak dükkan açtığınıza dair gerekli başvuruları yaparak kuralına uygun bir şekilde yüncü dükkanınızı açabilirsiniz.

Yüncü Dükkanı Açmanın Maliyeti

Yüncü dükkanı kiralayacaksanız günümüz şartlarında 5 ila 7 bin lira arası bir bütçeyi kiraya ayırmalısınız. Dükkan kiralayacağınız şehir de kira bedelinde etkili olacaktır. Dükkan için açılış giderlerini unutmamalısınız. Dükkan açarken ayağınızı yorganınıza göre uzatmak konusunda son derece temkinli davranın. Muhasebeciye ödeyeceğiniz tutar, vergi dairesi ile ilgili işlemler ve ekstralar için de bir miktar bütçe ayırın. Dükkanınızdaki ürünleri temin edeceğiniz toptancınızla mutlaka ön görüşme yapın. Dükkan açarken müşterinizin ilgisini çekmek için de dekorasyona önem vermelisiniz. Yüncü dükkanı açmak için iç tasarımına yaklaşık 10 bin lira bütçe ayırmak isabetli olacaktır. Şu detayı da atlamamak da fayda var, yüncü dükkanınızın iç genişliğinin dar olmamasına dikkat edin. Müşterileriniz ürünler arasında gezinerek ihtiyaçlarını rahat bulabilirler. Satın almadan önce dükkanınızda gezerek karar vermeye çalışan müşteri farklı ürünleri beğenip onlardan da satın alabilir. Bu da daha fazla kazanç demektir.

Yüncü Dükkanı Açmak Kar Marjı

Yüncü dükkanı açmak esasında çok fazla beklenti olmadan kazanç elde edeceğinizi göze almak demektir. Bunun sebebi küçük çaplı bir yüncü dükkanının ev geçimini sağlayacak derecede kazanç elde ettirmesidir. Müşterilerin size rahat ulaşması kazancınızın artmasına da sebep olur. Sabırlı olup doğru müşteriyle dükkanınızın yolunun kesişmesini bekleyin. Yüncü dükkanınıza müşteri kazandırmak için farklı fikirleriniz varsa bunları uygulayabilirsiniz. Ürün satışınız çoğaldıkça kar marjınız yükselecektir. Müşteri memnuniyetini de göz önünde bulundurmalısınız.

Yüncü Dükkanı Açarken Lokasyonun Önemi

İşletmelerin kazanç elde edebilmesi doğru konumda bulunmasıyla da alakalıdır.  Yüncü dükkanı açarken kiraadığınız ya da satın aldığınız dükkanın konumuna çok dikkat etmelisiniz. Müşterilerin sizi görmeyeceği daha doğrusu dükkanınızı keşfedemeyeceği bir sokakta dükkan açmak kazanç elde etmenizi engeller. Kalabalık bir cadde de özellikle el işi kurslarına yakın yerlerde yüncü dükkanı açmak müşteri sayınızın artmasını hızlandırabilir.

Neden Yüncü Dükkanı Açmalıyım?

Her iş alanı muhakkak onu iyi yapabilen kişilerle genişler. Örgü örmek sizin için mutlu edici bir eylemse mutlaka örgü dükkanı açın. Size mutluluk veren hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Yüncü dükkanı açarken farklı konseptler düşünerek dükkanınızı çekici hale getirebilirsiniz. Müşteriler de artık böyle dükkanların farklılaşmasını bekliyor. Bunun temel sebebi ise günümüzde insanların ihtiyaçlarının değişmesidir. Basit bir mağazaya girerken de öncelikle vitrinine bakarsınız. Yüncü dükkanınızın dışarıdan göze hitap etmesini de önemsemelisiniz. Günümüz şartlarına ve müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak yüncü dükkanı açmanız kazancınızın artmasını da sağlar. Yüncü dükkanı açmak para kazandırır mı sorusu ise sizin işinizi önemsemenizle alakalıdır. Dükkanınızı öyle bir dizayn edin ki müşteriler dükkanınızda vakit geçirmekten keyif alsın.

Sonuç

Yeni bir iş girişiminde bulunurken motivasyon çok önemlidir. Yüncü dükkanı açmak da öyle herkesin yapabileceği bir iş değildir. Özellikle kış mevsiminde soğuk havalarda örgü örme isteği artar. Bu çoğu kadının ortak hobisidir. Günümüzde ise örgü artık o kadar çeşitlendi ki ortaya çıkan modeller insanı hayrete düşürebiliyor. Yüncü dükkanı açıyorsanız örgüden anlamanızda bu konuda avantaj sağlayabilir. Bir erkek olarak yüncü dükkanı açmak istiyorsanız da dükkanınızda çeşitli örgü dergilerinden bulundurabilirsiniz. Yün satışı yapmak zor gibi gözükebilir. Sizin esnaflığınızı takdir eden müşteriler çoğaldıkça tercih edilirsiniz. Yüncü dükkanı açmak para kazanma odaklı olmamalıdır. Yün satışı yapmak size keyif vermiyorsa bu iş bir süre sonra size sıkıcı gelebilir. Yukarıdaki başlıkları okuduysanız ve yüncü dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle dükkan açma satlarını yerine getirmelisiniz. Bu iş ile yüksek gelir elde etmeseniz bile yeterli bir kazanç elde edebilirsiniz.

yüncü dükkanı nasıl açılır


Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans