Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Gıda sektöründe bayilik veren firmaları araştırıyorsanız; Doğru yerdesiniz. 2023 yılı için gıda sektöründe bayilik veren firmaların güncel listesine ulaşabilir, başvuru talebinde bulunabilir, direkt marka ile iletişime geçebilirsiniz.

Restoranlar İçin Yazılım Önerisi

narposreklam

Gıda Sektöründe Öne Çıkanlar

PIZZA TAXI | BAYİMİZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

 

Pizza Tomato

 

Pasaport Pizza

 

Frango Döner

 

Frango Döner

 

Bismil Lokum

Gıda Sektöründe Bayilik Almak

Günümüz yaşam koşulları düşünüldüğünde gıda her zaman birinci önceliğimiz olmuştur. Bu sadece günümüzde değil geçmişte de böyledir. İnsan hayatında gıdanın her zaman önceliği bulunmaktadır. Temel ihtiyaç kaynağı olması nedeniyle gıda her zaman bitmeyecek bir meslek olarak da önümüze çıkmaktadır. Geçmişte olduğu gibi gelecek senelerde de gıda sektöründe iş yapan işletmeler var olacak. Bu yüzden iş kurmak isteyenler ilk olarak gıda üzerine bir meslek seçmektedir. Ayrıca gıda sektöründe bayilik almak son yıllarda popüler olmuştur.

Yeni bir iş kurma hayalinin peşinde olan her birey mantıklı sektörlere yönelmektedir. Burada amaç sadece hayalindeki işe kavuşmak değil, aynı zamanda işi gerçekleştirebilmektir. Bu yüzden seçilen iş alanı da önemlidir. Gıda alanında seçim yapan girişimciler daha avantajlı olabilir. Gıda bayilik almak işi daha da kolaylaştırabilir. Fakat her zaman plan ve program yapılması gereğini unutmamalıyız.

Gıda sektöründe yüzlerce şirket bayilik vermektedir. Her şirketin kendine göre bayilik şartları bulunmaktadır. Şartları yerine getiren ve anlaşılan girişimcilere bayilik şansı tanınmaktadır. Gıda sektöründe seçeceğiniz alana göre bayilik vere firmalar tercih edilmelidir. Alakasız meslek gruplarına yönelim gösterilmemelidir. Cafe, börek, pizza, pasta, kebap gibi farklı çeşitlerde gıda içinde yer alır. Bu alanlar aynı zamanda bir meslektir. Temel ihtiyaç gıdalarının satıldığı dükkanlar içinde yine bayilik alınabilmektedir. Kısacası oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Şu da unutulmamalıdır; gıda sektöründe bayilik almak çok kolay değildir.

 

Gıda Sektöründe Bayilik Almak ve Avantajları

Yeni iş kurmak isteyenler farklı alternatiflere yönelebiliyor. Kimi ise yıllardır yapılan meslekleri ya da sektörleri tercih ediyor. Gıda bunlardan biri olduğunu söylemiştik. Artık gıda anın içinde bayilik anlayışı da aynı şekilde büyüyor. Sektörün büyümesiyle gıda bayilik almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Gıda sektöründe yatırımlar genellikle 40 bin TL ile 3 milyon lira arasında değişkenlik gösteriyor. Burada yapılan iş, konsept ve bayilik gibi argümanlar fiyatı etkiliyor. En basit işten en teferruatlı işe kadar gıda, başlı başına önemli bir ticari alanı temsil ediyor. Günümüzde ise artık bu alanda bayilik sistemi kendini daha çok gösteriyor. Gıda sektöründe bayilik almak isteyenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor.

İsim hakkının getirisi olduğunu düşünen girişimciler riske girmek yerine garantici tercih yapıyor. Bayilik alarak aynı isimle daha garantili büyümeyi hedefliyor. Ancak sadece bayilik almak kar sağlayacağınız anlamına gelmesin. Çünkü altyapı ve fizibilite oluşturmak gerekir. Sadece bayi ismi iş yapmanıza yetmez. Büyük ölçüde avantaj sağlar. İyi bir bayi ismi müşteri muhakkak çekecektir. Fakat her şeyin kusursuz olması da gerekmektedir.

 

Bayilik Alabileceğiniz Şirketler

Gıda üzerine bayilik veren firmaların sayısı bir hayli fazladır. Her alanda bayilik sistemine denk gelebiliriz. Fast food işi yapmak isteyenler McDonalds ya da Burger King gibi bayilerle anlaşabilir. Kebap dükkanı açmak isteyen biri ise “Bursa Kebap Evi” ile anlaşma yoluna gidebilir. Simit Sarayı, Pizza Pizza, Özsüt, Marmaris Büfe ve daha birçoğu kendi alanında bayilik vermektedir.

Gıda sektöründe bayilik almak ya da bulmak sorun değil. Önemli olan bu şirketlerin şartlarını yerine getirebilmektir. Bunların başında ise bütçe gelmektedir. Bayilik veren işletmeler genellikle isim hakkı istemektedir. İsim hakkı olmadan bayilik almak mümkün değildir.

Hazır gıda bayileri olduğu gibi marketler zincirlerinde de bayilik olduğunu hatırlatalım. Eğer direkt olarak saf gıda işine girmek isterseniz, bu alternatif de değerlendirilebilir. Sonuç olarak gıda sektöründe bayilik gelecekte daha iyi yerlere ulaşacak. İnsanların isimlere önem vermesinden dolayı büyük şirketler her zaman tercih edilecektir.

 

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans