Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Cep Telefonu Dükkanı Nasıl Açılır?

Cep telefonu dükkanı açmayı mı düşünüyorsunuz? Kurulum maliyetleri, lokasyon seçimi, kar marjı ve diğer önemli hususlar anlatılıyor.

Cep telefonu dükkanı açmak günümüzde en risksiz ve sermayesi az bir iş olarak gözükebilir. Fakat günümüzde döviz kurlarının artışı bu teoriyi çürüttü. Belli bir sermayenin üzerine çıkmanız gereken bir sektör haline geldi.

Peki cep telefonu dükkanı nasıl açılır? Hem bu soruyu hem genel mobil sektör hakkında detaylı bilgilendirme yapalım.

Mobil, dünyanın her yerindeki insanlar için çok temel bir ihtiyaç haline geldi. Herkes bir akıllı telefon kullanır, küçük çocuklarda bile artık görür hale geldik. Mobil, diğerleriyle bağlantı kurmak olan temel kullanımından daha fazla bir eğlence ortamı haline geldi. Her ne olursa olsun cep telefonu insanlar için günümüz koşullarda gerekli bir ihtiyaç.

Cep telefonlarına ilgi ve Türkiye pazarına giren cep telefonu markalarının sayısı son on yılda istikrarlı bir şekilde arttı. Asya ülkelerinde yeni çıkış yakalayan markalar piyasaya girmesi ve ucuz fiyatla daha çok tercih ediliyor. Bu bilgilerin ardından cep telefonu mağazası açmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

Bir veya iki kişiden oluşan küçük mobil mağazalar, genellikle yılda belli bir oranda satış gerçekleştirir. Bu nedenle, cep telefonu mağazası için bayilik olarak da tercih edilebilir. Bu sayede alışveriş merkezleri gibi yerlerde daha büyük mobil mağazalar açma imkanı doğabilir. Ayrıca ne yaparsanız yapın cep telefonu dükkanı açmak isteyen online platformu yabana atmamalıdır. E-ticaret portalları üzerinden çevrimiçi satış yapma planları olmalı.

Günümüzde giderek daha fazla müşteri akıllı telefonlarını ürün satın alıyor. Mobil teknolojiye olan talebin artmasıyla, bu sektörde iş kurmanın şimdi en iyi zamanı. Bir cep telefonu girişimi, kazançlı bir iş veya size ekstra gelir getirecek bir yan iş olabilir. Planlama ise bu işin anahtardır.

 

Cep Telefonu Dükkanı Kurulum Maliyeti

Cep telefonu pazarı aşırı doymuş görünebilir, ancak her zaman başka bir oyuncu için yer vardır. Sadece kalabalığın arasından sıyrılıp daha iyi olmak gerekir. Bu niş içindeki diğer yerel işletmelere göz atın.

Ortak noktaları belirlemek için en başarılı olanlara bakın. Nadir bulunan veya bulunması zor cep telefonları satıyorlar mı? Belki de mükemmel bir konuma sahipler veya reklamcılığa çok yatırım yapıyorlar? Cep telefonlarının yanı sıra başka neler sunuyorlar? Web sitelerini ve sosyal medya sayfalarını da ziyaret edin. İnsanların neden o mağazayı seçtiğini görmek için müşteri yorumlarını okuyun. Bu size müşterinin beğenip beğenmediği şeyler hakkında bir fikir verecektir.

Cep telefonu mağazası kurulum maliyeti ise fazlasıyla değişiklik gösterir. Yukarıda verdiğimiz bilgiler dahilinde bir sermaye belirlenmeli. Ortalama bir cep telefonu mağazası açmak için 40 bin ile 300 bin TL gerekebilir.

 

Cep Telefonu Dükkanı İçin Lokasyonun Önemi

Cep telefonu mağazanızı nerede kurduğunuz, işinizin büyüme oranı ve başarısı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. İdeal olarak, merkezi bir perakende alanı seçin veya doğrudan rakip olmayan diğer popüler mağazalara yakın bir yer seçin. Bu yerler kiralamak için daha pahalı olsa da uzun vadede karşılığını verir.

 

Cep Telefonu Dükkanı İçin Kar Marjı

İyi performans gösteren bir mobil Mağaza, günlük satışlarından ortalama %20 net kar elde edebilir. Ancak bu işe girenlerin %80'i, kayıp ve nakit akışı sorunları nedeniyle mobil mağazasını 2 yıldan kısa sürede kapatıyor. Ek olarak, Mobil mağazalar, giriş engellerinin asgari düzeyde olması nedeniyle kıyasıya rekabete sahiptir. Fakat verili geçmişe ve yakın geçmişteki eğilimlere bakıldığında, mobil mağaza açmak işinin geleceği, doğru yapılırsa çok faydalı ve karlı.

Kar marjları iyi bir yönetimle beraber ciddi boyutlara ulaşabilir. Alınan ürünler ve döviz kurlarına göre hareket edildiğinde kar marjı yüzde 30’lara kadar çıkabilir. Bu sayede net aylık kazanç artar. Telefon tamiri, aksesuar vb. satışlar geliri artırır. Kısacası kazanç 10 bin liranın üzerine çıkabilir.

 

Neden Cep Telefonu Dükkanı Açmalıyım

Yeni bir iş sahibi olmak isteyen ve kısıtlı bütçesi bulunan girişimciler cep telefonu mağazası açabilir. Teknoloji ile arası baya iyi olan ve tamir noktasında da tecrübe edinen bireyler için bu iş yapılabilir.

 

Sonuç

Cep telefonu mağazası açmak için artık adımı attınız. Bundan sonra bir pazarlama planı oluşturun. En ucuz olan bir web sitesi ve sosyal medya sayfaları ile başlayın. Bütçenize göre gazete, TV ve radyo reklamlarına da yatırım yapabilirsiniz. İlk birkaç ayda yerel medyayı hedefleyin. İşletmeniz büyüdükçe, hizmetleri diğer şehirlere de taşıyabilirsiniz.

 

 

 

Cep Telefonu Dükkanı Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans